Uroš i grobari,pravedno osuđeni za zločine ili represija države?

  1. Ово је једна од бољих тема које сам испратио на форуму.

  2. Baciti čoveka da pogine ili ga naterati da sam skoči bežeći od pomahnitale mase - nema apsolutno nikakve razlike.

    И ја се слажем да нема, али сам 100% сигуран да би Гробари добили још веће казне да су признали да су га бацили, што баца у воду ову твоју и моју теорију. Код нас је реално то тако.

    Pun mi je kurac ovakvih postova u fazonu "nije baš bitno za temu, ali neka zna narod da je to bila stoka

    Па ако су наши стока и њихови су. Да се не лажемо.

  3. Samo što se do skora naša stoka nije zatvarala.

  4. pa pazi OX svo vreme govorim da nije niko zaslužio da mu se presuđuje na ulici. Slažem se sa tobom. Očigledno je da nije došao da gleda Hram i da opet njegova ekipa u Beogradu nije napala Grobare. Ja volim da istaknem kako on nije bio nevinašce, ne zato što time smatram da je opravdano ono što mu se desilo, nego da se neko đavolski trudio da ga medijski tako predstavi.
    Grobari su napali tu grupu. To je jasno. Ni to ne opravdavam. Ali on nije umro od njihovih batina.
    Postoji razlika da li ga je neko bacio ili je sam skočio bežeći. I to bitna. To znači da to nije "Teško ubistvo" ako se bacio bežeći i onda to znači da ga nisu hladnokrvno sa umišljajem ubili nego da je njihovo delovanje dovelo do te tragedije. To je onda "Učestvovanje u tuči sa smrtnim ishodom" a za to je kazna daleko manja. A i onda se dolazi do toga da oni nisu hteli da ga ubiju, a onda "organizatori" nisu organizovali ubistvo, nego tuču pa nema ni 35 i 30 godina za njih.
    E sada shvatam zašto kažeš da nema razlike. Nema razlike u faktičkom stanju stvari a to je da je jedan momak poginuo. Ali opet postoje različite kategorije ubistva u zakonu, baš zato da bi se neko mogao optužiti za ono što je uradio, jer po zakonu čovek koji ubije iz nehata i serijski ubica se ne gledaju isto a sudijama je poverena velika moć ali i obaveza da presude. ovde su pogrešili i zakopali 15 ljudi.

  5. Ispravka, nisu pogrešili, nego su po nalogu države osudili te ljude bez dokaza.

  6. Tih 15 ljudi je zakopalo samo sebe.Da nisu prebili čoveka,i doveli ga do smrti(na koji god način,meni je lično nebitno,ishod je isti) mi ovde ne bismo raspravljali o njima.

  7. Neće se zaključavati, sve dok se raspravlja na civilizovanom nivou. Sviđa mi se da čitam Džonijeve i oksove postove, obojica su racionalni.

  8. Objasnio si. Naravno, ako govorimo o zakonu (a ja se trudim da govorim o zakonu) apsolutno ima razlike. Naravno da je u pitanju hajka, i grobari su, uz Mišića, druga glava nataknuta na kolac koji svi treba da vide. Njihovim skalpom država hoće da pokaže čvrstu ruku, a to je, ponavljam, izvan njenih kompetencija - država treba da radi po zakonu. Na kraju krajeva, imaju većinu u parlamentu, zašto ne pooštre zakone ako misle da treba?

    Sve je to ok, ali bih voleo da čujem (pročitam) tvoje objašnjenje sledećeg: treba da ideš na tekmu, tvoj Partizan dočekuje Tuluz, idemo na koje pivce, možda džoint, zezamo se, gledamo fudbal, navijamo... onda odjedanput rešimo da malo bijemo Francuze (ako zločin nije organizovan, kao što tvrdiš). Zašto, pobogu? Zašto da bijemo bilo koga? Zašto?

  9. Zašto da bijemo bilo koga? Zašto?

    Десило се па се десило. Ево сад се сносе последице. Нико не зна зашто иде да се бије, једноставно то ураде. Колико год дебилно звучало. Људи се напију, понесу их ''емоције'' и крену да се пеглају. Као да се никоме није десило. Али јбг, да се није сад десило, десило би се пре или касније.
    Зашто је Голуб Балевић, навијач Бежаније, убијен у аутобусу пре 6 година од стране 20 навијача Чукаричког или Рада, не сећам се сад. Зато што је носио мајицу на којој није чак ни писало име клуба, већ његов крај. Бежанија. Нема разлога, то се једноставно деси.

  10. Па ако су наши стока и њихови су. Да се не лажемо.

    Ja ne bih pravio tu razliku: naše - njihovo.

  11. Ja ne bih pravio tu razliku: naše - njihovo.

    Не правим ни ја. Стока к'о стока. Није битно да ли је наша или њихова. Али ови навијачи Партизана у овом случају сигурно нису сви стока.

  12. Pa nema tu "Desilo se".Nisu prdnuli na sred časa pa da kažu nastavnici:"Desilo se".Napraviš sranje,odgovaraš za to i nema tu neke velike mudrosti.

  13. Не правим ни ја. Стока к'о стока. Није битно да ли је наша или њихова. Али ови навијачи Партизана у овом случају сигурно нису сви стока.

    Naravno da nisu. Al zalomilo im se, kao i tom Urošu, u okviru državne pseudokampanje suzbijanja huliganstva. To je već problem ove države i svakog režima koji je državu vodio u poslednjih dvadeset godina što ne ume ništa da uradi ozbiljno i kako treba.

