Otakuova zen bašta

  1. Jel dobar za potapanje kupusa? I kakav je stav zen filozofa o kupusu?

  2. Dobar je kupus.
    Film nije dobar za potapanje kupusa.
    :)
    Kako se potapa kupus?

  3. Zanimljivo pitanje...
    Stari recept glasi: ,,Uzmes kupus i potopis ga.''
    Novi recept je : ,,Umes kupus i potopis ga.''
    Ovaj novi je bolji, mada, po meni, daleko je prakticnije uzeti kupus i potopiti ga.

    Slazes li se?

  4. Ne.
    Ja bih uzeo kupus,
    I potopio ga.

  5. Da li postoji dusa?

  6. Čuj, hardver nema nikakvu funkciju bez softvera.

  7. Postoji duša, jedini razlog zašto još nije dokazana jeste što nauka nije toliko napredovala...

  8. Jesi li je video, da li si je naslutio?
    Možeš li biti siguran da nisi samo automat, da razum koji sa godinama stičeš nije ništa više od samopišućeg programa koji ne možeš izmeniti, jer nemaš kontrolu nad njim?

  9. Što se tiče mašine i njihovih duša, znam da kad se to desi svi ćemo da najebemo, samo pogledaj u filmovima šta se desi kad mašine počnu da se pitaju koja im je svrha, one odmah zaključe da je pametnije da se toga omanu i da pobiju celo čovečanstvo...

  10. a zapravo,sta je tacno dusa?

  11. Energetski potpis centralnog nervnog sistema, javlja se kod ljudi koji završavaju uvek zadnji u životu...

  12. Duša je svestan san, stvarniji od jave.

  13. Duša ti je jedino što ti ostane kad umreš, jedino što ti ostane od sna...

  14. A u stvari...
    Dva prstića na gitari,
    na povesmu od 6 žica,
    Vezu pesmu, bez skrivalica...
    ili snivalica... možda smicalica... davno beše ta pesma u mojoj glavi.

  15. preciznije,koji deo naseg bica je dusa? Osecanja-njima uticu hormoni,a moze li besmrtnom dusom upravljati hemikalije? razmisljanje?-naucnici su uspeli da u robota stave sivu masu pacova pomocu koje je robot ucio i pamtio...gde je tu dusa...secanja?-a sta je sa amnezijom,i uopste,zasto se ljudi pri povredama mozga menjaju ako se dusa ne osteti? itd...

  16. Duša je sloboda.
    Đape, da li si gledao film ili predstavu Cigani lete u nebo?

  17. nisam,cuo sam za nju,ali nisam odgledao....o cemu se radi?

  18. Radi se o ciganima čergarima u Moldaviji, koji žive u apsolutnoj slobodi, bez moralnih stega i sličnog. U centru priče su Lojko Zobar, koji je konjokradica, švaler i šta sve ne, i on uživa u toj ciganskoj slobodi, koja je za njega smisao života. Sve dok ne upozna Radu, cigansku kraljicu iz druge čerge, u koju se zaljubi do ušiju.
    Ja sam inače gledao predstavu i ne znam kako je bilo tačno u filmu, ali ti mogu reći ovo: tokom cele predstave se pojavljuju neke ko fol veštice, koje Lojku proriču neko prokletstvo, neku smrt. Na kraju, kada pronađe Radu, njih dvoje se smuvaju, ona mu kaže da će mu postati žena samo ako je sutradan zaprosi pred celim Ciganskim kolektivom.
    Elem, sutradan, on je zaprosi, kako to već treba, ona mu kaže sudbonosno "da", i taman kad se poljube, Lojko izvadi nož i zabode Radu u stomak, a potom i sebe.
    Prvi put kad sam shvatio šta se desilo, mislio sam:"ŠTA KOJI KURAC???", ali onda sam shvatio da je Ciganima sav smisao života u toj slobodi, a on je slobodu izgubio u tom trenutku kada se vezao za jednu ženu, Radu. Jednom kada se zaljubio, on je umro.

    Ja kontam da je za njega duša u stvari sloboda.
    A možda i lupam... :)

  19. To ti je sad već avangrda, kao za ljubav ti je to isto, sa što više žena se kresneš to ih više voliš...

  20. A Džejms Bond? Kažu da je on mizoginit. Meni lično ima smisla...

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.