Prijava

Ha, pa mi smo i iz istog naselja! (nemoj adrese da pišeš :))

Bili do pre 2 godine, sad živim na Aerodromu :) A adresu mogu slobodno da kažem jer u taj stan odem jednom u pola godine sa društvom da se napijemo i nerviramo komšije :D

Imam patellar tendinitis ( skakačko koleno ) na oba kolena. Ako je neko uspešno izlečio ovo sranje molio bih za savet. Ako nije, opet bi mi lepo došlo vaše iskustvo. Inače treniram basket već 10 godina.

DCX, meni isto treba ako je neko uspešno izlečio.
Trenirala odboju 9 godina, za to vreme: povrede skočnih zglobova bezbroj puta, slomljen nos(nisam ni znala, dok nisam snimila sinuse), i iskakanje čašice obe. Sad mi se same klimaju. Prestala da treniram posle tri meseca terapija laserom, ultrazvukom i strujom. Nije pomagalo. Sad se rekreiram i vraćam straim korenima, bazenu. Tu ne mere da bidne povreda. Inače, ako nekome u NS i okolini treba da se nameštaju zgobovi, kolena i ostalo, imam dobrog da preporučim.

Slomio sam šaku kad sam na treningu lupao pesnicama o zid. Tu sam baš najebao. Savet: u stvari koje prave veliki otpor pri udarcu ne udarajte svom snagom jer se stvara ogromno opterećenje na zglobovima. I trudite se da udarate celom površinom pesnice. Ja sam tu napravio grešku.
Istegao sam ligamente na skočnom zglobu kada sam igrao basket, a povredu sam obnovio kada sam trčao po brdovitom terenu.
Trener me je jednom udario motkom u glavu i pukla mi je arkada, ali to nije ništa ozbiljno.
Sjebao sam koleno kad sam vežbao na trampolini. To me je bolelo nekoliko nedelja, ali sada ne osećam posledice toga...

Kako podnosim povrede? Muški. :)

Кад погледам вас ја још испадох и тврд момамк :).Шалим се ,али нисам имао много повреда , још мање тешких.На фудбалу ми је једном лик напуцао шпиц из све снаге а ја безвезе бранио па ми лопта сјебе зглоб десне руке , зајебано је било кад се сетим.
Релативно скоро ,па у ствари не скоро ,кад боље размислим ту повреду вучем једно 5-6 година.Ради се о тетивама десне руке , предео лакта ,унутрашња страна.Доктор рече нема више могућности тоталног опоравка за руку....
Схватио сам то и рекао , шта га јебем , и наставио ма колико болело јер , јелте , да буде горе не може...тако да , ћути и трпи и рови на тренингу....тако терам већ дуже време , и даље стагнира......Е да , како сам је повредио........ у кафани сви хтели да провере колико сам јак а ја будала да им докажем па сам једно десеторици људи оборио руку....сутрадан сам осетио последице....

Tri puta razbijao gornje zube kad sam bio klinac,.
Keva mi razbila glavu lakom za kosu jedared.
Polomio ruku kad sam pao sa terase od po' metra.
Puk'o me auto pa mi je napukao prst na nozi.
Pao u kanal sa BMX-om pa sam probio koleno jedno po' centa, al' kod doktora nisam iš'o tad.
Probio stopalo kad sam skočio na dasku s' ekserima. Ni tu nisam iš'o kod doktora, rakija je rešila stvar.
Jedared mi jedan nagazo na uvo.
Im'o sam zilion padova, udaraca, itd, itd.

Zaboravio sam da kažem da sam letos u akva parku skinuo kožu sa dela desnog stopala. To se desilo kad mi se noga okliznula o metalni stepenik. Trebalo je mesec dana da to zaraste...

Тема, коју сам подсвесно чекао цео живот. Сад ћу полако и укратко да опишем моје повреде. Дакле, 'вако:

Са три године пао низ степенице испред куће, упао ми камен у лобању. Једва га доктори извадили. Имам ожиљак на челу.

Са седам година заспао на часу, и ударио брадом о сто. Једна копча, ожиљак на бради.

Са девет година ме, ни кривог ни дужног, погодили клинци летвом са градилишта поред школе. Пукла хрскавица у носу, четири копче и комплетна девијација.

Са десет година, пао низ степенице случајно, јурећи сестру да је бијем. Уво поцепано, једна копча. Фали малчице, скроз.

Са дванаест година, јурећи за лоптом која је упадала у двориште злог комшије, пао на ивицу асфалта и одрао бутину од муда до колена с унутрашње стране, скроз.

Са четрнаест година, некако стао на ексер, и искрварио испред куће пола литре крви. Пао у несвест. То зато што ме ексер погодио право у вену, па само шикљало. Нисам могао да ходам две недеље.

Са петнаест ми другар сломио копачком прст на нози. Играо сам фудбал два месеца тако. Онда сам престао, и бол је престао. И онда сам схватио да ми је прст био сломљен.

И онда ништа до седамнаесте, када ми је секира пала и замало осекла читав врх средњег прста десне руке. И онда сам прешао пола града да би ме скрпили, или га осекли, јер није било ништа од њега. Па дош'о на ургентни и неки месар ме скрпио, чет'ри копче на оно мало прста. Лечио се 7 месеци плус терапија, и и даље могу једва малко да га савијем. Кул.

