Uroš i grobari,pravedno osuđeni za zločine ili represija države?

  1. brate ako sam ja paltio kartu ima da na svojoj stolici radim šta ja hoću... d dubim na glavi, drkam kurac, pjevam, ili samo sjedim i gledam utakmicu ili još bolje gledam u jednu tačku...

    Naravno. Ali nemoj da se unosiš ljudima u facu i provociraš ih.

  2. Ma sad na stranu to za kaznu, nego mene sad stvarno interesuje je l vi stvarno mislite da bi bilo ok pretući lika koji je ušao npr sa grobarskim šalom na sever i počeo recimo da urla nešto (iako ne verujem da postoji ovakav mudonja)? Mislim, kad se već Urošu to uzima kao olakšanje jer nije znao da tuče pandura.

  3. to znači pajdo, ako nemam para za zapad, da hoću da sjedim na sjeveru i da ne navijam za zvezdu i da ne pjevam pjesme već samo da gledam utakmicu i da se pri tom ne osjećam ugroženo...

  4. Mislim, kad se već Urošu to uzima kao olakšanje jer nije znao da tuče pandura.

    Матори, није му се то узело као олакшање.

    Ma sad na stranu to za kaznu, nego mene sad stvarno interesuje je l vi stvarno mislite da bi bilo ok pretući lika koji je ušao npr sa grobarskim šalom na sever i počeo recimo da urla nešto (iako ne verujem da postoji ovakav mudonja)?

    Али зашто би навијач Партизана себи тако сјебао живот, кад на супротној страни има своју трибину, своје навијаче и своје другаре који навијају за исти клуб као и он. Небулозно је, мајке ми.

  5. Premišljao sam se da li da se uključim u ovu raspravu. Bojim se da većina ljudi ne razume moj stav o ovoj temi. Ali ko ih jebe. Dakle, ovako:

    Pouzdano znam da bi advokatski tim narečenog Uroša Mišića bio prezadovoljan kada bi njegova kazna bila smanjena na 3 do 5 godina. Dakle, ne nagađam nego znam. To znači da je to otprilike realna kazna. Da li je pandur provocirao na tribini? Nije bitno. Da li je otkrio nekako da je pandur? Nije bitno. Da li je uopšte bitno što je Trajković pandur, a ne recimo metalostrugar? Ne bi smelo da bude bitno.

    Da li je Mišić hteo da ga ubije? Ne verujem, niko od tih kurčevitih klinaca huligana nije lud da namerno ubije kada zna da će u ćorku. Ali ni to nije bitno - on je mogao da usmrti čoveka, pravo čudo je da ga nije načinio teškim invalidom. Šta je sa mozgom? Zašto jedan mladi čovek trpa drugom čoveku baklju u usta? Time ne treba sud da se bavi.

    Da je presuđeno realno, Mišić bi dobio kaznu koju sam gore pomenuo. 10 godina je način da se drugima pokaže kako se huliganisanje neće tolerisati. Ali zašto baš Mišić da im služi za primer? Zašto iko da bude primer? Svako mora da bude kažnjen po zakonu, to je valjda neka demokratija. Isto i đavolu i đakonu. Ne može mu se povećati kazna zato što je baš sada država rešila da šalje primer huliganima. Uvek po zakonu - dovoljno je.

    Argumenti da je napad na policajca napad na državu su sranje. Kao grobar sam jednom bio na Severu i to na derbiju. Da je neki Mišić znao da sam grobar verovatno bi i mene pokušao da zapali. I šta onda? To ne bi bio napad na državu nego na civila...

    Argument da je Mišić mlad i da mu se oduzima mladost je isto tako sranje. Svako mora da plati svoje grehe, bio mlad ili star. Samo, mora da ih plati onoliko koliko koštaju, nikako više.

    O grobarima i Tatonu kasnije.

  6. i da ne navijam za zvezdu i da ne pjevam pjesme već samo da gledam utakmicu i da se pri tom ne osjećam ugroženo...

    Седи, гледај, не провоцирај, не певај Гробарске песме и нико ти неће ништа рећи.

  7. Pa znam da nije, al svi koji brane Uroša misle da to TREBA da bude olakšavajuća okolnost.

    Али зашто би навијач Партизана себи тако сјебао живот, кад на супротној страни има своју трибину, своје навијаче и своје другаре који навијају за исти клуб као и он. Небулозно је, мајке ми.

    Naravno da je nebulozno, al recimo da je neko dovoljno iščašen, tipa dođe Miša Tumbas onako lud.

  8. Mali je možda dobio previše, ali zalomilo mu se da bude za primer. Iskreno, mislim da bi trebalo još nekoliko njih da nahvataju i osude drastično za primer, pa bi se umesto sa bakljama i noževima na stadione dolazilo sa prskalicama i čačkalicama, pa bi opet tu mogli da dolaze normalni ljudi i dovode decu da gledaju utakmice, kao što je nekad bilo.

  9. je l vi stvarno mislite da bi bilo ok pretući lika koji je ušao npr sa grobarskim šalom na sever

    Ti recimo znaš da ako uđeš na Sever sa Partizanovim šalom i ako ideš na Jug sa Zvezdinim šalom, dobijaš batine.
    Automatski iz toga proizilazi da ako to uradiš ti namerno provociraš. Hoćeš batine.
    Više nije ni bitno da li je to ispravno ili ne. Taj gest dokazuje samo kako želiš batine i tamo ćeš ih i dobiti.
    Što bi onda to uradio uopšte?

