Podijeli sa Vukajlijašima

  1. rivilovan si kao non prvo i drugosrb sad su samo nijanse u pitanju

  2. Covek je opet na sajtu tek sat vremena i vec napsovao Caru. Jedna od konstanti sajta

  3. "Hrišćani zapalili Aleksandrijsku biblioteku" xD

  4. Covek je opet na sajtu tek sat vremena i vec napsovao Caru. Jedna od konstanti sajta

    Hahaha bukv

  5. dokle sa ovim shokovima

  6. Mozak čovjeka je uvijek u potrebi da objašnjava sebi neke stvari i onda su ljudi morali stvarati religije, covjecanstvo nije moglo postojati bez religije, one bi se prosto morale izmisliti kako god banalne bile. E sad stvar je kod abrahamski religija sto su one bile dosta smislenije od svih prethodnih pa su zato najduze i opstale.

    Covjek želi i mora da zna kako funkcionišu stvari koje ga se tiču evo npr meni skauz ne mora objasnjavati kako da trgujem s kriptom jer mene to ne zanimq i ne treba mi ali bi mi morao objasniti kako funkcioniše bankomat jer to mi treba i to koristim. E tako je i sa religijom, ne mora tebi sveta knjiga da objasnjava zakone termodinamike i neke zakone u kosmosu (jer ih ne poznaje prije svega a i ne dotiče je) ali ti mora objasniti kako da se moliš bogu, kako da se ponašaš, kojih pravila da se pridržavaš, kakve odnose da razvijaš s ljudima jer je to ono gdje te ona može kontrolisati i gdje može imati uticaj na tebe, po tome zivis svakodnevno.

  7. krenuce napusavanje (s pravom) dako pokrenemo opet ovu temu, mislim da raya oce da cita o srecnim vremenima sajta mrmunu, zmii itd

  8. Dobro Pildu kad već potenciramo nauku, potroši 8 minuta na ovo

    https://www.youtube.com/watch?v=dxA-gdq_LUs

  9. covjecanstvo nije moglo postojati bez religije

    solidan lol

  10. dobar video, zanimljive animacije i lako razumljivo

  11. Caro danas ima objasnjenja za mnoge stvari i opet izmisljas teorije zavjere i vjerujes u njih, zamisli kako je bilo ljudima prije 2000 godina da zive u svijetu bez objasnjenja i bez tih bozanstava, jezivo. Znaci bogovi su bili must have.

  12. Cu izmisljam, to su teorije istine a termin teorije zavere je uvela cia da bi stopirala kriticko razmisljanje.

    Osnove moj pliduu

    O S N O V E
    S
    N
    O
    V
    E

  13. Znaci bogovi su bili must have

    Sunce je u tom kontekstu dovoljno, kmecis kad zadje kad svane slavis zivot. Nikakvi dodatni bogovi ti tu nisu potrebni.

  14. izmisljas teorije zavjere

    brt znaš kakvu teoriju zavere sam čuo, da crkvom i religijom rukovode ljudi željni moći, i zloupotrebljavaju tu moć na sve moguće načine, vatikan pogotovo. Brt koja budala još može da poveruje u tako nešto

    zamisli kako je bilo ljudima prije 2000 godina da zive u svijetu bez objasnjenja i bez tih bozanstava, jezivo

    brt pa i sad je negde jezivo, s jedne strane mudžosi ekstremisti dolaze da nas pojedu, s druge woke zombirani nekakvi nešto seku sebi kite i oblače se ko žene, ne zna čovek šta je gore od ta dva.

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.