Prijava

Jbt kad ovaj gambi uleti sa nekim rendom haha komentarom. Znoj me oblije.

Zamisljam ciganina kako kupi stare akumulatore po selu, oblakovic ga svraca kod sebe, daje mu stari akumulator sa juga, nudi ga kafom i rakijom i sklapa prijateljstvo s njim

ovi ljudi sto otkupljuju metal i sve to, sta oni rade sa tim? jel prave nesto od toga ili preprodaju nekome dalje, i kome?

Pa cigani skupljaju ili otkupljuju idu po kucama, i posle prodaju otpadima. Otpad posle sortira prvo, pa prodaje livnicama. Ima dobru razliku u ceni. A ne radi nista. Samo mora da ima kontinuirano snabdevanje. Ako se dogovori sa zelezarom recimo da ce im davati sto tona celika mesecno, dobice cenu recimo 3 puta vecu nego sto kupuje od cigana (kako se pogode), ali ako ne ispuni kvotu, placa penale koji su besni, ali mnogo besni.

Tako da sam otpad nudi firmama koji prave dosta otpada neku bolju cenu ali da sav njihov otpad prodaju njemu (npr. štramparija ima otpad papira, i taj papir prodaje njemu).

Posle železara pravi šipku armature, ili ingote recimo koje valja livnici koja će praviti krajnji proizvod i tako dalje. Akumulator je olovni, ili tako nesto cena olova je jedno 10x veca nego gvozdja.

Uh koji cringe jebeni, lik se druzi sa ciganima sto skupljaju otpad :///

Koja fimozna glavica

pa dobro al fora sto ne skupljaju samo cigani ovo, pitam bas zato sto sam primetio da sve vise likova ide skuplja limenke, staklene flase, gvozdjuriju kojekakvu i onda nekom tamo prodaju

a znam recimo u mom kraju ima 4-5 ljudi koji otkupljuju, a nisu sad neki veliki snadbevaci, znaci da placaju onda stalno neke penale hahah

Pa ti sto skupljaju limenke su samo necigani koji skupljaju sekundarne sirovine. Limenka je od aluminijuma, koji je 5-6 puta skuplji od gvozdja, pa onda imas posle nekog koncerta uvek likove koji dodju da skupljaju to, jedno 70-80 din je kg aluminijuma, ima na netu cene sig.

Tih 4-5 koji otkupljuju samo štekaju, dok ne skupe neku veću količinu da prodaju nekom većem, jer ce ciganin kad skupi 100kg imati jednu cenu, on sa 10t drugu. Jebe se nekom da potpisuje s njim ugovore haha, nemaju svi ugovore, nece zelezara da se jebe s ciganima da ih juri zbog tone mesecno, prave 2 miliona tona celika godisnje, juri cigana bez licne dodjes mi jos 120 kg :D

Danas sam video jednog dok je pravio pauzu da je išao u neki šumarak..ali šta kad je u gužvi.

Gde pišaju-kenjaju vozači autobusa u gsp-u?

Šta ako ga pritera a on u Beogradu zaglavio u nekom špicu. Nije da može ko ostali da napusti šalter i odjuri do vecea.

Šta ako ga u 15h kad je najveća gužva spiči stomačni grip? Nije da može da ostavi autobus u koloni i sedi u žbunju pola sata.

Mislim da moraju da nose pelene Tilmo

To je za ove što stoje i rade na traci. Vozači sede sve vreme.

Pa prave pauzu na svakoj okretnici.

Koliko ste jaja ofarbali?
Ozbiljno pitam

Mnogo više nego što će se pojesti.

Elem, zadnjih par dana sam dokon pa sam nešto razmišljao na tu temu.

Imaš određenu potrošnju jaja na tržišti, shodno tome i farme se upravljaju time, te imaju određen broj kokošaka.

E sad, kad dođe Uskrs, potrošnja se poveća sigurno pet šest puta.

Kako proizvođači rešavaju problem ogromne potražnje, ono, kokoške nose jedno jaje dnevno, ne možeš ih uključiti u turbo mod. Xd

Jedino da povećaš broj kokošaka, ali onda ti posle ne trebaju. Jedino da ih zakolju posle, al ne znam da l neko kupuje kokoške.

Ima i opcija da uvezu jaja, al kolko se to isplati.

Evo ne znam, ako je neko jajar ili zna neku jajaru nek mi pojasni ovo.

Hvala unapred.

Hahaha ti si solidan kreten
Brate ne čekaju da kokoški ispadne jaje iz dupeta i odma na tezgu
Postoje zalihe koje se otanje malo za Vaskrs posle nadomire i ćao

Jbt ala si glup.

Nije jaje konzerva paštete da ga lageruješ. Kapiraš da kokoške snose jaja dnevno, i neko mora da ih prodaje i kad nije Uskrs. A sigurno je uskladio broj kokošaka sa potražnjom, jer se jaja brzo kvare.

A za Uskrs mora regularnu proizvodnju da uveća pet puta.

Lageruj jaja, kolko si ograničen jbt.

Sledeći put razmisli pre nego napišeš nešto. Ajde opraštam ti ovaj put što si ispao glup. Xd

1389 godine su ljudi provalili da jaja ako ubaciš u kofu sa pasuljom ili žitom i to sve staviš u podrum tj na suvo i hladno mogu da stoje 6 meseci lagano reci gde je tehnologija 2019 da l si majmun zatucani toliko