Podijeli sa Vukajlijašima

  1. Cara, posjedovanje ovih bazičnih instikata je zdravo, a njihovo odsustvo znači da nas je civilizacija previše pripitomila.

  2. ok ovo jovino sve stoji sustinski al to nije realan pokretac, odnosno jeste na celijskom nivou, ali za svakodnevicu to nije toliko bitno jer da je tako napravio bi dete vec sa 15 dina ko ciganj

    Ima i ona teza da deca nisu za svakoga i to jeste velika istina

  3. posjedovanje ovih bazičnih instikata je zdravo, a njihovo odsustvo znači da nas je civilizacija previše pripitomila.

    Ovo je zanimljivo, iako se ne slažem. Neki od najbolesniji umova su baš maštali o tome da se razmnože, produže svoju lozu i svoje devijantne gene prenesu dalje. Znači da i bolestan um ima takve želje, jer ne bi onda imali toliko šizofrenika, luđaka, manijaka, da neke očigledno nezdrave psihe nisu odlučili da tu svoju nezdravost prošire

  4. Možda ta tvoja teorija stoji ako bi zauzeo stav da “postoji neki gen koji nas tjera na razmnožavanje” ili “postoji neki disbalans u mozgu koji nas udaljava od te ideje” ali uzeti jedno kao posljedicu zdravog razmisljanja a drugo kao nezdravog, nema temelja

  5. real postoji jedan broj ljudi koji ne treba ima decu iako ima fiziolosku sposobnost reprodukcije te nije sjeban u tom smislu. Ajde sad, ti ljudi pored dece ne bi trebali imaju jos stosta, objektivno to su sjebane sociopate koji generalno nisu za drustvo

    Dok ove druge price kako deca nisu za svakoga su plod ciste lenjosti i nemanja muda, manje vise ovi argumenti koje plidu naveo u svom uvodnom postu.

    Pa sta ako te tetka pita kaces imas decu jok jbt oce da te minira sabotira da te sjebe za lajfa lol

  6. Dobro sve to stoji, ali ovo što ja pišem je relevantnije u kontekstu današnjeg vremena, gdje u većini civilizovanog svijeta se ne rađa dovoljno djece, ne za rast, već ni za osnovnu obnovu stanovništva. Bijela kuga se širi kao prava kuga i zahvatila je veći dio svijeta. (Osim Afrike i Bliskog istoka)

    Čak i u Indiji i Bangladešu rađa se nedovoljno djece za obnovu stanovništva, a ono još uvijek raste samo zbog nekog momentuma od ranije, ali sa ovakvim trendovima i kod njih će se uskoro početi smanjivati.

    Jedino su Afrika i Bliski istok još uvijek biološki održivi.

    A sad nevezano za biologiju, bijela kuga ima i druge negativne poslijedice, kao što su nedovoljan broj radno aktivnog stanovništva, starenje stanovništva, itd. Nedovoljno ljudi koji bi izdržavali penzionere.

    Nedovoljno mladih koji bi gurali neke nove kulturne inovacije, revolucije itd... Opasnost da društvo stagnira, postane matoro i dosadno.

  7. Pa vidi caro, ovo moje jedenje govana i “nemanje muda za imanje djece” (lol) ima više smisla od jovinog darvinistickog pristupa (sta te boli kurac kad umres dal sta ostaje iza tebe i u kakvom stanju) i ako vec tako razmisljam mislim da bi ako se, danas-sutra odlucim na taj korak ipak, bio bolji roditelj od ovih jovorovih sto misle da “to tako treba”

    Uostalom, to je i razlog sto vidjamo toliko roditelja u nasem okruzenju koji prosto ne bi trebali da imaju djecu, jer je odgoj iste zakazao.

  8. ma ne pliduu, to sto ljudi prave gluposti ne znaci ne treba imaju decu.
    pa nije zivot coveka samo detinjstvo, imas tu razne primere i vec po pravilu vaspitanje cesto nista ne odredi za dalje situacije, imas primera kakvih hoces.

    jbg ako planiras budes savrsen roditelj nemoj ni da pocinjes, ne postoji to

    (sta te boli kurac kad umres dal sta ostaje iza tebe i u kakvom stanju)

    ovo je vec sirotiljsko stanje duha, naravno da te briga el ti ipak daje

    S P O K O J
    P
    O
    K
    O
    J

  9. To što ja mislim da to tako treba (tj. uvažavam biološki imperativ), ne znači da kad stvarno budem roditelj neću brinuti za djecu.

    Naravno da su meni bitni i svi ostali aspekti roditeljstva, a ne samo da se "razmnožim", a poslije da me zabole za djecom.

    Pogrešno si me shvatio Plidu.

    Takođe, to što uvažavam biološki imperativ, ne znači ni da ću ga po svaku cijenu ispuniti. Može se desiti da budu takve okolnosti iz raznih razloga pa da ga ne ispunim. Nije to neko moranje.

    Ja prosto smatram da bi to trebalo ispuniti, uvažavam to, ali ne kažem da je neko moranje.

  10. dobro si ovo rekao jovo, razumijemo se

  11. ovo je vec sirotiljsko stanje duha, naravno da te briga

    Nisam se dobro izrazio mozda, naravno da brinem za okolinu, ljude, prijatelje, porodicu dok sam živ i nastojim da iza mene ne ostane haos ali da ce ta ostavstina ziva ili neziva ticati se mene kada umrem.. smatram da nece tj ovdje provlacim taj duhovni aspekt kao “nastavljas da zivis kroz djecu i to”, ne vjerujem u takve stvari i smatram ih filozofijom i mistikom

  12. Ne znam ja sta jovur vise ceka da dobije onog cuvenog SINCINU lol

  13. “nastavljas da zivis kroz djecu i to”

    ok ovo su gluposti bazicno gledano, ako nista drugo bar za lajfa ces zivis kroz njih to nemodz se ospori

  14. https://www.reddit.com/r/serbia/comments/1elv9qh/se%C4%87ate_li_se_vukajlije/

    Podeseća malo tema na onaj memberberries content što svi gotivite. Ali za većinu ljudi je vukajlija posteri i reakcije, ja sam na taj deo vukajlije skoro i zaboravio.

    Ajde podelite sa vukajlijašima neke dobre postere i reakcije (?!?), da ih sačuvamo od zaborava.

  15. kace izgase taj redit tamo leglo slepaca otprl

  16. Caro idi na r/serbia zavedi im red tamo

  17. brate ne pricam napamet, vac sam par puta najvaljivao cu se logujem tamo ali neke mudre glave sa naseg saita me uspele odvratiti, fazon ne idi neces videti nista sem kmecanja i depre

  18. iskr pre bi se na klix importovo

  19. MladenSRB
    14h ago
    Kruševac
    Svaki dan ga posećujem i danas

    Pozdrav za Mladena, ako ovo cita

"Da. Definitivno ima dobrih fora, svaka čast onima koji ih smisliše. Respect Vukajlija."

MyCity Forum | 4. Februar 2009.