Prijava

oke, onda probaj obrnuto, idi na sajt proizvođača laptopa, i skini tamo drajver za wifi.

moguće da je bug u windows driveru.

sve bi bilo lepo da radi internet pa ne moram da cekam pola sata da se skine ubuntu :)

Sta ce ti ubuntu, skini puppy ili tako neki distro do 1gb?

@celt,

preporučio bih ti par stvari da probaš koje su meni rešavale slične probleme:

Prvo šta mi je rešavalo ovakav problem, bio je reset winsock-a i ip stack-a, ali u ovom slučaju nisam 100% siguran da će biti delotvorno:

otvori CMD kao admin pa kucaj:

netsh winsock reset

zatim:

netsh int ip reset i restartuj komp posle.

Druga stvar je setovanje MTU-a, što mislim da će ovde pomoći i što mi je rešilo problem na dosta računara koji su imali slične probleme.

Otvori CMD kao admin pa kucaj:

netsh interface ipv4 show subinterfaces

netsh interface ipv4 set subinterface “Wireless Network Connection” mtu=xxxx store=persistent

MTU je u principu po default-u 1500, a ti probaj da staviš da bude isto kao na drugom kompu gde radi kako valja.

Najbolji MTU u principu tražiš kroz ping 8.8.8.8 -f -l xxxx (na mesto xxxx sam stavljao 1400 za početak pa posle dodavao dok ne izbaci da packet mora biti fragmentiran) i onda za MTU setuješ najveću vrednost +28. Npr. ako je 1472 bio max pre packet fragmenta, ti za MTU setuješ 1500.

Imao sam zadnjih par meseci sjajan seksualni život sa apgrejdom 1100 kompova na Windows 10 i kompletnom izmenom mreže kod tog klijenta i u većini slučajeva mi je takav tip problema ono rešilo.

@celt,

jesi uspeo nešto povodom neta?

u jbt, cek da vidim nisam video ovo

ovo prvo sam probavao da resetujem, na kraju sam ceo windows resetovao.

ovo drugo, vec je 1500, max je 1472 za ping

E jebem ga, a na drugom kompu gde dobro radi je isto 1500? Pokušaj da smanjiš MTU npr. baš na 1472 pa testiraj, ako i dalje jebe, vrati na 1500.

U divajs menadžeru, wifi adapter, propertis, advanced kartica, 802.11n Mode vidi da li je na enabled i za Wireless mode stavi maksimalnu vrednost.

Isto šta bi trebalo proveriti, task manager, performance, resource monitor, proveri da ti nešto od aplikacija ne koristi previše neta u pozadini, tipa antivirusa i tih zajebancija.

Zatim, power options, change advanced power settings, wireless adapter, power saving mode, proveri da su ti oba na maximum performance.

Drugi je mekbuk, on radi ok.

Dobra checklista, proci cu opet cisto ako sam nesto zaboravio, al to je to sve to mislim da sam probao pre reinstaliranja onomad.

Problem je da bilo koji download krene dobro a onda uspori. Recimo torent, krene minut i dodje do 15-20MB/s i odma uspori posle na 500kB. Ako ga pauziram i pokrenem opet isto tako.

Mislio sam da je do provajdera, ali na ethernetu sve ok. Mislio sam da do wifi al na drugom laptopu sve ok

Znaš šta isto ume da jebe, koliko se sećam, nađi u event viewer-u da li ima neki problem prijavljen u vezi WLAN Autoconfig servisa. Na računaru od jednog korisnika sećam se da je bio sličan problem + prekid neta. A njemu je wlan autoconfig nailazio na problem i bilo je setovano da se proces restartuje u slučaju problema.

A nažalost, može da bude i da je wifi kartica smeće.

nesto mi se cini da je ovo poslednje.
zanimljivo je sto je upload sasvim ok, samo download zajebava

Ima još raznih zezancija. Tako da se nadam da nije wifi adapter.

Ne znam da li je Win10 Home ili Pro, ako nije Home, idi u run, pa gpedit.msc, Computer Configuration > Administrative Templates > Network > QoS Packet Scheduler > Limit reservable bandwidth > Enable > Bandwidth limit setuj na 0.

Za Home, mora u regeditu da se kreira novi unos, e sad, moram još da poverim u kom registru, HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Psched bi trebalo da je, ali nisam testirao.

Možeš i auto tuning da disejbluješ, pa ćeš videti da li je bolje:

netsh interface tcp show global

netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled (da ga vratiš nazad je =normal)

bukvalno koliko se jebao do sad mogao je da zameni adapter

ceo laptop. acer saks

lebac mu jebem, secam se uso sam u prodavnicu i gledam onaj mekbuk 15 sto ima onaj kurac ispod ekrana, i kao skupo mi i gledam onda nesto drugo (mislim lenovo) i to kao skupo, i pogledam acer jebeni, gle, konfiguracija ista (mozda i bolja) a kosta 1000fr, dok ovi kostaju bar 50% vise i kupim ovo govno.
ja kao, konfiguracija mu dobra, al sve ostalo u kurac. jebeni acer. dalje od toga!

acer govna uvek bila, lenovo solidne mašine, ovde većina firmi koristi ili samo lenovo, ili tipa lenovo i još 1 marku.

mekbuk i jeste skupo govno, ne kontam što ga pravdaš, kao da vredi te pare..

uzmeš lenovo t450 i bog date vidi, čak i polovni su dobri, plastika kvalitetna.

ma da, imam poslovni neki lenovo thinkpad, konkretno dobra masina. ali i oni su 2000fr, ne vidim kako je apple precenjen tu?

bukvalno, za konfiguraciju, ovaj acer je bio najjeftiniji, i to sa razlogom cini se. ja kao aj, ima dobru graficku, mogu igram flajt simulator i te gluposti al jebi ga, sve ostalo je pokvareno.

sve se slazem osim da je mekbuk govno. imao sam jedan pro kupljen jebem li ga kad, 2009 recimo, danas cale moj koristi i dalje, sve radi. sad imam kuci ono tanko mekbuk govno, radi super - nije do brzine samo nego nema da duva, da zajebava ovo ono itd. to kosta kod laptopa ocigledno, ne konfiguracija.

kako god, u skorije vreme cu da kupim desktop racunar za kuci i da zavrsim sa tim. i onako nisam otkacio ovaj laptop od stola i monitora ne secam se od kad.

precenjena je tvoja cifra
ja imam od firme t450 sa 500gb ssd, i5 neki vpro kurac, i opet je koštao 1200 eura nov ovde. sad mu ističe 4 godine i ponudiće mi da uzmem neki drugi, imaju sad fine mašine sa amd-om sa 16-32gb rama.

pogledaj cene malo van švajcarske.

Ljudi je l može neko ko je u IT bransi da napise okvirno vredi li upisivati ove kurseve? Konkretno BiT, Cubes i slicni, osim za It academy za njih znam vec sve sto me zanima.. Da ne preciziram sad koji kurs i da formulisem pitanje, vredi li dati 1000-2000e na te kurseve, naravno ne ocekujem da postanem ne znam sta nakon par meseci kursa nego čisto neki kick start da imam za dalje. Spem stop trandze može

ja s lenovom imam bas lose iskustvo tipa zakucao je na 3 dana laptop a ima integrisanu bateriju i ne mozes mu nista samo vrti ne mozes u bios da udjes ne mozes da ga ugasis
+ ona tastatura je smece u odnosu na recimo hp i samsung i jednostavno mi siromasno izgleda laptop kao da bi se raspao da ga malo poteram jace
naravno pricam o 50k cenovnom rangu ja budzim komp jace za laptop me kurak boli