Prijava

Ел може неко да ми објасни како и колико несаница и кратко спавање утичу на здравље и све што иде уз то?

Није да имам неке силне обавезе, па немам времена за спавање; не гледам порниће по целу ноћ; кревет ми је удобан и све то, али дневно спавам 3-4 сата и не могу више па дам јебеш...али увек се за та 3-4 сата наспавам ко човек...

Претвараш се постепено у Јелену Карлеушу.
Имам ја периоде кад слабо спавам, и сад је то актуелно, на мене утиче негативно, изнурен сам и нерасположен, као да ми нон стоп прети колапс.

их немој да ме плашиш, за то прво :)
али пази, одспавам 3-4 сата и кад устанем скроз сам одморан као да сам спавао 8 сати...

kostja, ti si mi idol. Ja skupim 6 sati u prosjeku, i pretvaram se u zombija, nadrkan vazda, umoran, a tokom dana i kad imam vremena ne mogu da zaspim..

ja imam problem sa spavanjem (pogresna vremena spavam)..al mislim da je to zato sto volim noc...
Uglavnom spavam oko 7-8 sati..al recimo...nekad se probudim u 9 uvece...pa legnem u 11 ujutru...pa se probudim oko 6-7 pa onda tako par dana..i pokusam da se vratim u normalu nekoliko dana duze bivam budan..i onda vratim normalu..da se u 7 ujutru budim i da lezem oko ponoci.. i tako nedelju dana i samo sve ispomeram..onda dok sam radio..zbog takvog opisa posla sam spavao 3-4 sata...pa sam budan 2 pa opet 3-4 pa sam budan 3 pa opet 4-5 sati...i tako danima...ne znam dal se budim po noci ili danu...mislim da vucem delom posledice i od toga..
mislim da znam koji mi lek treba sad...samo veca obaveza...al definitnivo imam problem

ista stvar. juce sam se probudio u 6 sati posle podne, danas u 9 ujutru. danas sam citavi dan na nogama, i sanse nema da zaspim, a ustajem oko 8 ujtutru sjutra. sjutra cu da zaspim kad se onesvijestim negdje tokom dana.

дневно спавам 3-4 сата

Издржљиво, а и активно с твоје стране, дивим ти се :)
Славко, ниси му ни присмрдети, иако ти то СТВАРНО радиш!

ја спавам 10 сати дневно, а нисам беба, јел има још неко тај проблем? без 10 сати ништа, буквално. иначе, будна скоро увек до 4 ујутру, е сад једно време сам онда спавала до 14, и то је било ок, међутим сад се због неких обавеза то окренуло на од 5 до 10 па онда отприлике од 16 до 21, тако из две туре, што је баш зајебано... ето, ако је некоме за утеху, увек има горих случајева

Kakvi bre problemi sa spavanjem, vidiš li da svi spavamo...

Ja sam hronično nemaspavan, ali sam ja idiot jer imam kad da zaspem kao čovjek kad dođem sa faksa, ali ne, uhvatim se kompa i ćao

ja nemam problema sa spavanjem, ako me razumete!

Imam problema sa spavanjem, nijedna neće sa mnom! ololol!

Nego, ja bih baš volo da mogu da spavam 3-4 sata, kao saborac kostja. I mogu tako recimo 5 dana ali šestog zabodem 15 sati.

Ja SPAVAM 15 sati!

Ma kakvi, ja ako odspavam 2-3 sata, za mene je to vrh. Nema sile da odspavam više.

Ja spavam dugo i kvalitetno!

али пази, одспавам 3-4 сата и кад устанем скроз сам одморан као да сам спавао 8 сати...

Itekako utiče na zdravlje, samo toga još nisi svestan, niti ćeš biti, sve dok te ne strefi nešto. Pre svega, tvoj je subjektivan osećaj da si se naspavao, ali tvoj organizam ne misli tako. Prvi loš efekat toga je slabljenje imuniteta - podložniji si zarazama sada više nego ikada. Drugi - gojaznost. Treći - problemi sa varenjem, a to je povezano i sa neredovnom ishranom zbog tako neurednog života. Imam iskustva sa tim, tako da je to ono na šta ti ja mogu skrenuti pažnju što se toga tiče.

Inače, ako tako nastaviš, ubrzo će te stići posledice. Samo ćeš zakačiti neki mali virus, oboriće te u krevet (virus ne koristim kao naznaku da bi mogla biti neka žena, da se razumemo), i onda ćeš da spavaš jedno tri dana u komadu. Mada spavaćeš i bez virusa, da se ne lažemo.

Sve u svemu - loše je. Pokušaj da središ to. Ja nemam problema sa nesanicom jer sam skontala šta je uzrokuje.
1. Kasno ustajanje i kasno leganje. Pokušaj da jedno jutro "poraniš" u devet, da vidiš da li ćeš izdržati do pet da blejiš. Ako i izdržiš, pokušaj dve-tri večeri zaredom. I, da, ako stvarno hoćeš da zaspiš, nemoj da sediš za kompom ili nečim drugim i čekaš da ti se prispava, ne ide to tako. Ukrevetiraš se i san će doći. Za kompom - jok.
2. Prazan stomak. Izuzetno bitna stavka. Stomak krči, uvija se, creva kukaju za nekom hranom. Ne govorim o obroku neposredno pre spavanja, ali brate, ne može poslednji obrok da bude osam sati pred spavanje, apsolutno nije zdravo. Dakle, svi vi koji imate probleme ovog tipa, pojedite nešto lagano pred spavanje, ili nešto teško 2-3 sata pred spavanje, zaspaćete kao mala beba. Ili još bolje, jedno pivo da se ubije. Nema većeg sedativa od toga :)

Нађеш жену, и несаница однешена к' о руком.

Шалу на страну, ја имам супротан проблем. Спавам по 10 сати, а кад не спавам 10 сати, зевам цео дан. Понекад, али само понекад ми се деси да не могу да се успавам. Устанем и дрмнем 2-3 ракијице и после ми кул. Али опет, на мене сваки алкохол делује успављујуће, неко други од алкохола вилени.

Sve ovo što je rekla Messalina, ne bih da ponavljam. Tako malo sna će te stići kad tad, a onda će posledice po tvoje zdravlje biti katastrofalne. Ja moram da spavam bar 7 sati dnevno, odnosno noćno jer danju ne spavam koliko god da sam umorna. Retko kada se razbolim jer dosta radim na svom imunitetu, ali ako nekoliko noći za redom spavam manje od 6,7 sati, obavezno klonjam i duhom i telom.
Mora da se spava, vidi kako Fejz!

a onda će posledice po tvoje zdravlje biti katastrofalne.

фора је што још увек ништа не осећам...увек кад се пробудим имам осећај да сам се наспавао бар 10 сати...и цео дан сам активан, и не осећам умор...али што кажеш, мора једном да ме стигне..ево јутрос сам заспао око 6 устао око 9 и нешто, а пре тога нисам спавао око 24 сата....

K'o da te pravio Nikola Tesla majku mu... Mada ni on nije bio tako dramatičan slučaj.

Ја сам чуо да је Едисон спавао кратко, али често. Типа 20 пута дневно по 20 минута.