  10. Šta je sa mozgom? Zašto jedan mladi čovek trpa drugom čoveku baklju u usta? Time ne treba sud da se bavi.

    Опет кажем, није постојала намера да се бакља угура у уста и СХВАТИТЕ ТО већ једном. Има доста материјала на тјубу о томе, ко хоће нека погледа.

  11. pa bi opet tu mogli da dolaze normalni ljudi i dovode decu da gledaju utakmice

    О Боже. Дај заобиђите са оваквим глупостима тему. На Северу током сваке утакмице има по 50 БЕБА које доводе ''нормални'' родитељи шта год ти то значило, а о клинцима до 5 година да не причамо, тако да немој да причаш овакве глупости.

  12. Ti recimo znaš da ako uđeš na Sever sa Partizanovim šalom i ako ideš na Jug sa Zvezdinim šalom, dobijaš batine.

    A gde je tu mozak? I ako ga nema, treba li raditi na tome da ga u nekoj skorijoj budućnosti bude?

  13. Pa znam da nije, al svi koji brane Uroša misle da to TREBA da bude olakšavajuća okolnost.

    Па ево ја први не мислим тако, а Цуцек ми је био добар другар док је био на слободи. Мислим да само треба да буде осуђен онолико колико заслужује и то је то. Док год је осуђен на већу робију него што му следује, људи ће тражити разлоге да се казна смањи. То није само у његовом случају тако.

  14. Ali zašto baš Mišić da im služi za primer? Zašto iko da bude primer? Svako mora da bude kažnjen po zakonu, to je valjda neka demokratija. Isto i đavolu i đakonu. Ne može mu se povećati kazna zato što je baš sada država rešila da šalje primer huliganima. Uvek po zakonu - dovoljno je.

    I OX je jednostavno pogodio poentu ovom rečenicom. Osuđivanje za primer je zlo.
    Uroš je uradio nešto loše i kažnjivo zakonom. Kaznite ga po zakonu i gotovo.
    Zato su navijači Zvezde pisali "Mi tražimo pravdu a ne slobodu"

  15. О Боже. Дај заобиђите са оваквим глупостима тему. На Северу током сваке утакмице има по 50 БЕБА које доводе ''нормални'' родитељи шта год ти то значило, а о клинцима до 5 година да не причамо, тако да немој да причаш овакве глупости.

    Pa dovode ljudi, a da li su normalni... Ja svoje dete ne bih vodio da gleda tuče, ubistva i takve slične stvari. Nazovi me staromodnim.

  16. "Mi tražimo pravdu a ne slobodu"

    E to mene zanima. Kolika bi, po vašem mišljenju, bila pravedna kazna za udaranje i prženje lica (uzećemo da nije pokušao da mu nagura usta, da nije pokušao da ga ubije...nego eto tako -da ga oprži) običnom čoveku (ne mora biti pandur) bili gde na ulici (ne mora biti na stadionu)?

    Eto?

  17. Pa dovode ljudi, a da li su normalni.

    Па да је било више људи који су тако доводили децу раније, та деца би схватила да су ту довођена да заволе клуб и да навијају спортски, а не да се бију и пале бакљама друге. И то су нису нормални људи, већ људи који нешто воле и ту љубав хоће да пренесу и на децу. Можда ово глупо звучи, јер не може лепо да се напише колико може речима да се објасни.

    Ja svoje dete ne bih vodio da gleda tuče, ubistva i takve slične stvari.

    То је твоје мишљење и твој став. Не мораш да говориш да су други ненормални само зато што не мисле исто што и ти. И нема толико тога. Пар изузетака се догодило и одма' је трибина место злочина. Важи!

  18. E to mene zanima. Kolika bi, po recimo tvom mišljenju, bila pravedna kazna za udaranje i prženje lica (uzećemo da nije pokušao da mu nagura usta, da nije pokušao da ga ubije...nego tako da ga oprži) običnom čoveku (ne mora biti pandur) bili gde na ulici (ne mora biti na stadionu)?

    Eto?

    Френки, ја лично као навијач Звезде и ''хулиган'' називам сам себе тако, јер сам до пре 2 године био исти такав ''навијач'' док нисам схватио поенту навијања, дао би му 5 година. Моје искрено мишљење.

    Не волим да се позивам на примере, али мој најбољи другар је пре 5 година добио од 6 МЕСЕЦИ до 3 године за хладнокрвно убиство. Полицајац који је пуцао у главу оном дечку је добио 7 година, по новом закону. Мислим да ту нема правде нимало.

  19. Ja svoje dete ne bih vodio da gleda tuče, ubistva i takve slične stvari.

    Ma kakve tuče i ubistva. To se dešava na ulici. Ajde bre ne lupetaj više. Cela Evropa je oduševljena Grobarima u Pioniru i Areni, Arsen Venger hvali navijače i Djuru izjavljuje kako je bila jedna od najboljih atmosfera koju je doživeo u karijeri.
    Da nije došao pandur da provocira ne bi izbila ta tuča i bilo bi mirno tako da je ta tuča njegova direktna krivica. Da ideš češće znao bi koliki procenat tuča je direktna policijska krivica.

  20. pabla brate s kim se družiš ti? sve neke ubice i svirači klavira

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.