Prijava

Pola vekne paštete i karneks pašteta svakog dana ali zato ajfon ima da helba i paštetu slika.

Aphōph
A internet pun ljudi sto im se smucio ajfon, pa presli na saomi i prezadovoljni, sto njih neko ne spominje. Mene boli kurac, samo da sljaka telefon za stvari za koje je i predvidjen, al to prozivanje sirotinje je smesno. Evo Saomi a2 lite je 185 evra, pa jel to neko sirotinja ako kupi taj telefon koji se vodi kao srednja klasa. Ljudi zive od plate od 30000 dinara, jbt, znaci mora steka pare tri do cetiri meseca min da kupi jebeni telefon.

sad ce plidu i maestro da se upisaju od smijeha....

шаоми кажете

E, Marko, a bez drkanja, sto hejtujes Saomi?

не мрзим шаоми, мрзим шаомијеве ботове

Pa dobro, to je druga stvar. Zamisli tek kad se dohvate Oneplusa

Xioami telefoni, trotineti i peskiri

jebo mater svaki entitet danas ima svoje botove

E nemojte tako, ja sam protiv toga "sirotinja po mobitelu". Kako rekoh, mobitel je priustiv svima a pored toga je kurcina od statusnog simbola. Nije iphone porsche ni stan na vracaru aj se ne zajebavamo. Veci mi je statusni simbol ps4 red dead redemption bundle

A bas sam ja pricao sa Markom jednom prilikom za taj xiaomi kad sam rekao da ce uskoro stati u red sa velikanima iako sam imam samsung s8

O čemu mi pričamo ovde jebote haha

Mada Maestrov kurac je bio tema 2 Nedelje

Da ima Ferrari telefon pa neka košta 5 soma uzeo bih ga jebeš mi sve

Jer neću da mi Italiju kinom zamene

Kurčenje sa markom telefona je ponajsirotinjskija spika, bukvalno ne znam koliko sam puta video da neki VP, CEO ili CTO firme fura neki razbijen telefon ili prekineski tablet, marka Nikad Čuo.

Ovi sa ulicnom skolom furaju nokia 3310, gledao sam kad ih hapse na TVu xD

bez uvrede, ali svako ko kupi novi samsung S serije ili najnoviji ajfon je govedo ono brdsko sitnozubo.
ajd malo da obrazložim da ne ispadne kenjanje radi kenjanja bez argumenata ikakvih.

Telefon te klase nov košta 1000+ dolara, evra.. iliti preko 100 000 rsd. Nakon 3 generacije što se desi za dve, tri godine, možda i ranije - njegova vrednost padne na 300 i nešto dolara. Nakon četvrte što mu je 3, 3,5 godine od izlaska dobijaš ga za 200 i nešto, a ako ima neki sitni falc, tipa ogrebotina, sitna naprslina na karoseriji (e sad jebiga gledaš da nije zahvatio baš ekran..) njemu pada cena na ispod 200$. Dakle petina početne cene - a funkcionalnost mu je preko 90% od početne!

dalje, Koji su glavni parametri koji se razmatraju pri kupovini - brzina, baterija, kvalitetan ekran, memorija... i kao posebna stavka kamerica koja je kod mnogih presudna za kupovinu.

Prve kriterijume ti pokriva bilo koji telefon ranga 200e, neki tamo ćaomi, šaomi... apsolutno možeš sve da radiš sa njim što može i premijum, tera društvene mreže, ima solidan ekran, razlika na papiru je drastična kad gledaš podatke, a u praksi je zanemarljiva.

Drugi kriterijum na koji marketing eksperti šišaju ovce je kamera. Svi te ubeđuju da je poslednja reč tehnike, najbolja kamera na svetu, vrh vrha, nikad viđeno, novi avatar se snima poslendnjim ajfonom... a surova realnost je da polovan aparat od 50e na ebay ima bolju optiku od S9 ili ajfona 10.
Lično sam uzeo polovni note 5 za 170dolara (nov je terao preko 800 pre 4 godine). i ful frejm dslr za slike + objektiv 85mm 1.8, plus objektiv 20mm 2.8.. i sve to ukupno je opet manje nego novi s10.
Fon cepa sve živo bez trunke seckanja, ekran vrh, metal, staklo... a s10 se kupuje tek za par godina kad izađe nekii s14 sa nekim novim kurciima palcima. kome je do portabl kamerice za delić cene novog ajfona uzimaš point & shot koji je i manji od telefona a pravi hiljadu puta bolje slike. (molim nekog stručnog za fotografije tipa reme da me pokriva za ovo što sam rekao)

Ovi sa ulicnom skolom furaju nokia 3310, gledao sam kad ih hapse na TVu xD

Па нису они улицкани татини синови па да имају најновији Ајфон, тежак је живот на улици бајо. ОВО ЈЕ УЛИЧНИ САЈТ, ко има Ајфон нек изиђе