Podijeli sa Vukajlijašima

  1. jesi vidio kako sam stavio pliduance prve srbijance druge a jovore izostavio

  2. A de ti meni kazi ko je stariji?

  3. Kako sad ovo el niste ti i jovori jedno (izvorni bosnjani bogumilci)

  4. Vidi caro jeste to tako, ne postoji losi narodi samo ljudi ali

    Imas neke kulturoloske crte, neke obicaje i nacine ophođenja razlicitih naroda i to moze da ti odgovara ili ne

    Tipa ta hladnoca kod njemaca gdje se ne pozdravljas sa stanarima u haustoru, gdje u gradskom prevozu nema caskanja neobaveznog i slicno to nekome moze da se svidja a nekome ne i na osnovu toga da kaze da mu se neki narod vise svidja od drugih

  5. Tipa ta hladnoca kod njemaca gdje se ne pozdravljas sa stanarima u haustoru, gdje u gradskom prevozu nema caskanja neobaveznog i slicno to nekome moze da se svidja a nekome ne i na osnovu toga da kaze da mu se neki narod vise svidja od drugih

    ovo je plus svakako iz mog ugla, mada i ovo ti je stereotip.

    Ko da se ja gastozima javljam koga boli kurac za strance, sumnjam da su medjusobno takvi.

  6. Žabari su teški rasisti. Oko toga se valjda ne sporimo? Činjenica da Plidu neće da kaže šta ga je to opčinilo kod njih vodi samo do 2 endpointa: ili je nabasao na neke kurveštine tamo kojima bilo merak da ih kara stranac (pa makar i Pilduanac), ili je našao neke lokalce da prozivaju Srbe kako su Cigani.

  7. nema toliko hladnih "naroda", ne sustinski, svodi se na drugaciju kulturu komunikacije samo gde random italijan misli da je nekulturno ako sedi i cuti pored tebe, pa krene nesto da cantra i da te zagovara, a random finac misli da je nekulturno ako ti prica nesto a tebi mozda nije do price pa sede i cute tako zajedno.

    sto se tice "topline" i jedno i drugo ponasanje dolaze iz istog mesta, a to je iz generalnog postovanja prema toj drugoj osobi.

    inace ovako, vidno izgubljen na ulici, neki problem ili tako nesto, iz iskustva, pre ce random finac, svaba i slicno da primeti da nesto nije u redu i da pridje da pita kako da pomogne nego italijan ili srbin. ima tu neke topline jbg.

    sve to su finese, jedino sto je meni i dalje neshvatljivo je odnos (pojedinih) ljudi, uglavnom protestanata prema odrasloj deci, koji idu sa logikom, nista nisam imao kad sam doso na ovaj svet, nista ne ostavljam, i onda tipa ti ljudi iznajmljuju stan dok im roditelji prodaju kucu jer im velika, i generalno na malo sta mogu da se oslone na sopstvene roditelje.

    ali, sustinski i to rade iz neke ljubavi, koja se manifestuje drugacije nego sto smo navikli, a i ti ljudi ne propadose, stavise sve je u redu izmedju njih i roditelja, nije da ce nestane porodicno stagod, do granice da je mozda i proseravanje van. al eto, to mi je onako zanimljivo, taj nedostatak "duse" prema sopstvenoj deci.

    e da, iskljucivo je u bogatim zemljama, i bolje stojecim porodicama.

  8. ovo sto cara kaze isto vazi, zato to i ne mozes procenis na prvi pogled. i mi smo super topli i predusretljivi i fini, svi pricamo engleski i ocemo da se druzimo ako si plav i zgodan svedja ili sisata francuskinja, a u isto vreme smo i ladna govna iz perspektive svakog istocnije od nas, pogotovo ako je malo garav.

  9. ako svi ladni prema tebi, mozda si ti problem, jbg :D

  10. Ja rekao svoja iskustva, pepsi poceo da iznosi stereotipe, kazem da su prema meni bili i vise nego korektni, pritom nisu morali da budu pa da kazem iz kurtoazije a i znali su da sam iz bosne

  11. A ono kao prica ne vole strance i turiste a druze vidio bih tebe da zivis u firenci rimu i tim overtourism plejsesima, gdje bukv ljeti ne mozes da zivis, sve ti je 10x skuplje jer neko oce da se guzinja po tvom gradu. Turizam je do neke mjere prihvatljiv a poslije postaje teret građanima

  12. vidim citalo se o protestima u barseloni protivu turista

    u sustini istina je to

  13. gdje bukv ljeti ne mozes da zivis, sve ti je 10x skuplje jer neko oce da se guzinja po tvom gradu.

    pa zasto tu zivi majmun

  14. Nema svako štalu u kikindi hehehe šala mala

  15. Ma pusti to jbg, svi bi pare al da turisti ne dodju samo da posalju novce i ok

    De to ima

  16. Overtourism (guglaj) je problem kako za mještane tako i za turiste. Ti danas ne možeš da odeš ni na jednu veću turističku znamenitost a da je uspiješ uslikati ili joj prići jer imaš fazon 2000 ljudi već tu, jbt ja kad sam putovao to bila privilegija, danas svaka fukara ode u bec ili rim, istanbul ti đođe kao do travnika da si otišao, više ljudi bilo u istanbulu nego na selu svom

  17. Cus sad ovo, neki blejac ode u rim oma fukara pliduu ode u rim mr.DINGOSPOW

    brate ovi ih privlace da dodju i oce zive od toga onda kad je ok sa lovom pocnu turisti smetaju

  18. Obj ako je nesto turisticka destinacija sta imas zivis tu, mrdni bulju malo van centra

  19. Hahah ne zna se ko vise kenja ovdje od nas dvojice, ja u fazonu sta idu koji kurac tamo a ti u fazonu sto zive ljudi u firenci lool

"Vukajlija predstavlja skup formi koje nisu definicije, nemaju smisla, često sadrže vulgarnosti i plagijat, ali zato čine duhovitu zbirku kreativnosti i lucidnosti svih svojih članova."

interfejs.tv | 25. Januar 2009.