Prijava

sunshine

Pregledao sam sve postove (doduse nema ih puno) i ne mogu da verujem da niko sem mene ne smatra bejzbol precenjenim... Debil baca loptu, drugi debil je udara palicom, onda prvi debil trci dok ostali debili fataju loptu... I to gleda 120.000 ljudi eeeeee ? ???

Ја то не сматрам спортом. Можда зато што га не капирам. А и амерички је, па имам аверзију због стоиљада дебељуца који сједе у публици, а капирам да 99 иљада капира бејзбол колико и ја.

1.Golf, pitao i caleta, slaze se.
2.Americki fudbal, nimalo dinamican, slusanje sudija i trenera i komentatora kako kenjaju pet minuta da bi na kraju ovi istrcali 20 sekundi i napravili jednu povecu gomilu ljudske mase.
3.Bejzbol, isto cenim da fali dinamike.
4.Ono americko rvanje, pa kako ti niko da ne spomene? WWA,WWE i tako ta govna.

WWA se i ne računa kao sport :) To je predstava...

Pa evo, upravo si ispričao i sam zašto je precenjen sport. Za uspeh u bilo kojem sportu je potrebno takvo odricanje, ali ljudi koji se bave badmintonom, stonim tenisom, skvošom, streljaštvom, itd. nikad neće osetiti ni promil zarade koja se vrti u tenisu.
A i to što nema šanse da uspeš u tom sportu ako nemaš (tvoji roditelji) jaku finansijsku podlogu od samog početka, je samo još jedna potvrda precenjenosti sporta, jer u startu otpisuje nekog ko je možda mnogo talentovaniji a nedovoljno imućan da to isprati.

Мислим да је за мало који спорт потребно одрицање као за тенис, а поготово за спортове које си ти навео, без намјере да их омаловажим. Да би уопште почео да се бавиш тенисом, мораш да имаш финансијску подлогу. Значи није спорт за широке народне масе. Нешто као голф, само што овдје играчи стварно раде нешто опипљиво. Французи су једни од ријетких који издвајају паре за своје таленте, држава даје тениској асоцијацији Француске паре, улажу у тенис. С друге стране, рецимо Летонци дају свом савезу неких 2000-3000 еура годишње. (скоро прочитао, нисам могао да вјерујем) Прочитај опет мој пост, размисли колико тенисера је у стању да догура до високог пласмана на турниру, а колико добије само онај хонорар за учешће. Па погледај колико је турнира годишње, па погледај гдје се одржавају. Путовања, смјештај, све то треба играч или његова породица да плати (изузев овим срећницима из првих 20-30). Треба платити тренера, опрему, а савез државе коју представљаш ти не даје ништа. И зато мислим да су паре које добијају тенисери сасвим у складу са оним што они проживљавају и показују. И зато није прецијењен - не добијају више него што заслужују. Ако говоримо о томе да је прецијењен - у смислу да је популаран без покрића, ни ту ниси у праву. Спорт има дугу традицију, има посебан шмек, издваја се од осталих спортова. Данас се игра феноменалан тенис, турнири су квалитетни и привлаче пажњу, чак и без неких великих реклама као што су рекламе за остале спортске догађаје. Такође, као што тенис није спорт за широке масе, кад је бављење истим у питању, мислим да се та констатација може пренијети и на публику. Једноставно није за свакога.

Vidim da ovde precenjenost najčešće shvatate materijalno. To je glupo jer tako gledano i nema precenjenih sportova. Jednostavno, ako neko negde gura pare, ako se nešto isplati - onda nije precenjeno. I ti, klošaru ored računarom (niko određeni), dobijao bi kao Kristijano Ronaldo da svake nedelje 80.000 ljudi kupi kartu da te gleda kako pišeš po Vuki.

Što se tiče veštine, dinamike, zanimljivosti - meni je definitivno tenis precenjen jerbo sport bez tima skoro i da nije sport. Za mene je timski rad keva. Zato radije gledam australijski fudbal (koji je, btw, nezasluženo u senci naduvanog američkog fudbala ili dosadnog, dosadnog ragbija) nego tenis. Ne shvatam ni kriket - toliki narod se loži na to, a u igri 90 odsto vremena učestvuju dva igrača, ovi ostali ako se ponekad pomere, pomere se. A igra se satima...

atletika: trci ko konj, bacaj sto dalje, skaci u vis - dok ne crknes
plivanje: plivaj ko morz - dok ne crknes (trenirao to. i to dugo. i smorilo me)
biciklizam: vrti ko dvotaktni motor - dok ne crknes (pomenuh)

kao i jos 95% olimpijskih discilplina. fino za rekreaciju i treniranje, uzasno za gledanje.

