Prijava

Priča ide ovako: ja sam bassista i pesmopisac jednog thrash metal banda koji sam oformio sa drugovima, čisto malo da se zajebavamo i stvaramo muziku koju volimo u opuštenoj atmosferi. Sve je bilo super i baš nam dobro išlo dok nismo upoznali nekog lika koji sluša samo dva podžanra metala, mada primetio sam da zna i gomilu pesama iz drugih podžanrova, ali po njegovoj priči sluša samo dva... Elem, jedan od mojih drugara iz benda je pre nego što je otkrio metal, pre neke 2 godine, slušao Ajs Nigrutina i Riblju Čorbu, drugi pored metala sluša upravo Ajs Nigrutina i piše neke rime u hip-hop stilu koje oće da upari na Death metal muziku, treći član benda sluša Halloween (power metal) i ima Halloween majcu a ja slušam sve podžanrove metala, rocka i punka, mada uglavnom hard rock, heavy metal (sa omiljenim bendom Motorheadom xD) i thrash. Pored moje muzičke neodređenosti na jedan podžanr ja sam takođe izjavio da bih voleo da ima i danas bendova kao Girlschool i devojaka gitaristkinja kao što je bila Kelly Johnson (za neupućene Girlschool je NWOBHM bend koji ide na turneje sa Motorheadom) i da bih prilično uživao da ih slušam. Sada kada je taj lik (gore navedeni gospodin 2 podžanra) doznao te činjenice o nama nazvao nas je gomiletinom pozera i počeo stalno podjebava kako nismo true. To mi i ne bi toliko smetalo jer me briga kako me zove i šta govori, da to nije promenilo stanje u bendu. Drugovi iz benda su počeli da zahtevaju od mene da pišem isključivo na teme ubijanja, da prestanem da nosim majce Ramones, Doors, Led Zepp i da nosim samo Slayer, Annihilator i Kreator, da prekinem da sviram sa trzalicom bass i da sviram isključivo prstima... Uglavnom opuštena atmosfera na probama je skroz zamrla i to mi već ide na živce. Pa mene zanima iskreno mišljenje nekog spolja, da li je zaista pozerski sve gore navedeno i da li gospodin "true" ima pravo?

Ja mislio da ću i ođe bit pomenut :(

Inače si našao vrijeme da otvoriš temu, sad će da se ugasi sajt :D

Još ste mladi, sve dolazi sa vremenom. U međuvremenu, jebite nešto.

Naravno da je pozeraj, samo guraj svoje

Pa, pazi vako, nije on tru, on je pozer, veci od tebe pa makar ti slusao sabana saulica, jer, da je on true, njega bi bolelo levo mudo sta ko od vas slusa i sta mislite o njemu, a tako se vidi da mora da se zna da je death metalac, true, da nosi samo te i te majice, da se po tome prepoznaje u drustvu, znaci pozira. Ti si true, on je pozer.

Inače si našao vrijeme da otvoriš temu, sad će da se ugasi sajt :D

Jebite nešto u međuvremenu

Reci ti tome da ne sere kvake, i drugovima iz benda isto to reči.... Taj tru je kurac moj... Ja ne nosim niti jednu majicu, pa sam metalac... Oblačim se normalno...
Ko ih jebe

@Minic94 pa slažem se, mada svrha priče nije poređenje mene i njega na true skali, nego istinitost njegove teoreme o tome da je jedan drug pozer što je prešao sa repa na metal, drugi što sluša rep i metal, treći što sluša više metal podžanrova (isključivo thrash metal + 1 power metal band) i ja što slušam sve podžanrove i all-girl metal band...

Al kako meni idu na zivce ti koji slusaju "samo mjetal, nista drugo sem mjetala i svi koji slusaju nesto drugo nisu vredni zivota" likovi. Znam takvih pun kurac. I naravno, cim cuju da neko drugi sem mjetala voli cuti jos nesto odma' ga napusavaju. Bogu hvala, oni su kod nas nizi stepen drustva i niko ih ne jebe 2% al ima mesta gde su mnogo opastni. Ja licno najvise cenim skandinavski metal (prevashodno finski), al slusam i hevi, tres, rep(strani iskljucivo) etc... Dakle, poenta price je: Jedini nacin da ne budes pozer je da slusas sta volis i da te zabole kurac za ono sto drugi slusaju i sta misle o tebi zato sto slusas ono sto volis.

Pa mene zanima iskreno mišljenje nekog spolja, da li je zaista pozerski sve gore navedeno i da li gospodin "true" ima pravo?

1000 ljudi, 1000 ćudi. Radi/sviraj/oblači/slušaj šta voliš, kome se ne sviđa - njegova stvar.

1000 ljudi, 1000 ćudi. Radi/sviraj/oblači/slušaj šta voliš, kome se ne sviđa - njegova stvar.

Ovo je suština

Добра тема.
Иначе, фала богу да је дошао неки басиста на сајт, на све стране гитаристи, а ниједан басиста. Једно време смо капирали да басисти не знају да користе комп.

