Prijava

Ovo je poziv da se stvori Ultimativna Vukajlijaška Definicija (UVD). Ultimativna Vukajlijaška Definicija, kada se pojavi pobraće ogroman broj pluseva. U njoj će se savršenim stilom definisati jedan pojam iz života, nevezan za Vukajliju, ali će vrlo važnu ulogu u toj definiciji odigrti slijedeći pojmovi:

Moja baba, Ziljave pičke, Milka Canić, Chuck Norris, Marija Šerifović, nanosekunda i naravno Džej. Time se popunjava magični broj od 7 i slovima - sedam veličanstvenih aktera koji će tom Definicijom biti spojeni u jednu prirodnu, neusiljenu i neizvještačenu priču kojom će se definisati izuzetno važan, a zasad nepoznat - Osmi element.

Ovo je ujedno i poziv i zadatak svim Vukajlijašima da okušaju svoju sreću u stvaranju UVD-a.
Predlažem Kaizenu da autoru najbolje definicije koja zadovoljava kriterijume potrebne da se nazove Ultimativnom Vukajlijaškom Definicijom, dodijeli počasnu titulu: "Veliki guru od Ultimativnosti"

'Оће ли сви написати по једну УВД па после да се бира најбоља или...

Iako mislim da su takve definicije izlizane i da si trebao neke druge pojmove da zadaš, ja ću da pokušam. Ne mora da bude najbolja, ali će sigurno inspirisati druge...

Pojam:
U nedostatku popularnosti

Def:
Trenutak kada pribegavate najradikalnijim metodama u nadi da ćete vratiti ono što ste u nanosekundi izgubili.
"Being popular is like being in a crowded elevator: you are just a fart away from being hated."

Primer:
- Milka Canić snimila reklamu u kojoj izgovara čuveni tekst;
- Marija Šerifović: "Moja baba me najviše podržava!";
- Bilo-koja-ziljava-pevaljka iznosi prljav veš;
- Čak Noris kod Džeja na koncertu.

Ta definicija uopšte u svom nazivu nigdje neće sadržavati UVD. Ona će imati neko normalno ime i u njoj će se definisati neka sasvim normalna stvar. Jedini uslov da se neka definicija može smatrati za UVD jeste da se u njoj pominje svih 7 gore navedenih pojmova, ali na što prirodniji i neusiljen način, a da se pri tome definiše nešto iz života, a ne nešto vezano za Vukajliju. Kada ljudi prestanu slati takve definicije, tj. nakon što se tema dovoljno istroši, najbolje kotirana od tih definicija će se zvanično proglasiti za UVD, a autor za gurua i kraj priče.

Oldično Obelix, svaka čast, dobro ste krenuli! Slobodno je stavi među definicije da vidimo kako će proći, od mene već imaš plus.

Ovaj,a koliko ce trajatio "konkurs" za UVD?

Dok ljudi spontano ne prestanu da pišu, ili je možda bolje da odredimo neki datum? Ako ćemo određivati datum, onda nek to bude 1. jun 2009. šta kažete?

JEl moze malo duze....npr 12.jun...taman msece dana.?

OK, dakle, svoje predloge šaljite do 11. juna 2009. u 23:59:59, a 12. juna se svečano proglašava pobjednik i Ultimativna Vukajlijaška Definicija.

E nek si nam reko.

Jos jedno pitanje...jel bi mogla defka da bude mesavina price i lingvistickog proseravanja?

može definicija da bude bilo šta pod uslovom da:
- ima normalan naziv
- definiše neku normalnu stvar iz života, a ne u vezi sa Vukajlijom
- sadrži 7 pomenutih pojmova
- nije izvještačena

Jest, al si ti to samo pomenuo, a nisi definisao koje elemente takva definicija mora sadržati.

http://vukajlija.com/ultimativna-vukajlijaska-definicija?order=time

пробао сам, а ви видите :)

EDIT: ocigledno glupa. obrisana pri 10:4

Groucho_Marx, tvoja je odlična! Samo si Džeja zaboravio.

Osmi element = Liv Tajler ! bravo Čutura

Oživimo ovu temu.