Не знам шта је следеће. Ноћас сам онако поспан ударио у зид, мислио да су врата. Глава ме и даље растура. Ето, то је, засад, све. :)

Тема, коју сам несвесно чекао цео живот.

Molim?

Пуцо квадрицепс десни, 6 месеци опоравка. Пуцале задње ложе 20982049 пута и лева и десна, зарастање око 2-3 несеца по комату. Сјебавање кошчица које држе мали прс на нози, опоравак 7-15 дана. Умало поломљено кило ребара, опоравак месец дана. Сјебавање лакта да руку не могу да савијем више од да покажем демонстративно црначку мочугу док користим здраву руку као полугу, опоравак двајес дана.
Волим теквондо и радо га тренирам.

U jebo te, zaboravih. Jedared mi jedan govnomolj skočio na leđa, srušio i napucao u facu. Nos puk'o il' napoko, ne znam, al' zato sad imam defektan nos.
Onomad sam se napio i pao na neki auto il' nešto u tom stilu i rasečem ono između palca i kažiprsta. Dva šava.

ja sam u srednjoj trenirao dzudo dve godine, imao sam cast da sparingujem sa vanjom mandic
http://www.youtube.com/watch?v=4TI23XlbXiM
ja sam imao 17 godina, 2 metra i 107 kila, pocetnik
a ona je imala dvaes 5-6 godina, oko 85 kila cini mi se, crni pojas i bila je prvakinja srbije, balkana itd...

uglavnom, u jednom trenutku posle mnogo napada krenula je da mi radi sledece:
stavi mi jednu nogu na kuk, uhvati me rukama za kimonu, pusta sebe da pada na ledja, i kad padne na ledja ispruza ovu nogu sto je na mom kuku i "katapultira" me preko sebe

normalno bi bilo da samnapravio kolut napred i pao na ledja dok me drzi za kimono, medjutim ja se napravim pametan i zadrzim se na rukama, krenem sa rukama da se krecem da "hodam" napred kako bi pao na stomak i nastavio borbu u parteru

ali djavola, ona me drzi za kimono i ne mogu da nastavim "hodanje", ruke mi popuste i roknem direkt na glavu i skljocne mi nesto u vratu

znate onaj osecaj kad udatite laktom u sto pa va trne ruka? e takav sam osecaj imao od vrata pa nanize u celom telu, i to mnogo mnogo jace...ostao sam tako da lezim, presretan sto nisam paralizovan...dve nedelje sam bio ukocen, nisam mogao glavu da pomerim ni malo, i sad kad se prehladim osetim da me vrat tu malo boli

njen komentar kad sam rokno je bio "usino vrat? e kolko sam ja puta vrat usinula..."

Slomih danas dva prsta...Ispizdeo sam,lakse bih podneo da mi je pukla ruka nego ovo.

Чекај, да ниси ти Рафаел, онај десни бек Манчестера? Он малопре против Вулверхемптона полимио прсте. :)

Ortak me upucao iz ćaletovog škorpiona u sedmom razredu. Izvadili su tri metka, jedan je ostao negde zaglavljen, malo me žiga na promenu vremena.

Nisam,ja sam Jeza iz Rupcage,na mecu protiv blindiranih vrata stradah :)

Nikada nista nisam lomio, osim nosa. A inace kao klinac sam vazda imao oderana kolena i laktove. Zeleo bih da izdvojim povredu koju sam zadobio na retardiran nacin. Drugarica pusi u skolskom veceu a ja resio da je isprepadam. I nista. Uletim ja u vece i viknem Dobila si ukor! i nisam ni izgovorio, bam, okliznem se i padnem. Posekao sam prst na rupu u koju se sliva voda. Metalna kucka. I to do kosti. Na kraju sam zavrsio u hitnoj na sivenju.

Imam problem sa skočnim zglobovima.
Ništa bogznašta specijalno jednostavno sam od onih likova što jednom u dva meseca ispremeštaju zglobove.
Ali prekjuče sam baš onako ozbiljno rascvetao jedan i keva poštovani doktor kaže da ne bih više smeo više da igram bez bandaža i ok verujem joj,neću da idem na operaciju zbog fudbala u balonu.

E sad,šta me zanima.Je l' ima neko iskustva sa igranjem pod bandažama?Kako da bandažiram zglobove da postignem najbolji odnos izmedju zaštite od povrede i nesmetanja u igri.
Kapiram da je elastični zavoj kurac.Neki steznici,izolir trake,ovo ono? :D

E sad,šta me zanima.Je l' ima neko iskustva sa igranjem pod bandažama?Kako da bandažiram zglobove da postignem najbolji odnos izmedju zaštite od povrede i nesmetanja u igri.
Kapiram da je elastični zavoj kurac.Neki steznici,izolir trake,ovo ono? :D

Najčešće su u upotrebi oni gumeni-elastični bandaži, obuvaju se kao čarapa i oni najbolje drže od ovih "priznatih" sredstava. E sad, keva ja u pravu da napomenem.
A postoji i basketaška fora, obriješ deo oko skočnog zgloba, zatim nekoliko cm iznad zgloba obaviješ jedan krug izolir trake (ono crno, kako se već zove, kao selotejp samo jače). Zatim spojiš istom tom izolir trakom spojiš vrh skočnog zgloba (onaj deo što štrči :) ) sa krugom koji si obavio par cm iznad. Sa obe strane noge i preko toga čarapu. Kažu da to drži bolje nego išta, a star fazon 40 godina.