Uroš i grobari,pravedno osuđeni za zločine ili represija države?

  1. ali mislim da to nije bio pokušaj ubistva.

    Како није друже, па за шта би онда добио десет година? Покушај тешког убиства.

  2. Johnny, kakve veze ima zločin u Pohorskoj sa ovim? Gde si to čuo?

    Što se teme tiče, opet radimo na pogrešan način. Umesto da strpamo u ćorku sve te "navijače" zbog svih onih stvari koje se mogu za nedelju dana dokazati (droga, reket, pokušaji ubistva, telesne povrede...) mi sve to skupimo odjednom pa sad imamo frku u javnosti. Nijedan od osuđenih za Tatona nije nevinašce, i zato mi ih i nije nešto žao. A 240 je stvarno mnogo. Ista stvar i u slučaju Mišić.

    Odgovor na prvo pitanje je kvalifikacija dela. Isto su kvalifikovali - Teško Ubistvo -

    Da, naravno da treba uhapsiti sve koji se bave kriminalom. Ne bi trebalo ni nedelju dana da se dokaže ali veruj mi da je mnogo manje navijača koji se time bave nego što ljudi misle. Svakako daleko manje je ljudi koji se bave kriminalom na tribini, nego napolju na ulici. Neko od navijača se bavi kriminalom, neko vozi kamion, neko radi u kancelariji, neko ne radi ništa, neko je zemljoradnik, a za tribinu se ekskluzivno vezuje kriminal što je smešno. Ima mnogo većih kriminalaca da se hapse od ovih u navijačkim redovima.
    Ni jedan od osuđenih nije nevinašce.
    90% osuđenih za to delo nisu kriminalci uopšte. Nema nikakvog razloga da se na konto toga država obračunava sa njima. Opet kažem nije se ovde država obračunavala sa njima pa kao uhapsila ih zbog pogrešne stvari a ne onoga što je ranije trebala, već se jadno uvlačila u bulju što ne radi ni jedna država koja ima svoje ja.

  3. I da dodam mislim da postoje mnogo veći problemi i mnogo veći kriminalci koji nisu na tribinama a niko ih ne rešava. Možda zato što ta ista država šuruje sa njima pa pažnju prebacuje na drugu stranu.

  4. Super sve. Borba protiv nasilja i sve. ALI 240 GODINA?? Ja bih revoluciju zbog toga podigao. Degeni naši se uvlače u bulju Evropi

  5. Како није друже, па за шта би онда добио десет година? Покушај тешког убиства

    Verovatno tako stoji u optužnici, ali ja mislim da ovaj nije hteo da ga ubije.

    Ne mogu da shvatim grobare koji stalno porede svoj slučaj sa, prvo, ubijanjem ratnih zarobljenika, pa sad i dvostrukim ubistvom majke i deteta uz razbojništvo. Ne znam šta želite time da postignete, ali jednostavno, sud i ne treba da se obazire na to. Pogotovo imajući u vidu potpuno drugačije okolnosti u tim zločinima...nije svako ubistvo isto, shvatite to.

    I Johnny, nisam ja od onih što misle da su svi koji idu na utakmice huligani. Pa i ja sam bio juče u onom lavoru, nasuprot tebi, doduše. Ali svi znamo da su prve ekipe svih navijačkih grupa jedni od glavnih rasturača droge u Beogradu, o reketiranju da ne pričamo.

  6. I Johnny, nisam ja od onih što misle da su svi koji idu na utakmice huligani. Pa i ja sam bio juče u onom lavoru, nasuprot tebi, doduše. Ali svi znamo da su prve ekipe svih navijačkih grupa jedni od glavnih rasturača droge u Beogradu, o reketiranju da ne pričamo.

    Znam da ne misliš da su svi navijači huligani i kriminalci. Dovoljno je imati mrvicu mozga pa da ti bude jasno da nisu svi kriminalci, a jasno je da ti imaš daleko više mozga od mrvice. Još plus, eto, i ideš na utakmice pa znaš situaciju. Opet ima i dosta momaka iz prve ekipe koji se ne bave kriminalom. Ima ih i koji se bave. Ima ih i van prve ekipe koji se bave i ne bave. Hoću da kažem da toga ima i na tribini i van tribine i smatram da svako koga uhvate u tome mora da trpi posledice (zatvor naravno).
    Moj stav je da su momci osuđeni za krivično delo koje nisu počinili, barem ne onako kako je predstavljeno u javnosti i kako je sud okvalifikovao, optužnica nije dokazana i da su oni dobili idiotski velike kazne. Neću da poredim sa ratnim zločinima jer mi je jasno da je to nešto sasvim drugo.
    Smatram da u državi gde politički, zarad stranaca, lažno osuđuju svoju decu, pravda i pravni sistem ne postoje, a to znači da je pitanje dana kada će početi ljudi iz raznih drugih delova društva da dođu na red za mardeljanje ako nisu sa njima u stranci i ako ih oni smatraju protivnicima njihove ideje koja je po njima Bogom dana. To je zlo. Oni su direktno uticali na sudstvo a to je KATASTROFALNO po zemlju.
    Sudija koja je po "slobodnom sudijskom uverenju" osudila ljude na 240 godina je sramota za svoju profesiju jer na 240 godina možeš osuditi ljude samo ako si "nedvosmisleno dokazao" da je to delo učinjeno na taj način i od strane optuženih.

