Prijava

Znam da je ovo u principu zezatorski sajt na koji ljudi dolaze radi popravljanja raspoloženja i kvalitetnog gubljenja vremena. No ovo je vrlo ozbiljna tema, sajt prati preko 100 000 ljudi i verujem da jedan velik broj vas poznaje nekoga ko se bori sa ovom opakom bolešću, a nadam se da vi sami nemate takvih problema u porodici, familiji, ili da niste kojim nesrećnim slučajem sami bolesni.

Pošto već dugo godina imam isuviše iskustva sa rakom, na ovoj temi ću izneti više korisnih saveta u vezi prevencije ili borbe sa postojećim tumorom. Pročitajte ih možda će spasiti baš vaš život ili život nekoga ko je vama zaista blizak. Ukoliko možete da doprinesete temi nekim savetom ili činjenicom, molio bih vas da to učinite - rekoh već, nekome može spasiti život.

O tome šta je rak možete pročitati na dosta internet stranica, pa vas sa tim neću daviti. Svačiji organizam dnevno proizvodi hiljade malignih ćelija koje imunitet uspešno uništava. Drastičnim padom imuniteta povećava se rizik od nastanka bolesti, dakle - jačanje imuniteta je najvažnije u prevenciji od dobijanja tumora.

Bitno je obratiti pažnju na

- stres
- ishranu
- zdrav san
- izbegavanje rizičnog ponašanja (droga, alkohol, pušenje). Da se ne lažemo, svi smo mi ovde poročni, ali nemojmo preterivati. Sledi nastavak.

Melki trebalo bi da temu preimenuješ u "Rak je zalečiv"

STRES

Stres je medju glavnim uzročnicima pojave malignih ćelija. Život se ubrzao, radi se prekovremeno, manje spava, strahuje se za posao, zdravlje, život, brine za novac, zatrpani smo lošim vestima, crnom hronikom, raznim brigama..To nas čini nervoznim, džangrizavim, umornim, depesivnim, letargičnim..

Vrlo je teško, ali bitno je izbegavati stresne situacije, poslove i način života koliko god je moguće. Važno je naći ventil, zanimaciju, izgraditi pozitivan stav, i tu možete pomoći jedino sami sebi. Manje gledajte tv, manje čitajte novine, odjebite negativne ljude iz vašeg života, posvetite se sebi kad god i koliko god možete. Radite ono što čini da se osećate bolje. Sledi nastavak.

Наследни фактор је кључан, мада да човек може да помогне сопственом пропадању - као и у свим другим сферама живота - може.
Стрес је иначе прецењен као фактор.

Стрес је иначе, "измишљен" да помогне човеку, ако ико ко ће прочитати овај мој пост уопште зна шта је тачно стрес.

hm.. Necu da ti spemujem temu posto ima humani karakter ali ne slažem se sa tobom jer svaki doktor nakon lečenja od nekih malignih bolesti će ti reći kako da se hranis, živiš, spavaš da se rak ne bi vratio.
Na žalost svaki će po izlasku iz ordinacije da ti kaže da dodješ za 3 pa za 6 meseci na redovne kontrole. Kasnije to ide na godinu dana pa onda.. Ako je osoba blagoslovena na 5 godina. Rak tj maligne bolesti raznih organa prouzrokovane su onim što ti navodiš ali isto tako postoji i genetski momenat. Jer da ne postoji ne bi bilo toliko dece obolele od raka.
Paziti na hranu kada u sve unosis otrove poput citostatika je cist ćorav posao jer su citostatici otrov po svaki zdrav organ u tvom telu. Isto tako, to pijenje čajeva i kuraca. Ne kažem da ta alternativa ne pomaže uopće ali ta alternativa je poprilično nemoćna kada se bolest zahuhta.

ISHRANA

Planetu smo sjebali, to stoji..Hrana raste iz zatrovane zemlje, vazduh je zagadjen, o vodi i da ne govoim. Fabrike, omasovljavanje motornog saobraćaja, radijacije i zračenja, atomske, černobilji, kurci i palci. No nije svejedno šta se unosi u organizam, to nas uče od dana kad nas odbiju od sise. Dakle:

- Voće, povrće, riba, žitarice, izbegavanje brze hrane, fizička aktivnost.

