Разноразно питање

  1. http://www.ironmaidencommentary.com/pictures/pictures13_dod/lineup2003_adrian.jpg
    Зна ли неко како се сликају ове слике и да ли се то може извести са обичним дигиталцем?
    Да ли се сликају из једног пута (мада онда особа треба да буде страховито мирна на слици да не би била замућена) са продуженом екпозицијом (ваљда се тако зове, знам да је ознака 1/неки број, што мањи то дуже траје), или се сликају из два пута, прво само особа на слици, па тек онда прошета овај "дух" који се услика са том продуженом експозицијом и онда се те две слике налепе једна на другу?
    Хтео бих тако нешто да изведем где би на слици био тако један "дух", а све остало мирно.

  2. Боље постави питање на теми ''ФОтографија'', тамо све врви од професионалних фотографа, лол.
    Елем, не мора особа да буде мирна. Може особа нормално да се слика (та прва слика би ти у Фотошопу била први layer), па тек накнадно да се убацује све остало (наравно, апарат би био на сталку, дакле исти угао, исти кадар, с тим што би експозиција била дужа).

  3. Важи, поставићу питање и тамо. Али сад имам још једну дилему, па да питам кад сам већ овде. Како да се онда налепе слике, јер ако иде једна преко друге, ова испод се неће видети? Онда ваљда треба opacity на овој што иде одозго да се подеси, или како?

  4. Сам себи одговараш на питања. :)

  5. Да не бих отварао посебну тему, нека ми неко препоручи квалитетну усну хармонику за почетнике, да цена није већа од 20 јура. Начи квалитет звука, дијапазон истих, наравно из Ц- дура, реално где је најповољније за купит у Бг-ју?

  6. Odeš u neku radnju koja prodaje instrumente i pogledaš po ceni i kupiš, još ako je prodavac upućeniji, pitaš ga za smernice.
    Al u radnju za muzičke instrumente. Nemoj da pogrešiš pa da na kraju završiš sa šublerom ili unimerom u ustima.

  7. Контам ја, али куље ми је да се појавим тамо са неким предзнањем и фазонима и форама неким, тамо.

  8. Sta da radim, jedna lujka mi je na samsung galaksiju pogresila crtanje previse puta i sada mi trazi neki google nalog, ja veze nemam kako sta...HELP!

  9. Što bre zatvorište Strajinu temu, transfer je tek počeo.

    Al svaka mu čast, ubedio me ko Boris Ivicu, idem da napišem nešto.

  10. Rekao je da napušta temu, pošto je on otvarač teme smatram da je zadovoljen odgovorima i da više nema potrebe za daljim pisanjem. Zato katanac.

  11. A pa hvala, više je bilo retoričko pitanje pa nisam ni očekivao ozbiljan odgovor, al dobro ako se još neko zapita zašto... uključujući i njega, moguće da je očekivao da se rasprava nastavi.

  12. Pošteno pitanje zaslužuje pošten odgovor. Ako sam Ludi Šeširdžija nisam iznad ostalih autora :)

  13. Vidiš kako Zna Murinjo... pa gde si ti mladi čoveče, nekako mi fale tvoji negativni komentari i pozitivne ocene :)

  14. Ево ништа, хладно напољу много, па се смарам за компјутером. Тек је један сад, а имам неки осећај, као да је 6х.

  15. Prvo, pola sata tražim ovu temu,kad vidi čuda, nalazi se u raznoraznim pitanjima, nači prso sam...
    a teo sam da pitam sledeće:
    Kako se na engleskom zove-kaže ''otvarač za flaše''?
    el ima neko spec. ime ili je jednostavno bottleopener ili tako neki kurac?

  16. si siguran? baš bzvz zvuči,baš kao i kod nas..mora da mu nadenemo neko specijalno ime pod hitno, glupo zvuči otvarač za flaše....

  17. ja ga zovem "svinjski rep" ali samo onaj za pampure. ako ima whale tail što ne bi imao i pig's tail :)

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.