Веронаука: Друштвени паразит или само стереотип

  1. TA to što se krštenje PLAĆA? - pogresno je... ali je krstenje stvar izbora, puno losih stvari se mota oko crkve to je cinjenice...

    Ma baci ga u bunar neka plače ko ga jebe

    Cas pricas jedno cas drugo, nije plac jedino opravdanje, deca placu za raznim glupostima, da li trea reci:"Oh moj mali kuronja place, ne moze da dohvati utikac, sace tata da ti pomogne"

  2. Гамби:
    A to što se krštenje PLAĆA?

    Исус
    Милости хоћу, а не прилога.

  3. Da DŽimi, sve to stoji, ali koliko znam imamo temu o satanizmu (tvoju) i ja sam pre neki dan upravo postovao te zapovesti tamo. Ovde uopšte nije tema religija, nego veronauka.

  4. Ne baš bukvalno zbunjenost Džimi, nego nevjerovanje.

    Ako ti djeci samo kažeš "hrišćanstvo uči to i to, hrišćani vjeruju u to i to" i tako isto za islam, budizam, hiduizam i sl. - uslijed samog broja religija svakoj se pridaje manji značaj. 1/n teži nuli kad n teži u beskonačno. Dakle svaka religija ima manju težinu. A i kad se kaže u toj formi "ovi VJERUJU u to i to", onda dijete, želeći da ispadne pametno - reće, "ma zabole mene, ja ne vjerujem ni u šta. Koje su to budale, ovi vjeruju u ovo, oni u ono, ludaci silni. Po svoj prilici niko od njih nije u pravu. Meni najbolje da ne vjerujem ni u šta"

    Dakle ako se neka religija ne predstavi samostalno i ozbiljno, ne kao skup legendi i bajki, već kao jedno od mogućih objašnjenja neke realne kosmičke istine i kao ozbiljan i argumentovan teološki sistem dogmi, po svoj prilici će sve biti odbačeno, a djeca će biti ateisti.

    Ako se već i odluče da djecu podučavaju o svim religijama - onda treba za svaku iznositi dokaze za i protiv, teološke argumente, istorijske argumente, itd. pa da dijete logičkim putem zaista dođe do istine. Ako ono na kraju sve odbaci - ima pravo na to.

    Dakle, ne reći samo "hrišćani vjeruju u to i to", već reći "hrišćani vjeruju u to i to na osnovu tih i tih dokaza... istorijskih izvora, predanja, teoloških argumenata i razmatranja, tih i tih spisa, itd." Proučavanje direktnih izvora vjere bi bilo uključeno u nastavu i sl.

    E kad djeca uporede sve te dokaze, dogme, teološka razmatranja različitih religija i sl. tek onda mogu slobodo da se opredjele za neku religiju. Ali toliko ozbiljno i duboko proučavanje mislim da je jedva moguće i na fakultetu, a kamoli u osnovnoj ili srednjoj školi.

  5. Ако не крстиш дете постаће Шејтанов ратник!

    Glupost, to nigde neces cuti ni kod onog popa sto je rekao da su pusaci sluge Satane.

  6. Jovičiću, veronauka ne treba da predstavlja predmet za vrbovanje nove vojske hrišćana za potencijalni krstaški rat, nego ono što se inače u školi radi - učenje OBJEKTIVNO. Po tvom sistemu trebalo bi učiti iz geografije samo Srbiju da se neko ne bi odselio u Nemačku kad sazna da tamo imaju deset puta veći standard. Konzerva, konzerva, konzerva.

  7. Одговори ли ми ти на питање са прошле стране, ти што се разумеш, мени што се не разумем?
    То је била трол изјава узгред.

  8. Rn, to je bio sarkazam, zaboga. Je l treba da se ostavlja SarcMarc?

    Jovicicu, predavanjem samo o hriscanstvu se suzava izbor detetu. Ne bi smela vera da bude nametnuta, jer onda nije prava jebena vera.

  9. Znači dete kad plače dok ga muče je sasvim normalno dobro ajd,al što bi se krstilo kad ono ne zna ni dal je muško ili žensko a ne koje je vere.Ti si rekao da je to formalnost i ako je formalnost čemu mučenje deteta ako je formalnost i ni čemu ne služi
    A ovo za satanizam sto si rekao je posebna priča o tome neću ni da diskutujem kolko je umobolno

  10. Ja kontam da bi ne samo hrišćanstvo, nego sve religije izumrle da nema nametanja, pa da se zato to ovako svesno i veštački forsira.

  11. Односи се на пуфницин пост.
    Управо. Ако базираш веру на једној вери, где је ту избор и где је права вера. Без алтернативе вера је слепило. Како да знаш шта је светло ако ниси видео таме?

  12. Без алтернативе вера је слепило. Како да знаш шта је светло ако ниси видео таме?

    Lepo je sve ovo Bekon objasnio svojim idolima pećine.

  13. Још да сам чито па који дојајни цитат да шинем.

  14. Pufnica i njen sarkazam.

    Gamby, da li, po tvom mišljenju, trebaju sve religije da izumru, odnosno, da li bi ti voleo svet bez religije?

  15. A ovo za satanizam sto si rekao je posebna priča o tome neću ni da diskutujem kolko je umobolno

    Sti uopste procitao sta sam reko o satanizmu?

    Jovicicu, predavanjem samo o hriscanstvu se suzava izbor detetu. Ne bi smela vera da bude nametnuta, jer onda nije prava jebena vera.

    Delimicno podrzavam, ne treba bombardovati dete sa svim religijama, jednostavno uopste ne treba drzati veronauku pre srednje, mnogo ispranih mozgova se pravi predavanjem veronauke u osnovnoj. Jos ako je rec o zatucanom popu kao ovom sto predaje sada deci u skoli u kojoj sam ja zavrsio osnovnu, e onda imas gomilu ljudi koji ce ceo zivot provesti u zabludi da je Bog puko prstima i svet nasta iz nistavila za 7 dana.

  16. Gamby, da li, po tvom mišljenju trebaju sve religije da izumru, odnosno, da li bi ti voleo svet bez religije?

    Da.

  17. Ćero niko ti ne odgovara na post gugla se :)

  18. Dottere mnogo je to filozofije i zbog takvih stvari religija nije potrebna pre srednje, tj. ne treba je izucavati, ne razumem, srecan?

  19. Da li misliš da je savest ravna kukavičluku? U šta, po tvom mišljenju, ljudi trebaju da veruju i da li bi uopšte trebali u nešto da veruju?

  20. Односи се на пуфницин пост.
    Управо. Ако базираш веру на једној вери, где је ту избор и где је права вера. Без алтернативе вера је слепило. Како да знаш шта је светло ако ниси видео таме?

    Citate li vi sta drugi pisu aman? Veronauka pre srednje JOK, neki ljudi zbog veronauke od prvog razreda zajebu sve ostalo i ostanu slepi kod ociju.

"Jedan od 'onih' sajtova (za ljude sklone crnjaku - mislim na humor, ne na vino). Poželite ponekad da se nasmejete kao Draguljupče nakon valjano okončane "psine"? Mislite da cenzura ne treba da postoji? Mislite da nema preosetljivih tema i nedodirljivih osoba? Na ovome sajtu ćete naći sebe!!! Dakle - samo za vickaste: vukajlija.com"

SerbianForum | 13. Februar, 2010.