Разноразно питање

  1. Koji jezik se prica u svajcarskoj?

    Znaci, Svabski da ucim.

    ne. zavisi od toga u koji grad/kanton zelis da ides. Ako naucis Svabski a odes u npr Zenevu, nista ti nece znaciti jer oni tamo parlaju francuski.

    sa engleskim, kao sto neko vec rece, ili stoje lose ili nece da ga pricaju.

  2. forget-me-not
    Vidro, koji ti je to poseban romanski jezik? :)

    Pa, skoro svi koji se govore tamo su romanski. :D
    Ev', ovaj - romanš, sa 4 dijalekta: gornjoengadinski, donjoengadinski, sutselvanski, surselvanski, kad već pitaš. Nisam htjela da mu objašnjavam ništa koji je konkretno od romanskih, zato što sam prilično sigurna da mu ne trebaju, već da će učiti jedan od ona tri ostala. :)

  3. ma uči kako se na bosanskom kaže "Giv mi tu lopatu, ba" i sve ćeš znati... u Švici više bosanaca nego Švicana...

  4. Vidro, mislis rumunski?
    Tamo se govori rumunski zbog velikog broja rumunskih imigranata koji su dosli trbuhom za kruhom. Tamo se bave veoma cenjenim poslovima kao sto su ciscenje wc-a, guranje kolica na gradilistu i pusenjem turskim soferima.

  5. Ma odeš u Sent Galen i pričaš srpski ko sav normalan svijet.

  6. Јој, знао сам један виц о Србину у Швајцарској, али сам заборавио. Јебига.

  7. Giv mi jor selfon, mamu ti jebem!

  8. Gde mogu da nabavim majicu "stop haskoj tiraniji"?

  9. kod radikala u stranci :)

  10. Da l' ce da daju za dzabe?

  11. Objasni im koliko ga voliš i daće.

  12. Volim ga ka oca i majku.

  13. bezobrazno, jebaču. i ne poštuješ starije, a fino smo se dogovorili da nema dolaska sa duplog na forum. produžetak bana na originalnom, taman da imaš vremena da nađeš majicu.

  14. Оде јебач. Зна ли неко колико Бањалука има становника? Скоро бејах тамо, па ми се учини повелика.

  15. ode.
    ne znamo tačno, nije bilo popisa od prije rata.
    plus ne možemo da se složimo šta TAČNO spada u BL, pa varira od 100.000 do 300.000.

  16. Аха, чини ми се да је Дода нешто причао о 300 000. Мешчини да је најлепши град у Босни, а био сам у доста градова. Кад завршим факс, вероватно ћу се преселити тамо, можда се и препишем следеће године горе. Чоече, нема лоше жемске, а још фин Нектар.

  17. Banjaluka nije u Bosni. :)

  18. А где је? Што се људи тако олако одричемо Босне као српске земље, то ми никада неће бити јасно, имамо своју Републику Српску, да, али она је у оквиру Босне, наше јебене Босне. Ја сам из Босне, тј. из Републике Српске. Рођен и одрастао овде.

  19. Koliko se ja razumem u seks, Bosna je postojala pre par vekova, a Republika Srpska je nastala pre dve decenije.

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.