Prijava

Kolka je razlika u ceni izmedju toga da porucis kvalitetne komponente i sam da sastavis i da kupis gotov neki od onih sto sijaju sa strane i imaju neke predatore po njima nacrtane?

Nisam gejmer al volim ponekad da ukljucim flajt simulator, a monitor veliki a za to treba graficka upicku materinu.
Plus naredne godine izlazi nova verzija za koju ce verovatno da treba avion da je pokrene bez seckanja.

Jos kad se doda simulator adonovi, verovatno jeftinije da kupis polovnu cesnu.

Jedno 1000-1200 evra minimum treba da ulozis u kupovinu PC da bi terao to bez vecih problema

znam da je moja jedna drugarica sklopila za oko 1000 evra laptop i da je bas imao problem sa grejanjem tipa da je dolazio na visoku temperaturu cak i sa hladjenjem dodatim tako da nZM

Kapiram da ce budzet da ide do 2500 ako ocu nesto sto ce da pokrene ovo na velikom monitoru bez mucanja:
https://youtu.be/BTETsm79D3A

Nego aj sacekacu da izadje prvo :)

Za hardver samo... ako ne i vise

I ako budem dovoljno budala :)

Kako god: jebi acer

Samo Dell što se tiče tih laptopova. Pre 7 godina sam kupio jedan i3 druge gen, polovan za fazon 120e, samo sam ubacio u međuvremenu SSD i još 4 gb rama, ne greje se iako čuči ponekad na ćebetu, ženska ga pre par godina ispustila s metar ipo visine, ništa mu nije, neogreban, čak mu i baterija drži preko sat vremena dok je u full loadu i sada 2020 godine.
Doduše to mi je jedini laptop ikada tako da nisam baš merodovan što se toga tiče.

Pa koj kurac celte se štekaš jebeno za hiljadu franaka gore dole a zarađuješ više nego što ti treba.

Kako postanete jebene štekare čim se zalebite preko, to mi nije jasno.

To bilo golja ovde, i umesto da kad počne da zarađuje preko kao čovek, da i živi kao čovek, to počne da se šteka i taloži neke virtualne cifre na računu. A zapusti se skroz kao ljudsko biće. Fuj.

Rece Tilmo dok sipa don perinjon preko ruskog kavijara pa se go maze po sisama time jer mu to merak.
Jebi ga, nismo svi kraljevskog porekla kao ti.

Za mene je dell nekako mjerilo kvaliteta.
Bar sto se laptopa tice.
Imam jedan pici vec 11g.

Dell ovde skoro i da ne vidjam iz nekog razloga. Uglavnom je mekbuk, hp, lenovo i acer na veliko, ostalo tek ponesto.

dell i acer kupuju ljudi koji neće da iskeširaju pare za thinkpad

gejmerski laptop ti je nešto kao motor od 1600 kubika u fići, karoserija je sranje, i nemoš da ga ohladiš nikako, posle godinu dana nije ni za kurac.

kupi desktop ko čovek, ionako si rekao da laptop ne skidaš sa struje.

celt
Kolka je razlika u ceni izmedju toga da porucis kvalitetne komponente i sam da sastavis i da kupis gotov neki od onih sto sijaju sa strane i imaju neke predatore po njima nacrtane?

Zavisi od prodavnice / servisa. U Švedskoj je 30-100 evra sklapanje (zavisi od konfiguracije), a u Srbiji 10-ak evra. Kontam da je u Švici i više.

Što se laptopova tiče, za korporativnu upotrebu, u mojoj firmi (tj. u firmama gde održavamo računare i sve to), recimo da su po 30% Dell i Lenovo, 20% HP, 10% Mac i onih 10% sve i svašta, sretao sam se sa Asusima, Acerima, Tošibama, Samsunzima, Benq-ima itd.

Acer ima generalno problema sa lošim ekranom i što na svakoj seriji sjebu bar nešto na matičnoj ploči. Tipa, otvorio sam laptop star 2-3 nedelje jer se gasio sam od sebe, a on je imao 2 naduvena kondenzatora na ploči. U roku od par meseci se isto desilo i na ostala 4 laptopa iz iste te serije. Sreća pa su bile krntije od 200e za terensku upotrebu.

Npr. Asus je solidno kvalitetan laptop, a od 2500 kompova koji se održavaju, ima ih možda 10 u vrh glave. I to su privatne mašine koje se koriste u poslovne svrhe.

људи саберите се мало, исте компонетне иду у сваки лаптоп.... исти је курац као кола што су ваген групе, механички исти курац али ценовно и екстеријерно се разликују и ваген и ауди и шкода и сеат.... решење је лако, увек узмесх ону фирму која највисхе пружа за новац који имасх.....

келт сома еура ти је и висхе него довољно да ћераш овог флајт симулатора на 2к резолуцији

официјелни дистрибутер за лаптопове из румуније вам говори овде

celt
Rece Tilmo dok sipa don perinjon preko ruskog kavijara pa se go maze po sisama time jer mu to merak.
Jebi ga, nismo svi kraljevskog porekla kao ti.

Gde sam ja pomenuo mene i novac?

Viš kako si opterećen u pogrešnu stranu. Plus živiš u švici koja je realno lepa zemlja a 23h provodiš na vukajliji.

Bolje onda da si ostao u srb.

и када их већ поредите, поредите их према конкретним моделима одређених фирми а не према фирмама као таквим

сент виа мајкрсофт сурфејс про

Sta ti znash, ti si sleep xDDDD