Prijava

Можда би ме боље разумео ако би рекао "наркоман" али зар то кад, тад, не дође на исто! У Црној Реци се бију само они који прекрше правила, као што су: туча са другим, штићеницима, уношење дроге, као и дрогирање... Па рецимо од 10 људи њих 5-6 се трајно излечи... Немам тај податак, али ако те интресује ево ти линк па истражуј... http://www.sretenje.org/

Дилере си споменуо ти. А многи, су сви они који иду на окупљања (са онима који су их лечили и онима који су се лечили истовремено са њима и пролазили кроз сав тај ужас заједно) поводом тога што су се излечили и остали живи. Ако ниси упознао такве особе, разговор нема смисла.

Dileri nisu narkomani brate,nikako. I dilere ste spomenuli vi,ne ja,imaš dva posta pozadi pa pogledaj.
I jbg,neću ja da istražujem ništa Ljižanine ,ti si se frljnuo sa podatkom ti istražuj pa me ubedi. :))
I da ,znam mnogo takvih ljudi.Nadam se da razgovor i dalje ima smisla sada kada smo otkrili da ne znaš samo ti pajdomana lično. :)

ја ти кажем само како пролазе Дилери. Њима треба судити и пресудити пошто нису наркомани. А наркомане по могућству спасити, јер су они првенствено уништили свој и живот своје породице, док дилер уништава животе породицА ...

Slažemo se.
Dileri pajda naravno samo.
Šta bi pošten svet radio sa svojim životom da sjebemo i dilere lakih droga? :)

Е јеби га, вучеш ли ? :)

Tihi, ne - nisam se prepoznao u tvom postu. Stavise, sad mi nije jasno na koga mislis kada kazes da se neko nasladjuje tudjom nesrecom; na one koji zaradjuju za zivot neovlascenim metodama lecenja narkomana pod haljinom Crkve, ili na one koji upiru prstom u to kao na nesto sto bi trebalo da se stavi do znanja siroj javnosti?
Kao sto vidim, ova tema se razvija na isti nacin kao ona Nesina tema o drogama. Frlja se sa nekim neproverenim podacima, (da se lece dileri, na primer, a ne ovisnici????), da "ja znam jednog sto se drogira i treba tako s njima, majku im pajdomansku"...
Da se razumemo, nije mi zao pajdomana koji eventualno zavrse tamo. Ali, posto sam iz teme o drogama mogao samo da zakljucim zapanjujuce podatke o neinformisanosti pojedinih ljudi o razlici izmedju kafeina, marihuane i heroina, plasi me kredibilitet procesa u kojem roditelji recimo posalju sina koji duva na ovakvu "strucno nadgledanu" rehabilitaciju, naravno - protiv njegove volje.
Za pajdomane postoje dokazane metode lecenja, koje se praktikuju i u Srbiji, a da pritom ne podrazumevaju metode koje bi podigle obrve i medju radikalnijim celnicima srednjovekovne katolicke inkvizicije.

Ljudi, sve se svodi na to da, iako su kršili pravila, iako su narkomani, iako šta već, NEMAJU PRAVO DA IH TUKU!!!
Država JEDINA ima monopol nad primenom fizičke prisile, mada ona i tada ne koristi lopate. Dakle, protivzakonito, i GOTOVO.

Pročitajte ovo i pogledajte klip, pa onda branite Crnu Reku.
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=865307

Takodje, koliko znanja o lečenju narkomanije (medicina) ima čovek koji je završio poljoprivredu?

Pa... Može da im daje dobre savete o najboljim đubrivima za njihovu bašticu sa marihuanom.
:)

Mislim da taj postupak nema nikakvog opravdanja. Svako ima prava da čini sa svojim životom šta hoće, pa i da ga uništava. Ali mislim da se tu, pre svega, umešala najgora srpska sklonost: da se mešaju u tuđi život.

Slažem se sa Ivom. Mislim da je vreme inkvizicije odavno prošlo...ili nije?

