Prijava

Сарајево? То још увек постоји?

Sarajevo će biti i sve drugo će biti, kao što će i sarajevo proći a i sve drugo proći.

Grad ko grad... Nista nema vise istorije nego li i svaki zaseok ovde na balkanu, nazalost.
Sve zavisi gde si rodjen. Meni je Nis tako poseban kao tebi Sarajevo, a Sarajevo, Banja Luka, Tuzla, Mostar... Izvinte, al meni to sve bosanci.

Svi smo mi ljudi, pa onda bosanci...

dobro, taj rad

al da nema neke posebne mistike o Sarajevu nekome ko nije ziveo tamo nema.
meni je blizi Cork City i meni ce on "biti" nekad kad se budem setio da sam ziveo ovde, nego bilo koji grad u Srbiji sem Nisa.

odnosno kao sto mi je sad Nis :)

Moraš osjećati nešto prema rodnom gradu.Možeš ga mrziti ili voljeti nebitno...

Moraš osjećati nešto prema rodnom gradu.Možeš ga mrziti ili voljeti nebitno...

Ja sam totalno indiferentan prema SA iako sam rodjen tamo. Isto tako ne osjecam nista ni prema gradu u kojem sam trenutno. Jednostavno mi se kenja od tih prica kako neko voli svoj grad. Svaki grad ko grad. Beton i to je to. I da podjes guzicom za ljebom u Zimbabve, isto bi tako volio neki grad u Zimbabveu. Isti kurac sve.

Iskreno (i bez osvrtanja na rat, šumu minareta, i bla bla), no offence, ali meni najružniji grad na Balkanu u kom sam bila, znači uvijek jedva čekam da što prije odem. I ima najraspalije tramvaje. Ne možeš da dišeš u njemu (figurativno, a i bukvalno).

hahaha prvo ne možeš da mu priđeš jer je neka petlja šatro petlja blokirana jer ne postoji i onda čekaš satim da uđeš da bi jedva čekao da zbrišeš kad si već uš'o.
I nije tramvaj nego trajvan, balthazare brate sestro, sleng ovo ono...

Aj da napišem koju. Rođen u Sarajevu kao klinac otišao zbog rata,zato sam i totalno indiferentan prema tom gradu. Ne oseća se ni lagodno čovek kad ode dole. Grad su dosta ponovili,promenjene šine (bile su u žešćem raspadu),presvučene ulice i odrađen je velik broj novih fasada. Problem jako mali broj pravih Sarajlija koji je ostao. Ljudi koji su proveli ceo život dole ne mogu da nađu jednog poznatog čoveka,dosta se ljudi razbežalo po inostranstvu a pojavile su se neke nove face.

Čengić Vila 2
P.Toljatija ...sada Gradačanska

Ne prija mi sadašnja atmosfera u gradu ..ima više džamija nego u Teheranu pa sam odjebo odatle za vijek vijekova . Grad je nekad bio sjajan , ali to je samo prošlo svršeno vrijeme, na žalost, ali ima prodavnica -Boja i laHkova,pa nek se lahkiraju :)

Sarajevo je još uvijek prelijep grad. Samo sarajlije (većinu njih) ne mogu nikako da podnesem. Čemu toliko kurčenje o nekoj superiornosti...

prvo nije tačno da nema niko iz Sarajeva na vuki. Ja sam prvi sarajlija-vukajlijaš i mislim da sam prvi vukajlijaš iz onog dijela BiH koji svoju zemlju zove Bosnom.
Elem ko god,dolazio ili prolazio bujrum na ćevape i pivu a ako oćete da gledamo Želju onda vam je bujrum-dupli.

pozdrav

bio sam ti u Sarajevu prije 10 dana, jeo cevape u Zmaju i burek negdje na malti, ne znam tacno gdje, ne mogu da se sjetim kako se zove buregdzinica. A bio sam na Hrasnom stacioniran, 40 metara od Bosmala. Ja sam zadovoljan

U subotu 26.02. su igrali Čelik:Saraj'vo, zna li kakav je rezultat bio?
2:1 za Čelzi, ua pitari :))))

To! Zenica je srce Srbije, srce Srbijeeeee :)))

Šalabajzeru gajba Nektara, konobar!!!

MOŽE! :) Samo da ne ispadne da sam ja izmislio ovo skandiranje ( a i da ne spemujemo ), rivalitet između Sarajlija i Zeničana je nešto posebno
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=34378

Слобода испред Челика. Мени доста. :)

Samhajne bitno je da je crveno-crna boja makar i Sloboda u pitanju :)
http://www4.slikomat.com/10/0228/dn8-SDC100.jpg