Prijava

broj racuna i pin

4K TV do sedamdesetak hiljada, ima li preporuke? 49 inca me interesuje

imas Samsunge od 50 inca u tom cenovnom rangu...

u sred rada sistem mi zakucao na SSD disku i nece da bootuje i nece da instalira sistem na njega vise kaze mi da je u MBR formatu a bio je u GPT i sad sam instalirao na obicni hard sistem i sve radi ali sam pokusao opet da prikljucim ssd i nece da bootuje ponovo a imam neka govna za auto skolu i ne mogu da izvucem s njega ima li kakvih predloga

Prvi probaj da podigbes sistem sa nekog drugog diska da vidis ssd kao drugi drajv da izvuces podatke, pa onda ostalo jebi ga.
Ako nece ni to, postoji sansa da se sjebalo nesto ozbiljnije na disku a ne samo windows. Onda je malo zajebanije izvlacenje podataka ako je i moguce

a bas smor pre par meseci sam samo uzeo ssd jebeni emmi
vec sam instalirao na standardni drajv sistem i onda probao da prikljucim ssd ponovo ali nece ni da cuje komp nece da bootuje uopste ako je ssd prikljucen

Trebalo bi nekako da moze, jesi namestio u biosu koju drajv da uzme kao glavni, kako vec to bese ide.

Probaj sa ubuntu live diskom dal mozes da vidis kao eksternu drajv

prepoznaje on ssd i u jednom momentu sam uspeo da udjem u windows instalaciju pa mi je rekao da je MBR format valjda taj ssd i da ne moze windows na njega i onda sam otisao legacy boot umesto uefi i pokusao sam da instaliram preko starog windowsa novi i tu mi je zakucao na instalaciji

nije da on ne prepoznaje ssd nego izgleda je neka greska se desila na njemu i uopste nece da bootuje ako je prikljucen, ostavio sam ga preko noci da vrti ono govno ali nista, kad povezem ssd drzi me na onoj slici za maticnu plocu kao da udjem u bios ili da biram odakle ce da bootuje, probao sam da bootujem s SSD-a direkt isto nece, s tim sto vise sad nece ni na instalaciju da ode kad je ssd prikljucen neka gadna pizdarija se desila
jedino da probam nekad kad me ne bude mrzelo da udjem nekako u command prompt i da promenim taj ssd format na silu ali verujem da ce mi to obrisati fajlove

Probaj sa ubuntu live da izvuces podatke pa onda formatiraj ssd

ma nije toliko ni bitno sad za podatke samo sam izgubio neke slike sa citata za bednike ostalo mi je sve na google drajvu nego me nervira sto mi je sistem tako pao bezveze ssd hard diskovi treba da budu pouzdaniji od ovih obicnih valjda
a ovo za auto skolu sam se snasao na netu sam nasao te pdfove mislio sam da nece imati
a od pocetka mi je nesto taj ssd jeo govna s tim MBR i GPT secam se kad sam instalirao sistem bas, verujem da je iz nekog razloga sam promenio tokom rada jer sam nasao komp zamrznut juce i kad sam ga restartovao drzao me na uvodnoj slici toj i posle nekog vremena poceo da okrece ono kao za windows i nista tu zakucao
EDIT: ne bi trebalo da je do toga sto mi bleji ssd nepricvrscen samo sam ga malo selotejpom zalepio za kuciste da se ne drma video sam da moze to najopustenije da se radi

koji fon uzeti za 300 jura?

Koji kucni internet savetujete

Sve je isti kurac, samo nemoj sbb.

Postoje li neke onlajn prodavnice u Srbiji koje primaju uplate paypalom, odeća, tehnika i generalne potrepštine?

jel to za kupovinu 30 tona putera?