  7. Ljudi moji, kako biste se osećali da vama neko nagura upaljenu baklju u usta?!

    Човече мој, нико њему није гурнуо бакљу у уста, нити је покушао. На тјубу имаш пар видео клипова, из разноразних углова. Довољно је да погледаш један, па онда можеш да дођеш овде и да видиш да ниси био у праву, већ слепо верујеш свему што ова држава каже. Ако већ хоћеш да учествујеш у расправама и да осуђујеш, онда погледај нешто својим очима. Ја сам био ту поред, кад се то десило, на трибини, сви смо мислили да је гробар, а не да је пандур, СА ПИШТОЉЕМ, У ЦИВИЛУ, СА КАМЕРОМ И БЕЗ ИКАКВЕ НАМЕРЕ ДА ПОКАЖЕ ЗНАЧКУ! И тукло га је више људи, Урош се мало само више истак'о. Бакљом га је тук'о по леђима. Док овај није пао.

  8. Ја сам био ту поред, кад се то десило, на трибини, сви смо мислили да је гробар, а не да је пандур,

    Царски!

  9. Мајке ми. Зато су га и напали. После кад су људи чули да је пандур, сви су се повукли, сем Уроша и још 2 лика, који нису чули. Они су наставили да га јуре. Ако је неко читао, слушао Урошеву изјаву чуо је сигурно кад је рек'о

    Ја сам све време мислио да се јурим са навијачем Партизана, јер човек није показао никакву легитимацију, а извадио је пиштољ.

  10. Како сте препознали Гробара на трибини? Да није говорио хрватски?

  11. Ta Uroševa rečenica je preovladavajuće mišljenje svakog navijačkog kopa. Sad što se ona kosi sa zdravim razumom, to je druga priča. Žalosno je kad neko misli da je to opravdanje i još žalosnije je kad nema teoretske šanse da ga ubediš da nije.

  12. kakave veze ima i da je bio navijač partizna? to mu je bila odbrana? ako jeste, advokatu zabraniti obavljanje dužnosti, a njemu još godinu zbog gluposti...
    i kako je uopšte moguće da bilo koji navijač unese pištolj na stadion? sve dok to bude moguće biće mrtvih...

  13. Машиш поенту, Блек Хоул. Трибина је њихово власништво, а неко је дошао да их провоцира. Ко је, није битно, али није њин...

  14. Како сте препознали Гробара на трибини? Да није говорио хрватски?

    Искрено, појма немам. Ја сам само одједном чуо: -Удри пичку гробарску! -Дођи пичко Гробарска итд.

    Ta Uroševa rečenica je preovladavajuće mišljenje svakog navijačkog kopa.

    Не. То је стварно тако било.

    Žalosno je kad neko misli da je to opravdanje i još žalosnije je kad nema teoretske šanse da ga ubediš da nije.

    Исто тако су жалосни сви, који слепо верују свему што држава каже, а медији пренесу. Ма не исто, још пет пута јаднији. Ал' јбг. То су људи који не желе да знају шта је истина, већ желе да се ''наркомани, дилери, убице и хулигани'' затворе без правих доказа.

  15. Da, jbt, nije imao zvezdin šal, provocirao ih je, zaboravih.

  16. i kako je uopšte moguće da bilo koji navijač unese pištolj na stadion?

    То ни мени никад неће бити јасно. И навијачи су их уносили. И пандури. Сви. А нико нема право на то, сем корњача. Који су ту да би спречили таква срања.

  17. Трибина је њихово власништво

    mislim da odavno nisam čuo veću glupost... brate ako sam ja paltio kartu ima da na svojoj stolici radim šta ja hoću... d dubim na glavi, drkam kurac, pjevam, ili samo sjedim i gledam utakmicu ili još bolje gledam u jednu tačku...

  18. Nije opravdanje. Deset godina je smešno dobiti za ono.
    Panduri pričaju kako je namerno poslat najveći som kog su našli da provocira ljude. Svaki pandur kog znam je izjavio da oni onako kao taj Trajković ne rade i da je to namerno bilo sve. E ljudi nije se desilo sranje dugo pa moramo da uhapsim neke VELIKE ZLE NAVIJAČE za B92. Znam šta ćemo? trajkoviću idi sa pištoljem u civilu na tribinu i napadni ih. Neki će da se zaleti 100%.

  19. mislim da odavno nisam čuo veću glupost... brate ako sam ja paltio kartu ima da na svojoj stolici radim šta ja hoću... d dubim na glavi, drkam kurac, pjevam, ili samo sjedim i gledam utakmicu ili još bolje gledam u jednu tačku...

    Па то је твоје власништво са том картом. Шта ти није јасно? Значи ти ћеш радити на том месту које је твоје власништво шта хоћеш, исто тако могу и они.

  20. Da, jbt, nije imao zvezdin šal, provocirao ih je, zaboravih.

    Тако је. Видиш да знаш.

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.