Религија - опасно оружје

  1. I ne, nisam protiv specificnog boga, kao satanisti. Vec protiv ideje postojanja Jahvea i Jahveolikih likova i anti likova, (tipa Sejtan).

    E, do jaja si sagovornik za argumentovanje, mogao bih ovako s tobom do prekosutra, ali moram da palim sada, doslo mi neko drustvo :) Izvinjavam se.

    Odgovorim ti kad odu, (za par sati), ili sutra. Poz!

  2. Najveci trijumf abrahamskih religija je to sto je uspela da sebe u ocima ljudi nekako ucini drugaciju od komunizma, fasizma, pa i tog tvog potrosackog zombi-drustva, koje sve vise i vise izlazi na videlo kao zaludjena sekta verskih fanatika i ovisnika.

    Nešto mi je nelogično... Nešto staro 2000 godina doživljava kao uspeh to što ispada drugačije od nečega starog pedesetak godina? Osim toga, strah nije sam. Tu se nalazi i nada, koju svaka od tih što kažeš "religija" ili religija pruža. Čini mi se da suviše parcijalno gledaš na stvari, da ne možeš sve staviti u okvire oni-su-zli-mi-smo-dobri-ajde-da-se-borimo-za-slobodu-čovečanstva. Mislim da su stvari mnogo zajebanije i da ti i ja čak i ne možemo da ih sagledamo. Što naravno ne treba da utiče na naše delovanje kao slobodnih ljudskih bića. Ako si možda čitao dodatak Ratu i miru, Tolstojevu filozofiju istorije, znaćeš o čemu pričam. Ako nisi, baci pogled, zanimljivo je.
    Pozdrav' društvo!

  3. Suvisno parcijalno gledam na stvari?
    Sasvim moguce. Zivim u crtanom filmu, tako da - nema pravila.

    I ne - nisam citao dodatak. Rat i mir, sam po sebi, bejase za mene poduhvat i po :D

    I da se slozim sa nekim od gore - Valdemar OBJASNJAVA.

    Odo ja da pisem neke sit definicije, koje ce neko da odabere, jer sam mondulator, rodila me majka :)

  4. Ma ko smo mi da o bilo čemu raspravljamo,bedne sitne životinjice kao čestica prašine na telu univerzuma.Ko zna,možda smo mi samo deo ćelije nekog živog organizma.Ljudski mozak nikada neće moći da poime takav beskraj,možemo samo da nagađamo.

  5. ko smo mi da o bilo čemu raspravljamo

    E, Roki, Roki, da je tako prvi majmunoliki razmisljao ne bismo se odmakli od njih.

  6. Ау брате. Прочитах целу тему сад. Валдемар објашњава. Требало би да кад се улази на форум, да те телепортује код Валдемара, попушиш му, па те врати да наставиш са сајтом...

  7. Nema šanse da čitam celu temu, naročito jer ne volim da se bavim ovakvim temama na ovakvim forumima. No, moram samo dve stvari da istaknem:

    Mylyca:

    Ја мислим да то није због вере, него због људи. Постоје људи који убијају због убеђења, а постоје они који то не могу. Ти људи који убијају због религије би убијали због неког другог убеђења, да нема религије.

    Bra'o!

    i Valdemar:

    Vi ljudi ništa pojma nemate. Hoćete da se ratovi vode oko niskih i beznačajnih stvari, kao što su pare, rudnici, resursi, trgovina, politički interesi? E, ne može. Rat je ozbiljan, i ima da se vodi oko ozbiljnih stvari: dobro, zlo, duša, Bog, sloboda volje itd.

    Ti si car!

  8. Видим , обнавља се градиво , ако ако ......... што више пута поновите ......

  9. Laki, zasto se ne ugledas na Facu? Ako ne zelis da ucestvujes u diskusiji jednostavno se kloni teme, a nemoj da svracas povremeno da nas okadis.

  10. Ишчитао. Вредело је.

  11. Laki, zasto se ne ugledas na Facu? Ako ne zelis da ucestvujes u diskusiji jednostavno se kloni teme, a nemoj da svracas povremeno da nas okadis.

    +1

  12. Да ли је могуће друштво без религијске свести?

  13. Да ли је могућа религија без друштвене свести? И без образовања?

  14. Eno ti gore dokaz, Mtanic.

  15. Па тај не може да ти одговорили , бановали га , ал ја сам његов брат близанац ,мада не могу да ти одговорим на та питања јер сам хулиган , идем по селима да се напијем и бијем , и успут да јебем курве ......

  16. Курве или друге хулигане? :)

    Пуфнице, њега сам питао...

  17. Sto ga zajebavas, Mtanic? On jebe koliko moze da priusti, kad nemas puno para nema puno biranja, jebiga.

  18. Ne zajebavam ga, huligani su poznati po tome što navedoh... Zato i jesu tako agresivni, jer imaju mala muda, odnosno ne smeju da priznaju ni sebi, a kamoli drugima. xD

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.