Prijava

Са званичног сајта СПЦ:

http://www.spc.rs/sr/saopstenje_za_javnost_svetog_arhijerejskog_sinoda_spc

http://www.spc.rs/sr/utuk_na_utuk

Није фер да одређене особе због "религиозних фанатика" од којих ограђује и сама Црква пљују по читавој СПЦ.

Маријана, ја сам схватила (из овог и осталих примера) да постоје особе које живе за туђи пех, и после се њиме сладе као хијене над лешом. Такође, многима од њих је живот у заблуди и полу-информисаности лагоднији, јер је у складу са њиховим ставовима поводом теме у коју и не желе да се упуте и сазнају више.

Слажем се са тобом. Много си лепо то закључила.

Али, сам се, ето, осетила позваном да им, колико је то могуће, једну информацију учиним доступном, а да ли ће они да је прочитају или не, и да ли ће да је разумеју или не, то је њихова ствар.

У европском правосудном систему постоји један појам који се зове Sadenfreude - односно када се неко задовољава посматрањем несреће које се догађају другима.
Превасходно се мисли на масе, које заиста налазе нешто садистичко-еротско у томе.
Што је потпуно гнусно.
А оно што је још несхватљивије је што неки родитељи тих људи све то подржавају!

Aпсолутно Маријана, мада мислим да љубитељима скандала, афера, бомбастичности и помпезности не значи много.
ЈТУ, код нас постоји израз за то: смећарење, односно бављење туђим отпадним материјалом.

Rekao sam šta mislim o tome kroz dve definicije, ali, da dodam-platti 350 EUR za nazovi tretman-stavljanje porodica(nenarkomana) u poziciju da ćute u nadi da će njihovoj deci nekako, ipak biti bolje, je najstrašnija drama-poricanje onog zla što postaje vidljivo i neporecivo.Ostaje samo mučnina-kao i da je meni neko pretio lopatom...Ustvari, nemam dovoljno preciznih reči da izrazim sav užas nad ovim pomračenim ponašanjem.

Da li ste vi svi stvarno toliko slepi i lobotomizirani da mislite da Sinod i sve vladike pa verovatno i Paja nisu savršeno bili upoznati sa Crnom rekom i Peranovićem radom tamo.Je l' Sinod najviši organ u hijerarhiji Crkve.Jeste.Je l' najviši organ odgovara za rad i odluke nižih organa i pojedinaca.Odgovara.Je l' su Peranović i ostala bratija iz Crne reke članovi crkvene hijerarhije? Jesu.
O čemu mi onda pričamo?
Naravno da treba da se pljuje cela SPC.Kao što se pljuje državna organizacija u globalu kada recimo Okružni sud donese neku skandaloznu odluku.
Sad SPC na najvišem nivou pokušava da fino opere ruke od svega ovoga.Nije nego.Mnogo su nam bre naivni duhovni pastiri našeg naroda.

I da li stvarno mislite da je Crna reka jedino mesto gde se ovo radi i gde Crkva uzima strašnu lovu? Pomnožite 350 evra mesečno sa 200 štićenika pa puta još najmanje 10 takvih centara širom Srbije.
Sve se bojim da sa tom lovom finansiraju narodne kuhinje,daju stipendije i doniraju komunalne projekte.

Па није баш тако једноставно као што ти кажеш.
Сваки епископ је надлежан за своју епархију и сваки свештеник треба да слуша свог епископа.
Постоји у СПЦ пракса немешања у рад других епархија.
Тако не може да дође сад неки монах из рашко-призренске епархије и да врбује народ по Шумадији да иде код неких духовника у другу епархију.
Исто тако, било који епископ не може да се меша у надлежности неког другог епископа.
Овде се лепо види како се огласио Синод.
Није ово прање руку, него је епархија којој припада Црна Река у надлежности владике Артемија. И сматрало се да он као владика треба да зна шта се у његовој епархији дешава и реагује кад и како треба.

