Prijava

Šta mislite o liku i djelu najmlađeg doktora nauka u SFRJ i bivšeg četničkog vojvode?

I šta mislite o njegovom eventualnom povratku u Srbiju?

Ја сам за актуелну власт, и све што би довело до слабљења највеће опозиционе партије подржавам, јер мислим да ће снага радикала бити у експанзији.

Дакле, пре сам за његов повратак из тог разлога, а када би избори ипак били 2014. на пример, онда бих желео да остане тамо.

Natprosecno inteligentan covek koji je umislio da je genije. A od genija je udaljen zilionima svetlosnih godina. Po cemu ce ostati upamcen? Po tome sto je takoreci svojom voljom uspeo da dodje u Hag, gde je pravio cirkus od svog sudjenja, posto je i sam znao, od samog pocetka procesa, da nemaju osnova za validnu presudu.
Da li normalan covek moze da ostavi svoju zenu sa troje dece i ode da isteruje nekakvu "istorijsku pravdu", i jos ziveti u iluziji da je moze dostici? Ne bih rekao.

Posto se svakako blizi dan njegovog povratka, verujem da ce po povratku biti jos ludji - zivci su mu sada svakako utanjili (a ni ranije nije bio poznat po tome), ekskomunikacija ce svakako dodatno pomutiti vec nacet razum...jednom recju, balavice i peniti jos gore nego ranije, dok ce oni musavci iz njegove partije morati i dalje da klimaju glavama odobravajuci svaki njegov postupak, posto se (kao i do sada) nikad ni za sta nisu pitali. Ljigavi Nikolic i Vucic ce da likuju nad tim i pokusace da iskoriste situaciju u svoju korist, kao uostalom i ostali ne-radikalski sljam.

on je završio marksizam, znači, on je komunjara neopevana a ljudi mu i dalje veruju. kako ja to mojim roditeljima da objasnim kad ih boli kurac što je komunjara koja je oblačila različita odela u različitim trenucima? doduše, on je elokventan, inteligentan... to stoji. neko bolje zna od mene, ja sam klinac, ali kažu da je on odabrao da se sam brani, jer tako ne može da bude svedok nigde, mislim u ostalim slučajevima u hagu. naravno on ima tim advokata iza sebe, da se ne lažemo, ali sam sebe prestavlja u sudu.

Ako radikali dođu na vlast, ja menjam prezime.

3u1 iz naslova...Samo ću reći šteta,njegovi potencijali su mogli biti bolje iskorišćeni,politika i ludost upropaste darovite ljude.

Он је ако мене питаш мутио са земунцима нешто у то доба, те је због тога отишао у Хаг...

Moj profa sociologije je išao s njim na faks. Kaže da je inteligentan i relativno dobar, ali da mu je vlast mnogo udarila u glavu.
Ja ne znam više, nekad mi se čini da sam odustala od posedovanja mišljenja o stvarima i ljudima sa kojima verujem da nisam dovoljno upoznata. Pod ovim mislim na to što mi sigurno ne znamo šta je sve Šešelj radio, odnosno nije radio i verovatno nikad nećemo saznati.

ja se iskreno da kažem, kada bih birao između radikala i naprednjaka ili demokrata, tj kad bih mogao da biram, bolje mi je da izaberem manje zlo. možda će se pod tim radikalima i bolje živeti i tako to, ali neću da se ubijam sutra sa hrvatim i muslimanima, neću, a oni su pozivali na to. sa druge strane demokrate su sve samo ne demokrate, digli su toliko para u prethodnih 10 godina, da se ne razlikuju mnogo od miloševića. ja ovo sve govorim po mišljenju koji sam stekao iz interneta, dokumentarnih filmova i tako to, pa možda negde grešim, sigurno grešim, jer sam tad bio klinac, ali neću da sutra idem u rat uz kurac i da se opet ubijamo, za sebe ću biti veći heroj ako pobegnem od svega toga, a uz radikale i šešelja se samo na to spotiče, mentoli.

Mene kod njega najviše čudi to toliko vezivanje za nacionalizam. Lično mislim da je danas, u uslovima globalizacije, nacionalizam dosta anahrona ideologija. A vrlo je inteligentan čovjek, to niko ne spori, i upravo mi je zbog toga to čudno. Dalje, taman i da je istina ono što on tvrdi o Hrvatima i Bošnjacima, naime da se radi o Srbima Katolicima, i Srbima islamske vjeroispovjesti, to ne pije vode, jer se oni tako ne osjećaju. Mislim da, kad se etnogeneza nekog naroda jednom dogodi, pa taman da je ona i na vještački način nastala (kao što on tvrdi da je slučaj sa današnjom hrvatskom nacijom), nema više mjesta za povratak na pređašnje stanje.