Др Јасмина Кнежевић-Тасић, психијатар у приватној ординацији „Лоријен” у Београду, тврди да је, упркос општем утиску, препознала мајку свог пацијента, али да јој у емисији није дата прилика да одговори.

– Наравно да се сећам пацијента, а и његове мајке. Три године су долазили код мене и он је све то време добијао блокатор. Била сам за тренутак затечена њеним питањем и није ми дата прилика да јој одговорим – изјавила је др Кнежевић-Тасић за наш лист.

Будући да је Јелена Драгићевић споменула да је у току три године у „Лоријену” платила више од 5.000 евра, докторка одговара да су цене у њеној ординацији сличне као у осталим из приватног сектора. Као што стоматолог који ради приватно наплаћује своје услуге, како каже докторка – тако то раде и психијатри.

– Сума од 240 евра коју је она спомињала односи се на инјекције блокатора које су најскупљи вид заштите од деловања дроге. Пацијент не мора да се одлучи на овај вид заштите јер постоје и таблете блокатора које су доста јевтиније и купују се у апотеци – објашњава докторка и додаје да свако може да бира где ће и на који начин да се лечи.

Међутим, Јелена Драгићевић, мајка овисника и председница Удружења грађана за борбу против наркоманије у Новом Саду, каже да није желела никога од лекара којима се обраћала да „прозива” појединачно, али емоције су учиниле своје.

– Када је почела емисија и када сам видела докторку кроз главу ми је прошла сва мука коју сам прошла у протеклих 10 година, колико сам сина покушавала да излечим. Не желим да издвајам ниједног лекара појединачно. Потражили смо помоћ код многих у државном и приватном сектору и ништа није уродило плодом све док мој син није отишао у манастир „Црна Река”. Тамо је осам месеци и никада није боље изгледао – објашњава наша саговорница и додаје да се њен син лечио најдуже управо код др Јасмине Кнежевић-Тасић у клиници „Лоријен”, и то пре две године.

Ј. Попадић

-----------------------------------------------

Либералне методе лечења нису помогле

Зависницима од дроге и те како је потребан чврст режим, сматра протојереј Војислав Петровић

Шабац – Протојереј Војислав Петровић из Шапца тврди да је бука која се подигла око центра „Црна Река” увертира за смену епископа рашко-призренског Артемија, као припадника такозваног тврдог крила Српске православне цркве. Петровић је на породичном имању у Бањи Бадањи (тромеђа Шапца, Лознице и Крупња) основао Центар за рехабилитацију зависника „Свети великомученик Пантелејмон”, али је после ускршњих празника донео одлуку да га затвори.

– Правила која смо ми поставили била су много либералнија од оних у „Црној Реци” и нису се показала као ефикасна. За његово добро и рођено дете понекад истучете, а зависницима од дроге и те како је потребан чврст режим. Многи од њих били су по затворима и знају разне трикове да се домогну наркотика. У нашем центру покушавали смо да их кажњавамо изолацијом, али им је то добро долазило да се извуку од физичког рада – каже Петровић.

Шабачки свештеник истиче да наркомане туку и техничари по болницама, али се о томе не прича. Када су двојица штићеника из центра у Бањи Бадањи побегла на Велики петак и дошла у сукоб са мештанима, добили су „дебеле” батине од лозничке полиције. Судија за прекршаје изрекао је једном месец и по дана затвора и он се још налази на издржавању казне.

– Владика Артемије је добро разумео проблеме са којима се суочавамо. Поготово, пошто је ускратио благослов посети америчког потпредседника, па је „Црна Река” искоришћена за почетак обрачуна. Нас су учили да се боримо за спас сваког човека, без обзира на то да ли је он верник или није – каже протојереј Војислав Петровић.

М. М.

