Podijeli sa Vukajlijašima

  1. Možda zbog prestiža i nadasve para haha
    Oni ce da naprave planinu za oi na kojoj istinski pada sneg ako treba

  2. ma kakvih para, odavno su svi ti cirkusi cisto gubljenje novca za onog ko ga organizuje... pogotovo zimske OI. cisto dizanje kurca.

    blesavo izgleda da se organizuju na mestu gde ne pada sneg, izgleda totalno glupo

  3. nebuloza.
    Mada nebuloza je i sp katar u novembru koji kurac

  4. svako ko ispadne pozitivan na koronu dodju u onoj ratnoj opremi, sprovedu ga maricom u neki hotel, zakljucaju i hrane govnima od jutra do mraka. bune se al kineze boli kurac.

    ovo je aparentli dorucak, rucak, i vecera:
    https://twitter.com/Byron_Wan/status/1490173937497509888/photo/1

  5. bar je hotel, jebem li ga. ne boli ih mnogo kurac za anonimus rusku biatleticarku

  6. Odlicna pokazna vezba za hotulove

  7. Maltret zdravih vakcinisanih hotula.

    Jel samo vax mogu ucestvuju ili svi?

  8. Kelt da se nadovezem na ovo za OI,

    Zimske su pičkin dim za ljetne kada je u pitanju cijena organizovanja.

    Zimske fazon 4 milijarde a ljetne 2008 su ih koštale 42 milijarde. Ispravi me ako griješim negdje sam načuo da je ta neka cifra..

  9. Ustvari serem, 4 milijarde je mala cifra realno možda samo organizacija a pripreme terena i svega prekrkat ce 20 sig

  10. Svejedno je to pickin dim za kinesku partiju, ali opet zasto jbt, cemu to organizovanje zabave za evropljane i kanadjane na mestu gde i ne pada sneg. Ladno al braonsivo i blatnjavo.

    I da, sigurno kostaju mnogo vise vestacke skakonice, skijaske staze i sve ostalo od toga da koristis postojece.

    Sad se secam, i mi smo to pravili kao jugoslavija. Bar ima planine po sloveniji i bosni jebo ga.

  11. Pardon, snega. Planine imas i po havajima

  12. Nznm Celt, kompleksi nekakvi. Pokazivanje, rad na imidžu itd. Možda su se čak nadali da će da zarade od turizma.

  13. Ja mislim da je ovo https://en.wikipedia.org/wiki/Sportswashing
    Insekti očajno žele da budu prihvaćeni od strane ostalih velikih igrača i da se prikažu svetu u dobrom svetlu a ne u tjenamen ujguri logori trgovina organa hong kong kung flu svetlu

  14. I meni je to čudno. Tipa kad su bile ZOI ‘84, SA 550m nadmorske.

    Trebević bob staza - 8-10min, Bjelašnica/Igman - 15-20min
    Jahorina - 25-30min od grada

    Ovi su našli da domaćin bude Peking na 40m nadmorske od kojeg su prve planine udaljene i po 200 kilometara fazon.

    Kina ima raznolik reljef i pogodnijih gradova za organizaciju ali jbg mora glavni grad.

  15. Malo me iznerviralo što je Sarajevo na spisku. Sarajevske igre su jedne od najboljih ikada. Ne samo organizacija, nego i gostoprimstvo stanovništva, sneg kroz cele igre...itd.. . I ne bi se baš moglo reći da je tada ovo bio toliko problem 1984. u YU

    sportswashing has been used to direct attention away from a poor human rights record and corruption scandals within local government.

  16. Dok na spisku nije Atina 2004. koja je najveća katastrofa ikad

  17. Pa dobro mislim očigledno je pisano sa zapadno-centričnog kapitalističkog gledišta gde communism = evil, ali nije ni toliko daleko od istine jebiga, šta se desilo sa tom zemljom manje od 10 godina kasnije, raspala se najkrvavije moguće, definitivno nije bila neka dobro uređena država bez problema sa korupcijom i ljudskim pravima. I u kom smislu je Atina bila katastrofa, ne sećam se tačno? Možda u nekom organizacionom ili jebem li ga kom, ali poenta je da Grčka nema potrebu da pere svoju reputaciju kroz održavanje sportskih manifestacija, ona je već prihvaćena u zapadnom svetu.

  18. Grčka nema potrebu da pere svoju reputaciju

    Zapravo i ima zar ne? Svi Grčku posmatraju kao zemlju koja je rupa bez dna ma koliko joj para daš. Oni su tada spucali toooooooliko novaca za njihove pojmove, ne samo njihove, nego najskuplje tada ikada vidjene. I ajd to, nego što im ništa nije potrajalo duže od 2 godine, nešto čak i kraće.
    Što se tiče organizacije, nemam pojma, nisam učestvovao, ali sam imao ludu sreću da se tada nalazim tamo i sam pokušaj ulaza u Atinu je tada bila propast.

  19. Kina ima raznolik reljef i pogodnijih gradova za organizaciju ali jbg mora glavni grad.

    ima, nego valjda racunali na posetu i da dodju turisti, da vide cudesa kine kurac palac, sto ne mogu bas u planinskom janjingu gde ako si belac i pojavis se na ulici, gledaju te na ulici ko crnca u mladenovcu.

    zajebo ih kovid, al oni ga pustili tako da ko im jebe mater.

    opet, sranje izgleda ono skijanje u blatu :)
    https://cdn.dmcl.biz/media/image/222675/o/National+Alpine+Skiing+Centre.jpg

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.