А што се тиче твог другог поста, постоји, колико ја знам још један овакав центар, у Ковиљу и један у Брајковцу код Лазаревца, а да су под окриљем СПЦ.
Боравак се у њима не наплаћује.

Ovo mesanje neke teorije zavere sa Bajdenom u celu stvar sluzi samo da zbuni prost narod i skrene paznju sa problema. Lepo kaze Gvozdenovic, a bogami i episkop backi dr Irinej potvrdjuje da se o ovome znalo u svim hijerarhijskskim slojevima Crkve.
Ja, da sam Crkva, bih se pokrio usima. Svime sto sada izjave mogu samo da se povrede. Slazem se sa Irinejom kada kaze: "Нека свима нама Бог подари дух здравоумља, смиреноумља, трпељивости и, изнад свега, љубави"!

Ok,Marijana Crna reka je pod Artemijevom jurisdikcijom.Kul,znači Artemije je zajebao stvar.A Artemija je postavio i nadzire ga ko? Paja Patak?
I taj Artemije je koliko znam jedan iz trojke A pored Atanasija i Amfilohija,znači jedan od tri najmoćnija čoveka u SPC.Baš super ako takav čovek nema pojma šta mu se dešava u eparhiji ili zna a neće da reaguje.

A ovim autorima koji su opsednutiti definisanjem skandaloznih folk-diva, a istovremeno nalaze za shodno da optuzuju pojedine druge autore da se bave "lesinarskim" temama kada pricaju o zivim aktuelnim dogadjajima, mogu samo da preporucim da ozbiljno preispitaju nivo cinizma u onome sto pisu.

Takodje želim da napomenem da sam ja sa Cetinja i da je sve ovo mala beba za situacije kojima sam prisustovao kao klinac a tiču se crkve.
Od peglanja rivalskih popovskih grupa (autonomaša i lojalista) preko barikadiranja crkve do vatrenih obračuna na groblju i intervenisanja specijalnih jedinica.Svuda se tu itekako muvao i danas glavni lik u SPC,Risto a.k.a Amfilohije.
Crkva je jedno veliko zlo i samo je pitanje da li ovaj narod ima snage da to shvati i sagleda.

Че-Ву, будући да сам се препознао у том неочекиваном нападу агресије у твом посту, морам да кажем да ја нисам мислио на чланове сајта, нити на ову ситуацију, већ на иначе - људску особину да се засићују туђом несрећом. Извињавам се ако си се препознао, пошто сам се ја препознао у твом посту.

Ево једног примера са Тајвана. По њиховом закону, убица који изврши бруталан чин, може бити помилован (зависно од тежине злочина) док дилерима дрогом следи електрична шамлица! Зашто?! Они су то лепо рекли: "Убица односи само један живот, док дилер "убија" читаве породице! Уколико не знате некога ко је прошао терапију Црне Реке, мислим да је сувишно било шта говорити. Не каже се џабе "батина је из раја изашла"... Некада су и радикалне мере, једине мере, јер личност варира од човека до човека... Можда и грешим, циљ не оправдава средство... Али сам податак колико је људи исцељено оправдава!

Je l' se u Crnoj reci biju dileri?
Koliko je ljudi isceljeno?

Зете, свака ти част, размишљала сам да ли вреди рећи да је многима тај метод сачувао сина/брата/друга. Ко год познаје ИЗлечене наркомане, разумеће.

Гвозденовићу, не бих рекла да се дилери пријављују својом вољом и уз подршку своје породице.
Нисам присталица теорија завере, али овај случај смрди још више од свињског грипа, барем мени.

Ma o kakvim bre vi dilerima pričate?? Koji diler je pajdoman i ide na lečenje? Ovde se priča o zavisnicima.
I koji su to mnogi? Ajde izadjite iz opštih mesta i ako hoćete da diskutujete dajte brojke crno na belo,da vidimo koliko je ljudi tamo otišlo,koliko se izlečilo i da uporedimo to sa Drajzerovom i drugim ustanovama tog tipa.
I ne,kao argument se ne računa nijedan pojedinačni slučaj.