Ja sam trenutno na vikendu i sve ovo pišem od kuće, da zlonamernici ne pomisle da pišem pod bilo kakvim pritiskom. Ja poštujem pravila centra i nije bilo razloga da me iko tuce i verujte da niko nikoga ne tuče bez razloga. Lečio sam se u zdravstvenim centrima nekoliko puta bezuspešno, pre nego što sam se odlučio na ovu vrstu terapije. Prvi put apstiniram skoro godinu i po dana, ovo mi je peti vikend po nedelju dana i nijednom nisam poželeo da krenem u potragu za drogom, svaki put sam se vratio u centar, što znači da je sve ovo o čemu se zadnjih dana govori neistina jer u suprotnom niti ja, a i mnogi drugi ne bismo se vraćali. Otišao sam dobrovoljno prvi put i uvek se dobrovljno vraćam jer sam odlučio da se izlečim, nisam otišao ni zbog koga, samo isključivo radi sebe. Konstatacija novinara lista Vreme da begunce jure dobermani i pit bul terijeri je čista izmišljotina i to naprosto nije istina, kao i većina onoga što je napisao. Ja, da nisam otišao kod oca Branislava, verujem i siguran sam da danas ne bi bio medju živima, ti ljudi su mi spasili život i ostaću im zahvalan do kraja života. Zatvaranje centra bi značilo prekid terapije mnogima koji su blizu izlečenja i vratilo bi ih pravo u zagrljaj narkoticima, pa postavljam pitanje gospodi novinarima u čemu oni to nama pomažu, a obdusmanu za zaštitu ljudskih prava koja to on naša prava štiti.Zbog njihovog nepromišljenog delovanja, mnogi koji su želeli da dodju u Crnu reku na lečenje, posle svega verovatno su od te namere odustali a možda su neki od njih već mrtvi, a da to niko neće saznati. HVALA BRAĆO NOVINARI I ZAŠTITNICI LJUDSKIH PRAVA, NEMOJTE MOLIM VAS VIŠE DA NAS ŠTITITE I DA NAM POMAŽETE.

(сведочење једног од штићеника "Црне Реке")

Da, da... Onaj klip sa lopatom mi baš deluje kao izmišljotina... Ou jea.

Чврста рука, и гвоздена врата отвара!

Kao sto je rekao pokojni Adolf Hitler: "Zao mi je samo sto nikako ne mogu da pojedem onoliko koliko bih sada zeleo da povratim"

Ovaj inkvizitor otkriva toplu vodu i primenjuje na pacijentima "donekle" izmenjen program u dvanaest koraka, program koji je izmisljen jos 1935. godine. Po tom programu pacijent mora da
- Prizna sebi da je sam nemocan da se sam oslobodi ovisnosti,
- Dodje do spoznaje da jedino VISA SILA moze da je oslobodi ovisnosti
- Donese odluku da preda svoju volju i svoj zivot toj visoj sili koju priznaje kao boga
(Ostali koraci su nadogradnja ova tri, valjda im je bilo bezveze da ga nazovu "program u tri koraka")

Sto je naravno budalastina, mnogi ljudi su se skinuli sa raznih stvari bez uplitanja tamo nekih izmisljenih visih sila.

Samo sto je inkvizitor uveo i batine u program.

E sad, ovaj program se ne primenjuje samo u lecenju narkomanije, primenjuje se i u lecenju alkoholizma, pusenja, kockanja, neumerenog prejedanja, nekontrolisanog zaduzivanja, preterane posvecenosti poslu i INTERNET OVISNOSTI. Pa ti vidi Ljizanine, razmisli sam koliko ce ti prijati kada te budu lopatom po dupetu odvikavali od Vukajlije.

Ау какво гађање појмовима.. Прсте па ти поистовећујеш наркоманију са "мање суровим" болестима зависности. Најгоре што ми се десило је да не спавам један дан захваљујући интернету (а верујем да се многима догодило слично), али никако не треба мешати утицај дрога (психоактивних супстанца) још нисам гледао бубе, и корење које расте пос соби, а камоли слободан пад са прозора... У осталом Прсте, мислим да си негде на форуму писао, како си управо ти шмркао неко цвеће од кога си летео три дана :))))