  14. Десило се па се десило.

    Misliš da je najzgodnije da okrivimo alkohol, životinjski poriv u nama, karmu, bioritam ili Zevsa lično? Meni se nije desilo da skrenem na Obilićev venac i pretučem navijače Francuze. Da sebi dozvoljavam da mi se tako šta "desi", pre bih skrenuo u Strahinjića Bana i isprebijao sponzoruše i sponzore. Ali ne "dešava" mi se ni kad sam pijan.

  15. Napraviš sranje,odgovaraš za to i nema tu neke velike mudrosti.

    Па јеботе, који ти је. Десило се, направили су срање, одговарају за то и готово. Значи десило се.

  16. Znači, šta treba uraditi da im se više NE DEŠAVA? Jer, tako može do sto jedan i nazad da se nekom desi. Ima li neko kakav predlog?

  17. treba da ideš na tekmu, tvoj Partizan dočekuje Tuluz, idemo na koje pivce, možda džoint, zezamo se, gledamo fudbal, navijamo... onda odjedanput rešimo da malo bijemo Francuze (ako zločin nije organizovan, kao što tvrdiš). Zašto, pobogu? Zašto da bijemo bilo koga? Zašto?

    Pišem malo na mahove jer sam na šljaci pa kad uhvatim.
    Nisam rekao da nije bilo organizovano. Ako slučajno jesam negde, onda nisam baš tako mislio ili se nisamo razumeli.
    Svakako je postojao određen vid organizacije.
    Nisam ja za premlaćivanje ljudi koj isu došli ovde. Ja volim da cirkam, pevam, zezam se sa drugarima i jedino nešto žandare ne volim ali to je skretanje sa teme.
    Mislim da je bila neke organizacija (tačnije jasno je da je bila) ali smatram da Preliću (35 godina zatvora) to nije dokazano a da je dokazano jedino da nije bio tamo. Puzigaći nije dokazano da je delio palice a Grkoviću takođe nije dokazano da je delio hirurške maske. Zato se opet i vraćam na obrazloženje presude a to je čuveno : "SLOBODNO SUDIJSKO UVERENJE" A čak i da jeste dokazano, što opet kažem nije, mnogo je manja kazna za organizovanje grupe koja je počinila lakše delo od onog za koje je osuđena.
    E sada opet kažem da razumem da su osećanja takva i da je faktičko stanje da je dečko mrtav, ali ipak ne sudi se po osećanjima nego po zakonu.
    mnogi državnici, među kojima je bio najglasniji Boris Tadić, su odmah osudili u svojim izjavama ove momke na tešku robiju. To se zove pritisak na sudije. Toga ne sme biti u jednoj ozbiljnoj, slobodnoj i demokratskoj zemlji.

  18. Zašto, pobogu? Zašto da bijemo bilo koga? Zašto?

    Zato što se to dešava, i ja kažem, na žalost dešava. Opet zakon i tu uzima u obzir razne faktore koji su doveli do toga. Baš zato ni jedno krivično delo nije jednostavno to što piše u optužnici. I ne sme da bude.
    Bitne su godine počinioca, da li je prethodno osuđivan za ista ili slična dela, njegovo psihičko stanje i stanje u njegovoj porodici i još mnog stvari. Posebno je bitno da li je umišljaj u pitanju. Ako potegneš nož i ubiješ čoveka tako što si mu zabo u vrat ti si hladnokrvni ubica i teraj se bre. A jedan moj drug udario pesnicom čoveka koji je izvadio pištolj na njega i na mestu ga ubio iz udarca. Rezultat je isti, mrtav čovek. Delo nije isto.

  19. Ima li neko kakav predlog?

    Ми можемо овде до сутра да предлажемо, али то не значи да ћемо нешто променити. Једини који могу нешто да промене су ти неки изузеци који трибине чине местом ''криминала и хулигана''. Ја се искрено надам да ће и тим људима кврцнути нешто у ''мозгу'' и да ће и они престати са таквим активностима, јер блате много већу количину људи који навијачком сценом Србију стварно представљају на најбољи могући начин у свету и европи. Лепо је рекао Џони, Арсен Венгер је рекао да такву атмосферу није видео никад. И неће. И други тренери који су играли у Србији су били задивљени навијањем, кореографијама и људима овде. Проблем представљају ти појединци, којих ће нажалост увек бити.

    ЕДИТ И што је још битније, оваквим пресудама држава ствара већи број бунтовника и људи се поистовећују са тим момцима који су иза решетака јер су били учесници. Осудите момке на оно што заслужују и сви ће се смирити. Гарантовано.

  20. Znači, šta treba uraditi da im se više NE DEŠAVA? Jer, tako može do sto jedan i nazad da se nekom desi. Ima li neko kakav predlog?

    Pa mislim da mnoge ozbiljnije zemlje od naše nisu uspele to da reše, tako da čisto sumnjam da bi i ja mogao nešto tu da pripomognem nekim svojim mišljenjem. Barem ne ovako na brzaka da ga dam. Možda bi nešto pametno smislio kad bi baš ozbiljno razmislio o tome.
    naravno da bih voleo da se ružne stvari što manje dešavaju a mislim da osuđivanje za primer nije lek. Samo pogoršava stanje i kompromittuje samu državu i sudstvo čime oni gube poštovanje i legitimitet u očima svojih građana.

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.