Prijava

Oprosti ali nezaboravi

Ti si i dalje ograničen jbt.

Pazi da ti razložim.

Ja proizvodim papuče, 20 komada dnevno. Dolazi leto, znam da će se prodavati 100kom dnevno, ja naručim više materijala i pravim 100 dnevno.

Ti imaš farmu kokošaka, prodaješ dvadeset dnevno, imaš dvadeset kokošaka. Dolazi Uskrs, trebaće ti 100kom dnevno.

Kako si od ovih 20 kokošaka koje snose jedno jaje dnevno lagerovao količinu?

Kapiraš da ti treba 100 kokošaka da bi lagerovao? A posle Uskrsa ti ostaje tih 100 kokošaka a prodaja 20 jaja dnevno opet.

Evo, ovo je najprostije što mogu da ti objasnim. Ako i dalje ne kapiraš onda jbg.

I dalje ne kapiram moraš prostije malo

nisam tacno siguran,ali mislim da ne nosi jedna kokos jedno jaje dnevno.to kao da bude neki prosek.posebno ne one koje su pred kraj svoje karijere.

Nema veze, ispao si glup u društvu, Reme mi je zahvalan sad. Xd

А нпр ћилмане да узмеш 30 кокошака, 20 јаја продајеш сваки дан, оних 10 лагерујеш за Васкрс шта мислиш о томе
Није да кокоши иду у пакету по 20 или 100

Pa na uzorku od 20 mozda i moze. Ali ako farma ima 3-4 hiljade kokošaka, realno je da povećaš za 1000-2000hiljade da bi pokrio Uskrs, a to je mnogo koka koje ti ne trebaju posle.

A proverio sam, rok svežih jaja je max 30 dana.

Osim ako ih ne stavljaš u pirinač i trpaš po podrumu što neko reče. Xd

тилмо који си разред?

Jesi li ikada u marketu vidio da su ostali na troje jaja?

Ne proizvode pilićari POTRAŽNJA JE 20 - DAJEM 20, već potražnja je 20 dajem 200, višak što se ne proda proslijeđuju fabrikama hrane, sve je tempirano.

Evo, sutra je Vaskrs, uđi u bilo koji market i biće jaja koliko ti volja.

Pa ja i pitam kako funkcioniše, zato što ne znam. Hvala na odgovoru.

Boh je i pokišao da da neki odgovor, kineski krmak je samo pokvaren.

Elem, to ima smisla.

Aj nek neko baci onaj gif preljepo sa onim popom

A neko gif danilo lazovic se krsti pa pije viski

Можете ли ви препознати шта неко слуша од музике, без да вам та особа каже? Не рачунам оне који се облаче баш у стилу своје музике.

Наиме један лик што га знам, био рокер некад, међутим одавно се и ошишао, и престао носити било каква рок/метал обележја, и јуче седим с њим а ту била и једна ликуша која га тек упознала. И након 2 минуте разговора она спомене да јој лик баш делује као рокер (а први пут се виде у животу). Сад мене занима како, с обзиром да лик није ни спомињао ни показивао ишта везано за музику, ја да га не знам од раније, не бих имао ни представу шта би могао он да слуша. Јел то ова вештица, или је то женска интуиција или штакојикурац?

Ma jok. Ti rokeri, metalci, se samo uljude.

Al i dalje im iz oblačenja, sitnih narukvica i kuraca vrišti da su prljave metalike i rokeri.

Tesko je generalizovati i na osnovu nekih pokazatelja zakljuciti stoprocentno, ali se danas gotovo sa sigurnoscu mogu pretpostaviti neke stvari.

Nekada smo o coveku saznavali na osnovu toga kakvu muziku slusa, za koga navija, sta cita... na osnovu tih informacija svoris neku sliku. Danas je recimo dovoljno znati za koga glasa i sve ti se otvara kao na tacni.

Na primer ako kaze sns, znas da je zvezdas, da cita lako stivo poput informera, slusa recimo pink zvezde i gleda dosta farmu.
Ako glasa neke od malo zucih opcija, ili istinskih patriotskih onda je najverovatnije grobar u pitanju, leze mu americki modernisti ili ruska klasika, pank uglavnom, engleski pop-rok i to, gleda dosta naucne emisije, istoriju i slicno...