- Vitamini: unosite u organizam što više vitamina B kompleksa, i naročito vitamin C, on je najznačajniji za imunitet a ne može da izazove hipervitaminozu. Najviše ga ima u paprici, kupusu i limunu, kljukajte se i šumećim slobodno - ne može da škodi, višak se izbaci prolivom.

- Biljni čajevi: zvučaće smešno, ali čaj od stabljike maslačka, nevena i koprive je jako zdrav. Gadno ali zdravo, mislio sam da ta govna nikada neću piti, ali izuzetno su zdravi. Naime, kada bi se redovno konzumirala bundeva i čaj od nevena, rizik od pojave raka bio bi sveden na minimum. Izbegavajte roštilj na ćumuru (teško je, znam) i pogotovo čips - na jednom ulju peče se i po 10 tura čipsa, a svako prepržavanje masti i ulja je izuzetno štetno. Neće vam biti ništa ako se nezdravo hranite s vremena na vreme, ali redovnije konzumiranje ovih govana će vam opasno oštetiti organizam. Sledi nastavak.

gledao sam skoro kao dokumentarac nekog lika Simpsona iz Kanade, zove se Run from the cure i govori o ljekovitosti ulja od konoplje, i kako se moze koristit protiv skoro svake bolesti pa cak i raka. sad cu da nadjem

nasao:
http://www.youtube.com/watch?v=0SEibAAqG-E

Да се осврнем на Мелкијадесову тему - наравно да је излечив. Зна се, нпр. колоректална варијанта, која се годинама и деценијама развија код човека у преко 95% комплет излечива (то значи без каснијих рецидива) кад се открије пре терминалних фаза.

Ал' на пример од рака јетре мало ко поживи, да се ми не лажемо.

Jano ne mogu da pomognem savetom ljude koji imaju genetske predispozicije, osim da idu redovno na kontrolu. A lekari će ti dati savete u zavisnosti od toga koliko si ih "podmazao" o čemu ću takodje govoriti.

REDOVNE KONTROLE

Daleko od toga da je zdravo zračiti se rendgenom, ali pošto sve više dece i mladih oboljeba (ko je bio u kameničkom institutu verujem da se zgrozio), posetite lekara s vremena na vreme, iskontrolišite zdravlje, bar elementarnim proverama. Žene često oboljevaju od raka dojke, muškarci od raka prostate. Ako se bolest na vreme otkrije, njeno lečenje je više nego izvesno. Drugo, laž je da je 6 sati sna sasvim dovoljno za normalno funkcionisanje organizma. 8 sati je neophodno kako bi se čovek odmorio - sve ispod toga slabi telo.

Kao i od raka pankreasa. Retko ko ga preživi.
Tome upravo si potvrdio ono sto sam ja na pisala kolrektalni rak (pretpostavljam da pričaš o raku debelog creva) je u 95 posto slučajeva izlečiva. Ali uvek postoji pet posto. Na žalost.
Melki kad napises rak je izlečiv onda mislis na rak kao maligno oboljenje a ne svrstavas ljude po tome kako su dobili rak. Opet necu da ti trolujem temu jer je lepa. Ali mogu da se ne slozim.

Moj savet, najbolji. Lepo na 6 meseci uradite sistematski pregled celog tela. I onda je sve izlečivo.

Izbegavajte roštilj na ćumuru (teško je, znam)

Хахаха - како коме.
Морам мало да спемнем, извињавам се :).

Znam taj dokumentarac. Zdravstvene kompanije zgrću najviše novca na tretmanima i prodaji lekova, popularizacija leka protiv raka ili side im nije u interesu jer tu neće moći da se ograde za koji dolar ili euro. Okrutno, ali tako je. Gde god se vti puno para, tu sreće nema.

Moj ćale je izlečio rak pankreasa, metastazu. Stric nije - zavisi ko te operiše i kakvu terapiju ti odredi.

Moj ćale je izlečio rak pankreasa, metastazu. Stric nije - zavisi ko te operiše i kakvu terapiju ti odredi.

A zato ti o tome.. Sad kapiram. Drago mi je zbog tvog tate i zao zbog strica. Ali ti sad tvrdis da je on komplet izlecen? Ako jeste drago mi je mnogo iskreno da ti kazem. Ali i dalje me nisi ubedio :) A da ima nesposobnih doktora to se slazem sa tobom. ALi isto tako moras da shvatis da se terapija daje pojedincu. I da se za terapiju uglavnom organizuje konzilijum zato sto je svaki covek drugaciji. Nekom se posreci a nekom na zalost ne.