СВАКИ у коме се за сат-два трчања обрне лове да може да нахрани целу јебену Африку на један дан.

Je l' istina da je plivanje jedini sport koji aktivira sve grupe mišića? Nama u srednjoj tako rekla profesorka fizičkog...

dodatno me nervira sto se svi dopinguju u ovim sportovima.
(ko kaze da nije i da proveravaju na olimpijadi, gresi. znam, trenirao sam, video sam sta se radi, a i jednom sam razgovarao sa oliverom jevtic na tu tamu)

e l' istina da je plivanje jedini sport koji aktivira sve grupe mišića? Nama u srednjoj tako rekla profesorka fizičkog..

ne. kad se pravilno pliva, listovi se slabo koriste, a i trbusnjaci nisu mnogo aktivni, u poredjenju sa ramenima, ledjima i misicima oko dupeta. mada, koriste se.

golf, bejzbol i americki fudbal su bez konkurencije.

U tenisu nisu bitne fizičke predispozicije, on se igra mozgom i strpljenjem. Dva čoveka sa reketima u rukama prebacuju lopticu preko mreže. I to je sport koji donosi milione?

Vidi se da nikad nisi igrao ovaj sport, makar rekreativno. Nisi u pravu senka, taj sport moze da ti bude dosadan i glup, ali da je precenjen iz razloga koji si ti naveo, nije. A koliko vidim nije vise ni toliko tesko trenirati tenis, nije skupo kao pre.

Aha, dobro... Ona nama tako rekla... A je l' postoji neki sport koji aktivira sve mišiće? Izvinjavam se na oftopiku, sad mi to pade na pamet...

Boks. Dva bivša delikventa se naviru i zato dobijaju silne paretine. Onaj jebeni Tajson je zaradio 400 miliona, a ubio me bog ako zna gdje je Evropa.
Na stranu to što je nama zanimljivo gledati čamuge kako jedan drugom izvraćaju one gubičetine, ipak oni ubijaju nenormalno veliki keš...

Gde nadje Sapica jbt? Da si rekao Milanovic ili Vujasinovic, pa ajde. Tenis svakako JESTE precenjen (finansijski), ali daleko je od najprecenjenijeg. Da je pikado bolje placen, bio bi pikado. Ovako ostaje golf, i tu nema price. Jeste li vi kliknuli na link gore koji sam ostavio? Tajger Vuds zaradio MILIJARDU dolara od golfa. Od glupavog golfa?!? O cemu dalje diskutovati?

Bokseri ostavljaju zdravlje kao hipoteku tih para, dok su ovome od silnih miliona narasla muda, pa je jadan covek morao prazniti gde je stigao.

Bilo koji sport, koliko ja znam sport je rekreatvna aktivnost, za to čovek ne bi trebalo da bude plaćen, kao ni za umetnost.
Trče po livadi za loptom i primaju milione, a rudari za 300 jura mesec dana kopaju, ne vide sunce.

Bejzbol jebeni. Nije mi jasno zašto se jebeni Ameri toliko primaju na to gej sranje.

+87

Не видим чему толика популарност. Али Амери увек фурају своје спортове, били они и најдебилнији.

I meni je kriket bio idiotski dok nisam odlučio da uzmem jebena pravila i da ih proučim do srži. I onda pogledah jednu utakmicu, ubrzo i drugu, pa treću, i sad kontam da je to vrlo nadasve odličan sport, dinamičan.

Američki fudbal je isto odličan sport i vrlo je zahtjevan ali ne toliko da ih plaćaju suvim zlatom (tu su negdje kao i Real i Barselona, do tog susreta mislim da je rekord što se cijene timova tiče upravo držao neki iz NFL-a).

Fudbal je postao biznis, ali je ipak previše para u tome. Kako im prije nije trebalo toliko para? Ajax je izmislio fudbal koji se danas igra a nisu imali 100 milki za igrača...

Šah je precijenjen jer uopšte nije sport. Ne znam kako je neko uopšte došao na ideju da je šah sport.

Golf je dobar sport za rekreaciju - mlatneš koji put onim štapom i šetaš po livadama. I nije mi jasno zašto onaj crnjo dobija nolke milione za šetkanje....

Znači, moj glas ide za GOLF!

Iako postoje sportovi koji su generalnije dosadniji od drugih, sve je na kraju u oku posmatrača i može se svidjati ljudima (kada se ne svodi na pare)

Po meni su lično skoro svi sportovi precenjeni i smatram da toliki svetski novac ne treba da se okreće oko sporta. Postoje mnoge pametnije stvari u koje taj novac može da se uloži a koje su trenutno svetu neophodne.