Prijava

Guaranu i pringles konzumiram jednom u dvije sedmice a nezdrav zrak udisem tokom cijele godine, ali jbg sta da se radi, ipak ce me ubiti aspartam jer thats the way it works

nista, probaj dodati malo MSG u zrak bice bolje sig

Caro brt bukvalno mogu boju za paradajz da ti nabavim, ušpricaš ga večeras zelenog ujutro bude crven. Kakva bre govna od kokošaka ko još gaji kokoške na selu lol, šaka ljudi ima živinu. Nemoj da se lažemo, tretiraju seljaci sve živo svim živim, jabuke prskaju 26 puta godišnje jebeno, nisam jabuku sa ljuskom pojeo 15 godina.

Nema kontrole jebeno, uđeš u polj. apoteku i kupiš pesticida kakvih oćeš, niko te ništa ne pita, i bacaš to kako si čuo od onog nekog drugog seljaka koji je opet čuo itd. Bukvalno tako rade idioti, zato i imaš pomore pčela svako malo. Nismo normalni šta radimo.

ma znam, ima sad i ona varijanta pijacne mafije, kupe jaja u lidlu i onda ga uprljaju govnima posle valjaju ko domace na jacpi nebil neki mejmun kupio koji voli zdravu hranu lol

i bacaš to kako si čuo od onog nekog drugog seljaka koji je opet čuo itd

Ovo.

Nama ne treba Monsanto da nam genetski modifikuje, mi smo i njih zajebali

+1 na oba gornja, farbaju seljaci piliće žutom bojom za drvo ALO BRE JEBOTE KOJI KURAC PIČKE MATERINE odneseš to na pijacu prodaješ da jedu deca nečija i žene za ručak. Koji kurac.

Nama ne treba Monsanto da nam genetski modifikuje, mi smo i njih zajebali

opet se provlaci ovo fazon monsanto dobar seljajk vece govno

jok, svako vuce na svoju stranu kako da zajebe zarad profita. to je otprl to.

Jbt koliko lud moraš da budeš da zalivaš dinje totalom i to prodaješ nekome, znam da zvuči neverovatno ali država je na kraju stvarno reagovala i prošle godine oduzimala ljudima ovde bostan, toliko su se iživljavali. Haos jedan šta radimo sa hranom. Najjače mi je kad vidim natpis "mesara zlatiborac", alo gde si video govedo na Zlatiboru koji moj, mislim da dobro, ima ljudi što liče na goveda tamo al nije to to.

sta znam, mogli bi seljaci sve ovo rade malo pametnije. recimo da naprave neku

S T U D I J U
T
U
D
I
J
U

al sta ces kad neobrazovana zgadija ne zna kako legalno da truje siroke narodne mase

Bas zato sto su “neobrazovana žgadija” treba da se pridržavaju mjera i nacina kako se nesto koristi ali ne kod nas ti seljak gleda samo profit i kako da izmuze državu za neke subvencije i kako da što više sebi namakne a drugog da upropasti jbg vjerujem da si odrastao na selu, i svi smo mi sa sela porijeklom ali nemoj previse da ušminkavaš sliku prosječnog seljaka, namazano je to i nimalo ubogo kako se predstavlja

Znaš šta je najcrnje od svega

- radili su eksperiment, tradicionalno vs ovo današnje obrađivanje zemlje sa mehanizacijom, hemikalijama itd. i iste prinose su dobili otprilike

- svaka biljka ima biljku koja joj tera štetočinu, tipa ne znam šta posadiš u krompir i nemaš zlatice. Al lakše jebeno kupiti bočicu otrovčine, razmutiti u vodi i prskati krošnje ko ga jebe.

da za razliku od mass industrije hrane koja ti ulupa 465 koncentrovanih govana nebil od govana napravilo pitu

oni su lojalna konkurencija inace i rade po propisima

Seljake u lance staviti i pravno vezati za zemlju, rešen problem

Podeliti zemlju ambasadorima i dodeliti im te kmetove da nadgledaju. Kaki kurac ambasada zauzimaš samo kvadrate u krugu dvojke… idi ti lepo na selo baki imaš latifundiju čeka te

- svaka biljka ima biljku koja joj tera štetočinu, tipa ne znam šta posadiš u krompir i nemaš zlatice. Al lakše jebeno kupiti bočicu otrovčine, razmutiti u vodi i prskati krošnje ko ga jebe.

ali nemos ovde primarno seljake kriviti, seljak ko seljak radi sta mu se kaze i sta mu dostupno, snalazi se bukvalno. gleda onu poljoprivrednu emisiju nedeljom gde svaka reklama neki hemijski prozvod bez cega se "ne moze"

nije seljak dozvolio promet takvih dobara niti smisljao sve te "neophodne" hemije. on je bukv posledica. ne vode seljaci glavnu rec, bukv su zadnji u tom lancu

Pa dobro onda ništa.

sta sad nista, seljaku da napravis propise i subvencije, uvedes sta moze da se valja u poljoapotekama i sl, edukujes ga itd itd

doduse i mnogi rade ok, ovo sto si nabrajao su bukv ekstremi

ovo pliduuovo:

ali ne kod nas ti seljak gleda samo profit i kako da izmuze državu za neke subvencije

:grize plasticnu kasikicu od espresa u lokalnoj kafanici:

to ko onaj fazon za plastiku sto je narod kriv sto je plastika na sve strane

pa ne plasira narod plastiku vec je bukv konzument koji najcesce mora da je kupi.
Posle uvedes kese da mu naplacujes dok si bukv svu ostalu ambalaznu plastiku zadrzao.

problem solved

A ne nego ce da nose u rukama one grocery paper bag ko u amerikama, pa da kukaju kako su “neizdržive”

Imaju i cekeri da se ponesu od kuće ali sramota izgledaš ko baba neka, daj vamo kesu da budem dingospowww

Ja sam ekoloski osvjesten pa nosim u rukama do auta sve dok moze stati u dvije šake kažu da sam fukara ne dam deset feninga za kesu ali ja im samo podignem dva prsta i kazem (green)peace!

Kokakola, knjaz, guarana, salama, pašteta, sardina...Bukvalno ništa od te plastike konzervi folije ne moraš da kupiš.