Разноразно питање

  1. Slažete li se da su današnji dječji rođendani retardirani? Bio danas na jednom, i takav mi je utisak.

  2. Mislis ono kate ukuci pozovu, spreme domacu hranu i budeti lepo el to?

  3. Meni je baš super to što danas roditelji organizuju te rođendane te ovo te ono za djecu, rispekt

  4. Ljudi se svakako ne druže, djeca ne dobijaju dovoljno pažnje jer roditelji nisu dostupni ni 6h dnevno, i još nad sve to im ukini te rođendane i prava distopija

  5. msm da je jova mislio na koncept igraonice 2-3h da je smece

  6. Mislis ono kate ukuci pozovu, spreme domacu hranu i budeti lepo el to

    Kamo sreće. Mislim na to kad od dječjeg rođendana, i to djece male, tipa od 1-3 godine koja još nisu ni svjesna sebe niti znaju šta je rođendan prave rođendan na nivou mini svadbe. Pozovu 30 matoraca sa njihovom djecom. (I oni svi donose poklone, često i pare) Naravno u neku rođendaonicu ili kafanu ili neki prigodan prostor. Pa tu onda ima čitav protokol, ručak, pa slikanje s djecom, pa torta sve sa prskalicama, razni još riuali kojih se ni ne sjećam više i to traje i traje.

    Maltretiraju djecu s tim slikanjem i protokolima, djeca ne znaju ni đe su ni šta se oko njih dešava i sve im je to bezveze. A odrasli se infantilizuju sa svim tim djetinjastim protokolima, dječjim pjesmicama itd.

    Ja kad sam bio mali dok nisam kreno u školu nisam ni organizovao nikakve proslave. Kupe mi moji neki poklon, odemo možda negdje na ručak porodično ili stara napravi tortu i to je to. Eventualno u vrtić odnesem neke bombone djecu da počastim. Nikakve rođendaonice niti zabave za matorce koji se ponašaju kao djeca.

    Tek kad sam krenuo u osnovnu, počeo sam koliko toliko sam da slavim rođendane, i tad bi obično zovno kući par drugova iz razreda s kojima sam dobar i to je to.
    Drugovi su dolazili, NE NJIHOVI RODITELJI.

    Tako negdje do 7. ili 8. razreda.

    Nakon toga sam zvao društvo negdje u kafanu.

    A od 20. godine praktično i ne slavim. Čestitaju mi i to je to.

  7. Jovo to mi se već ne sviđa i taj pakao ne prolazim srećom jer su mi svi prijatelji childfree još uvijek a kad krenu sa tim pizdarijama taman ćemo smanjiti druženje ko ih jebe

  8. Nisu childfree nego childless.

  9. a jova mislio na ove restoranske rodjuse, naravno da su govno

    skoro razgovarao sa ljudima treba slave detetu prvi rodj, kao gde pravite...ne znamo jos mislili smo neki restoran kurac palac

    reko este planirali da ima neku kutak za decu da bude, kazu fazon u je o tome nismo mislili. ima vam klinci odlepe u klasik restoranu

    Prave ljudi sebi rodjendan a ne detetu zato su takve varijante, a ovo po igraonicama isto nije puno bolje, mada je prakticno iz razloga sto otaljas sve za dva tri sata, deca se izigrajau i najedu kolaca sto negde i jeste poenta

  10. Tek kad sam krenuo u osnovnu, počeo sam koliko toliko sam da slavim rođendane, i tad bi obično zovno kući par drugova iz razreda s kojima sam dobar i to je to.

    Tako sam i ja ali danas roditelji nemaju vremena za tu djecu, zamisli ti danasnju modernu majku kako pravi torte za drugare djetetove oce boli je kurac ode uplati i otarasi se problema jos djeca moraju donijeti neki poklon jos ovo roditelji kad se zovu au bato ima da ti izbije 50 eura iz dzepa nisu roditelji budale jovo samo se gleda kroz zaradu

  11. Nisu childfree nego childless.

    i jedno i drugo su

  12. pajz ti taj termin cajldfri sooo woke

  13. Dobro sam se izrazio jovo, childfree ili ti Voluntary childlessness, nisu spremni i ne rade na tome svojevoljno.

  14. jovo el bio slatki sto?

    taj slatki sto odredjuje level fensinosti celog dogadjaja

  15. Meni je okej to kao povod da se ljudi druže. Al glup je povod. Ko fol oko djece, a ustvari se vrti oko matorih. I to oko para mi isto bezze. Ja sam nosio pare na babine, krštenja, svadbe, al na rođendane kupim poklon. Fin poklon, ne škrtarim. Jednom malom od mog druga sam uzeo sintisajzer za 3. rođendan.

    Po meni odrasli treba da se druže spontano, bez povoda, ili sa odraslim povodima, a djecu treba pustiti da budu djeca.
    Glupo je to sve slaviti dok djete još nije ni svjesno da se slavi. Nit zna šta je rođendan, ni ko mu je šta kupio, ništa.

    Djeca treba da slave kad sama budu razumjela šta je rođendan, šta je poklon itd. A to je ne prije 5. godine.

    Onoga što se prije toga desilo neće se ni sjećati. Znači svih tih ceremonija, slikanja, pizdarija, muzike, poklona, neće se bukvalno ni sjećat.

    Samo ih to taj dan izmaltretira i istresira.

  16. Upravo tako jovo, nema sta vise da se doda ono sto se kaze moze lock

  17. I to za stresiranje nisam izmislio, klinci često krenu bukvalno plakat dok se slikaju sa tom matorom bulumentom ili kad ih tjeraju da gase prskalice ili svjeće itd.

  18. ovo sto si naveo za rodjendane isto ti vazi i za slanje dece na kojekakve sportove nebil postali novi mesiji ronaldoi

  19. Ajd ne prdi caro, jedno je slati djecu na sport (zdravo) a drugo je forsirati ga da trenira nešto (roditeljski kompleks)

  20. cus sad ovog prekaljenog siljokurana, 90% roditelja forsira klince nebil napravilo neke fudbalske kariere sve sa mamama na tribinama

    to ti isto new age posast, klinci ne kapiraju pravila a vec igraju turnire

"Osimi velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda."

Politika | 31. Januar 2011.