Prijava

Minus ili ne, sleng ili ne... Svako ima pravo na svoj sud.

Ali:

Ја престао да дефинишем сленг зато што он најгоре пролази, што је жалосно. Иначе, никада не дајем минус на исти.

Jedan po jedan i ode 'rečnik slenga' u tri lepe pi*ke materine...

Сленг уопште не пролази лоше. Лоше пролазе сувопарне, никакве дефиниције сленга.
Ако не треба да се даје минус на сленг, у чему је онда поента оцењивања? Нек се избаце и плус и минус и нек се брише све што није сленг и троје деце која нису знала шта значи "маторци" ће имати функционалан сајт.

Ja mislim da je sajt davno prevazišao okvire definisanja slenga, a mislim da ovde i ne postoji mnogo ljudi koji to kvalitetno mogu uraditi (mislim na ljude iz profesije). Da bi se razvijao sajt mora da toleriše "različite pravce" definisanja i "slengovci" ne bi trebalo da suzbijaju tu pojavu. Nažalost trude se iz petnih žila.

Black Hole je u jednom postu ko zna kad napisao: definicije tipa "Tike - Patike, ej brate lepe ti tike", nemaju više šanse koliko god da su odraz pure slang pravca. Mislim da je Blek žešće u pravu jer se u pure slang pravcu radi o jako ograničenim resursima koji na kraju nisu zanimljivi većini.

Sa druge strane pogledajte priču o legendarnim autorima. Najlegendarniji su oni najneobičniji. Nisam primetio da se ljudi lože na Doga koliko na Abraxusa, Bleka, Celta i ima ih još dosta. Vukajlija traži prostor za svoje nabrekle mišiće i mnoge granice moraju biti srušene.

Džimi je jednom prilikom rekao: Dobro, definisaćemo sleng. Godina, dve i kraj. Reči ne nastaju tom brzinom kolike su potrebe sajta da bi živeo. Definicije su gorivo ovog sajta i mora ih biti 200 dnevno inače brzo bi došlo do razlaza.

Ја често дајем минус на сленг, али не због сленга, јер н'умеју да га дефинишу. Израз треба лепо да се елаборира и да се да неки леп пример. Није фора ово нпр:

Пеглање - Други назив за повраћање

И крај. Таквих сам ''дефиниција'' милион и побрисао.

Ова ауторка:
http://vukajlija.com/recnik/autori/31128/definicije?order=time

квалитетно дефинише сленг, али се сморила изгледа због скора. :)

Ja se trudim da definišem sleng, bez obzira što mnogo gore prolazio od nekih drugih fazona. Mislim da ga i solidno definišem. Pada mi prosek u poslednje vreme tu i tamo, mada se ne žalim. Znači jedan izraz može da se definiše na 10 različitih načina i svih 10 da budu dobri. Ne treba brisati takve definicije.

ma meni je sleng brisan redovno bez nekog objasnjenja a bas sam definisao neke reci koje su karakteristicne za moje podrucje. naravno i u tome sam isao u krajnost pa sam napisao defku

udrckati se

iskenjati nesto poput proliva samo jos redje

baba: ko je bio u poljaku pre mene?
ja: ja baba
baba: pu bre sve si se udrckao, ne jedes nista kuvano.

i sad istinit dogadjaj, rec koja stvarno postoji, definitivno definicija i definitivno sleng pa zasto je onda obrisano? i ko je obrisao?

janpi, na izraze poput tvog, ne sećam se da sam dala minus. Kako mogu da ominusim izraz koji je neko definisao da bi uputio ljude šta znači ako se desi da ga čuju, a samo zbog toga što mi nije poznat. Totalno debilno.
Inače, i ja kad sam došla ovde imala sam gomilu ideja šta bih mogla da definišem, ali naravno, palo mi je na pamet da sigurno nisam ja ta koja će da izmisli vruću vodu, te sam potražila u pretrazi i videla da je gomila toga već definisana.
Iskreno, ja više i ne znam šta je pravi sleng. Definicije koje sada najbolje prolaze su ili sastavi/eseji o nekoj pojavi, domišljate umotvorine, ili šaljiva igra reči. Sleng u definiciji "Kako sakriti da si nevin?", ne znam gde ste ga videli. Ništa protiv defke, meni se dopala, pošteno me je ismejala, a i par puta sam je pročitala jer je prosto genijalna. Ali gde je tu sleng i šta mi uopšte sad definišemo?