Што се тиче проблематике, мени то је курчење већине металаца одувек ишло на курац. Мислим, голем кур да ли ћеш да носиш мајицу Рамонес или Дорс. Баш у инат њима треба да одштампаш мајицу розе мајицу Бритни Спирс и да је носиш на свирку. А однеси бас код мајстора и кажи му да ти префарба у розе и уради Хело Кити лого. Е, то је тру. Ево, овај лик је баш фаца испао:

http://www.youtube.com/watch?v=p5TBG-3U90I

Хоћу да кажем да је свака тежња ка уклапању у клише (металац мора да носи мајицу Слејер/Анајалејтор/Тестамент, да не слуша неметал бендове итд.) чист позерај и просеравање.

Фурај свој фазон и треба да те боли курац за оно што ти остали кажу, јер то је упаво саставни део рокенрола. Ако будеш тежио да се уклопиш и ако будеш мислио о томе шта ће други да кажу, онда ниси никакав рокер.

Једино ово:

da prekinem da sviram sa trzalicom bass i da sviram isključivo prstima...

Бас гитара је инструмент тако конструисан да треба да се свира прстима. То под један. А под два, никад трзалицом не можеш да одсвираш оно што можеш прстима. Тако да, ту бих се сложио с њима, али не због позераја, већ због технике.

@Џими pa ja ni ne znam da koristim komp xD inače što se tiče sviranja trzalicom, David Ellefson, Tom Araya i D. D. Verni sviraju trzalicom, pa pošto sviramo obrade Megadetha, Slayera i Overkilla, a sviranje prstima daje drugačiji zvuk od tog trzalicom, odlučio sam se za trzalicu. Naravno kada sviramo obradu benda u kome bassisti divljaju prstima (Iron Maiden, Metallica, Stormtrooper of Death...) uzmem i ja da pičim prstima xD

@staklena bar da tako moji drugovi misle...

On je gej. Ti jebeš. Idi mu sad to reci i šlisni mu jedan iz zgloba.

Pa ti im kazi jebote, metal jeste sastavni deo rokenrola, i stvarno je cist pozeraj da se slusa jedan podzanr metala, takvi napaljenici ozbiljno umeju da idu na kurac, i kao sto je vecina rekla najveci je pozeraj usko ogranicenje na jednu vrstu muzike i odbacivanje svake druge vrste. Trebaju tvoji drugovi iz benda da o'lade glave, verovatno ce vremenom prosiriti vidike i shvatiti da je glupo ogranicavanje na samo jednu vrstu muzike, sad ne znam koliko su matori, ja sam recimo shvatio u jedanaestoj godini da je glup ogranicite se samo na jednu vrstu muzike kad i ostali pravci imaju da ponude puno toga vrednog slusanja. A mozda tvoji drugovi i kasno shvate, tj. mozda dodje u medjuvremenu do raspada benda.

Kažeš mu da jede govna i nastavi sa svojim poslom...

На те ТРВЕ ликове не треба да обраћаш пажњу уопште.
Али:

To mi i ne bi toliko smetalo jer me briga kako me zove i šta govori, da to nije promenilo stanje u bendu. Drugovi iz benda su počeli da zahtevaju od mene da pišem isključivo na teme ubijanja, da prestanem da nosim majce Ramones, Doors, Led Zepp i da nosim samo Slayer, Annihilator i Kreator, da prekinem da sviram sa trzalicom bass i da sviram isključivo prstima...

Које сте годиште? Јер, сигурно да сте мало старији, кур би вас болео, мада и то зависи.
Баш те брига за облачење. Па и Том Ангелрипер из Содома на концертима носи мајицу АЦ/ДЦ и шорц, па је већи металац од надрнданих ТРВЕ позера. Ти баш намерно дођи на пробу у хавајском шорцу :))

Уствари, прочитај шта је Скот Ијан из Антракса имао да каже на то:
''Ми смо тада опуштено носили шорцеве на сцени,а знате зашто? Јер је на бини јебено вруће! Новинари су прво тражили неке фотке с нама, а после су то користили да нас прозивају у новинама. Али, нас није било брига. Шта, требали смо да носимо кожу, џинс и да се мрштимо, да би нас људи схватили озбиљно? Немогуће, то нисмо ми.''

Сине, тај који ти баца ту спику ништа није јебо и још дуго неће јебати. Уместо да јури сојке он баца спику коју шиптарску мајицу да узмеш у зиљавом "Мордору", и ко је већа и искренија секталика. Метал имиџ је сам по себи имбецилан и карикира читав покрет и само музику која је јебена срж целе приче. Слушам метал већ десет година, почео сам од познатих ствари, Металика, Најтвиш, Дет, да бих пет година након тога дошао до шведске детчуге и и неког белекераја за који је чуло 5 људи.

Сад имам 20 година слушам претежно дум, блекенд дет, прог талме и прог рок, славенску паганију плус још неке софт ствари које до пре коју годину никад не бих пустио, а ево ме седим за компом у треши. Наступ Ол мај синса летос у Панчеву сам пратио у црвени крст мајици. Људи који форсирају та трве срања и претерано форсирају спике о музици не јебу и јадни су сами себи, а камоли окружењу.