Šta on zapravo hoće, nije mi jasno. Lično mislim da je i sam svjestan da ideja velike Srbije nije realna. A takođe, nije mi realno ni da to radi samo radi vlasti i nekih političkih poena. Teško da će osvojiti ikakvu vlast u Srbiji, danas, sa tom ideologijom.

Mislim da on nije demagog (mislim, jeste, ali u nekim sporednim stvarima, nije demagog u svojoj glavnoj ideologiji). Najviše mi liči na štrebera i bukvalca, koji uprkos inteligenciji neke stvari prebukvalno shvata i ako misli da su tačne i ispravne onda ih se drži ko pijan plota. Mislim da je idealista u duši.

E sad, voli on i vlast, i popularnost, i da talasa, i da bude u centru pažnje. Mislim da kada je skonto da sa svojom ideologijom i nastupom postiže takav efekat, to mu se mnogo osladilo, i želi da nastavi s tim, čak i ako misli da to nije realno.

Jebeš ti meni sve kad je naslov veći od prvog posta...

Meni je dosta interesantan i duel između njega i Đinđića, na B92, voditelj je bio Timofejev, to je bilo 1998. Ima na jutjubu, u 7 dijelova. U tom duelu mislim da je Đinđić ipak bio jači.

reci mi šta znači entogeneza? zanima me.
u srbiji ima tek 6% fakultetski obrazvanih ljudi (koji su završili fax), kažu da je 45 posto praktično nepismeno (ali za taj podatak nemam dokaze, negde sam čuo). ljudi se lože na one koji ''veruju u boga'', kunu i kažu ''bog sve vidi'', kunu se u njega, kleveću nekim glupostima, govore narodski jezik, imaju onaj seljački šmek, da nalože glup narod da glasa za njih. nabroje neke ljude koji nemaju leba da jedu, slikaju se sa njima i onda dobiju glasove od njima sličnih, tako to rade naprednjaci, to su šešeljevi fazoni, srpstvo i to. zato bih ja ukinuo demokratiju (ne može da ima svako jednako pravo glasa pa da ga jebeš) ali ne da to bude kao kod slobe, u normalnom svetu se demokratija nije ovo što mi imamo u srbiji, čak je i u americi bolje, slobodni su ako ništa drugo, mnogo slobodniji od nas, a to šešelj i radikali ili naprednjaci neće moć da urade. (iskenjah mnogo, neću više da se pravim pametan, kad nisam)

Natprosecno intiligentan covek.

etnogeneza = proces u kome nastaje neki narod, ili u kome se osvješćuje nacionalno biće nekog naroda. Većina današnjih evropskih nacija nastala je u 19. vijeku, u doba romantizma. Prije toga nacionalna pripadnost nije bila toliko bitna. Bilo je bitno samo koje si vjere, na zemlji kog feudalca živiš, i kom kralju/knezu/vojvodi, itd. plaćaš porez.

Međutim neke nacije su nastale dosta ranije, iako se kod većine naroda nije javila nacionalna svijest. Tako mislim da je srpska nacija postojala i za vrijeme Nemanjića, ali većina naroda tada nije ni bila svjesna da su Srbi, niti im je bila mnogo bitna nacionalna pripadnost.

Još jedna stvar kod Šešelja koja me fascinira, ali u negativnom smislu, jesu naslovi koje on daje svojim knjigama. Jedna od najnovijih je: "Smežurano kengurovo mudo Kevin Parker"
Za tako nešto treba biti ili psihopata ili imati zaista bolestan smisao za humor.
Plus ono psovanje. Mislim da je on uz sve to i neki težak egzibicionista ili šoumen, u svakom slučaju čudak, u čiji je um teško pronići.

Videcete izdajnici sta ce vam se desiti kad se Voja vrati.

hahah ovaj Jovičić otvori temu kao šatro pita nas sve za mišljenje i onda na kraju on da zaključak :D

etnogeneza

O.o
jel sam jedini koji ima osećaj da si ovu reč izmislio malo pre?

a ovaj murinjo koji god post da postuje između ostalo napiše kako je on još klinac i da ga ne napadamo ako nešto lupi jer je mnogo mlađi...
u redu je Murinjo, shvatamo da si zreliji za svoje godine, ne moraš u svakom postu da napominješ kako si mlađi...:)

Јеботе, не знате шта је етногенеза, ал имате мишљење о свему и свашему...