Ја дајем плус на добре дефиниције, а минус дајем на срање.

Ја дајем плус на добре дефиниције, а минус дајем на срање.

Пеки објасниЈо.

messalina ja, kada sam upao na sajt vec ga je obuzeo trend pisanja smesnih stvari. i iskreno lupao sam minus na sve sto nije smesno, definicije slenga sam pljuvao jer nisam kapirao da je ovo sajt prvenstveno slenga a tek posle svega ostalog. tako verujem da rade i ovi novi i sto je cudno niko ne pokusava slengom da skupi poene za postere vec glupim forama znaci ne kapiraju poentu sajta.

i da, mislim da je doslo vreme da se odvoji sleng od sala, viceva, i ostalog humoristickog sadrzaja. znaci odvojiti sleng, glasace se samo da li zasluzuje da bude tu ili ne, i da glasa odredjeni krug ljudi. vip vukajlija :D nesto sto ce biti kulturno, provereni ljudi definisu...

a šta znam...meni je bitno da definicija bude dobro napisana..ako je pored toga i smešna ihaj...ne dajem minus na sleng, ali ne dajem ni plus ako je loše...iako je sleng...

jeste rečnik ali dajte malo da liči na Birsa, na ovaj urban dikšionari...ili kako se to zove već...malo duha...

nije dovoljno napisati na primer: džibra-to je ono od rakije...

valjda to može lepše, duhovitije...

upravo javio, dosta definicija preskačem baš iz tog razloga. Ali minus baš baš retko dajem.

Profa objasnio, aj sad zaključajte temu ovde nema pameti za jednu maramicu.

Сленг уопште не пролази лоше. Лоше пролазе сувопарне, никакве дефиниције сленга.

baš tako.

ispravite me ako grešim, ali zar inicijalna ideja sajta nije bila da se SLENG definiše na DUHOVITI način.

e sad! postoje izrazi koji su sami po sebi nekako smešni pa definicija ni ne mora da bude bogznakoliko visprena, nasmeješ se već na samom naslovu. kao npr ovo http://vukajlija.com/gace-same-spadaju/163082

dalje! kad definišeš sleng, ocene ti nisu bitne - ti si čovek sa misijom. postoji kategorija slenga u koju spadaju izrazi koji ne zvuče bogznakako duhovito, i autor možda u tom trenutku i nije nešto posebno nadahnut, i takav sleng se ne zapisuje ZBOG SKORA već da bi se ZAPISAO. u tom slučaju autora i nije mnogo briga za ocene. kao npr moja poslednja defka, koja je čini mi se u minusu. mala neugledna defka slenga, čisto ako nekog bude zanimalo šta znači "jogurtara"....

eto. tako.

nije dovoljno napisati na primer: džibra-to je ono od rakije...

Na ovakva sranja dajem minus,bez obzira što je sleng.

i da, evo nekoliko smajlija pa po sopstvenom nahođenju rasporedite na mom prethodnom postu

:) :) :P :D ;))))

NIkad na sleng, ali zato na definiciju prostoproširene rečenice minus odmah...

Lemaja to si videla od mene..te smajlije...nemoj da prepisuješ...ja tako ostavljam zareze...

ili sam ja video od tebe?

verovatno si ti video od mene, ipak sam ja starija, ti si klinac! :D neam pojma, pročitah post ponovo i kontala da će možda neko nedajbože ozbiljno da me shvati kad nema smajlija, a mrzelo me da editujem....

jest, ja sam video od tebe..sad sam se i ja setio...