Prijava

Апсолутно идиотски потез. Па, и ако је од Европе, много је. Ово ни Слоба није радио.

Идиотизам тотални. Шта као, могу да купим у 15 до 10 сто литара алкохола, а у 10 не могу две лименке. Једу говна. Ал курац, мислим да ће се временом примењивати. Тако смо ми мислили и за фискалне рачуне, па ми га сад дају кад купим жваку на комад. Ако се заинате, проблем ће да буде, јер комуналци им лепо прегледају камере из ноћне смене, и све виде.

@GM
Usr'o sam se od smeha!

Meni nisu dali u Maksiju par puta, a prvi put ima jedno mesec dana. Ja i ortak punimo korpe, a bilo je 10 i 5 min, kad na kasi sisetina kaže vratite nazad na rafove. Kurac joj vratim.
Al' zato kiosci uvek daju, bar za sada.

Evo iz obrazloženja te Odluke povodom zabrane u Novom Sadu:

Ocenjujući ustavnost i zakonitost osporene Odluke, Ustavni sud je utvrdio da je Skupština grada Novog Sada, osim što je uredila odnose van okvira svoje nadležnosti utvrđene Ustavom i zakonom, to učinila na način koji nije u saglasnosti sa Ustavom i zakonom. Naime, Ustavom je propisana mogućnost ograničenja slobode preduzetništva samo u tri situacije, i to: radi zaštite zdravlja ljudi, radi zaštite životne sredine i prirodnih bogatstava i radi zaštite bezbednosti Republike Srbije. U sve tri Ustavom predviđene situacije ograničenje slobode preduzetništva može se uvoditi samo zakonom, a ne i aktom jedinice lokalne samouprave. Zakonom o trgovini nije dato ovlašćenje jedinici lokalne samouprave da propiše bilo kakvo ograničenje slobode preduzetništva, a pogotovo ne da zabrani vršenje delatnosti trgovine u odnosu na jednu vrstu proizvoda, na ograničenom teritorijalnom području i u određenom vremenskom periodu. Stoga su, po oceni Ustavnog suda, propisivanjem na način kako je to učinjeno u osporenoj Odluci povređena ustavna i zakonska načela slobodne trgovine i ravnopravnosti i zabrane diskriminacije u pogledu uslova za obavljanje trgovine. Iz izloženih razloga, Ustavni sud je utvrdio da osporena Odluka nije u saglasnosti sa Ustavom i zakonom.

Донесено у Новом Саду још откад и богме поштује добар део продавница. Може на понеким трафикама да с' узме.

Сви знамо да се неће примењивати закон како треба

То је најгора последица. Има утицај и на поштовање свих осталих закона. Ког курца доносе законе/уредбе које је немугуће спровести. Сами себи урушавају ауторитет.

Svakako je izdrkavanje koje nicemu ne sluzi. Ako je zaista neustavna, a deluje da jeste, treba isterati stvari do kraja - i niposto se ne oslanjati na "nece to ni zaziveti". Koliko glupih propisa je doneto, mi pasivni kakvi jesmo sve to iskulirali, a kasnije nam se vracalo direkt u glavu.

Тражимо да суд утврди да се ради о неуставној одредби.

Ovo takodje nije dobra konstrukcija, ne moze se ovako traziti ocena ustavnosti.

Užas. Srbija i Beograd i nema šta drugo da ponudi sem tih jebenih splavova i noćnog života, ode i to. I Subotica je potpuno grohnula od kako su uveli zabranu rada kafića posle ponoći. Alkohol će se naći, makar na benzinskim pumpama ali to s ograničenjem rada ugostiteljskih objekata i ukidanje muzike...

Ja neš mislim da će se ovo poštovati.

ovo se praktikuje u Irskoj... isto kao i da se pojedini pabovi zatvraju u 12, a neki imaju licencu da rade do 2. nakon toga se sve zatvara.
pa opet piju jedno 3-4x vise nego sto se u Srbiji pije.

nista to ne menja ni provod ni cinjenicu da ako oces da se ufljoskas, to ces i da uradis, pa kako god.

mada, kolko god mi izgledalo lose u pocetku, ovo je dobro. i svi koji dodju da zive ovde slazu se sa tim. vremenom (ako se cvrsto sprovodi i postuje), ucini da se ranije izlazi, i da nije upropascen dan nakon toga. drugim recima, i ako radis moz izadjes u toku nedelje i da se super provedes, u punom klubu.

nesto kao i zabrana pusenja. prvo psujes i nerviras se, a onda ukapiras da se lakse muva u pusackim prostorijama bez velike buke i ne smrdi ti odeca sutra :)

Boli me kurac, imam pun bife, pljosku, frižider i nesavesne radnike na trafikama svuda u okolini. lolo

Ne, ozbiljno, retardiran im je zakon. Uveden je kao da bi se smanjio procenat maloletnika koji cirkaju, a fazon već postoji zakon po kojem je njima zabranjena prodaja alkohola. Mogli su jednostavno da nateraju radnike u prodavnicama da traže onima koji izgledaju kao klinci lične karte, kao na zapadu. A nije ovo zbog EU, jer tamo nema ovakvih pravila, što sam potpuno siguran u slučaju Grčke, Britanije i Holandije. Nego imamo kretene u skupštini, to je.

A što se tiče toga da je odredba neustavna, vidim da je to već proglašeno za NS, a da se i dalje primenjuje. Jebeš ti taj ustavni sud onda. Ma jebeš državu bre, go kurac.

mada, kolko god mi izgledalo lose u pocetku, ovo je dobro. i svi koji dodju da zive ovde slazu se sa tim. vremenom (ako se cvrsto sprovodi i postuje), ucini da se ranije izlazi, i da nije upropascen dan nakon toga. drugim recima, i ako radis moz izadjes u toku nedelje i da se super provedes, u punom klubu.

Neću tako, oću da zabodem do 10 ujutru!

Добро, капирам да ће туборг моћи да се купује после десетке опуштено лоло

Stara fora. Prvo donesu imbecilan zakon, pa onda puste ljude da ga krše, i time te automatski čine kriminalcem. E tako su namestili ventil koji po potrebi mogu da odvrću i zavrću, naprave te kriminalcem, tebi svejedno i ne buniš se jer te ne kažnjavaju, ali mogu kad hoće da te maltretiraju. Isto je sa poskupljenjem prevoza: dignu cenu, pa puste ljude da se švercuju, ti ne plaćaš, jer nemaš para, ne buniš se pošto te ne kontrolišu, ali malo-malo viriš kroz prozor i iskačeš napolje kad vidiš žuto prsluče. I naravno kazna ako te uhvate. Fuj, koliko ljudsko dostojanstvo može da padne...

Stara fora. Prvo donesu imbecilan zakon, pa onda puste ljude da ga krše, i time te automatski čine kriminalcem. E tako su namestili ventil koji po potrebi mogu da odvrću i zavrću, naprave te kriminalcem, tebi svejedno i ne buniš se jer te ne kažnjavaju, ali mogu kad hoće da te maltretiraju. Isto je sa poskupljenjem prevoza: dignu cenu, pa puste ljude da se švercuju, ti ne plaćaš, jer nemaš para, ne buniš se pošto te ne kontrolišu, ali malo-malo viriš kroz prozor i iskačeš napolje kad vidiš žuto prsluče. I naravno kazna ako te uhvate. Fuj, koliko ljudsko dostojanstvo može da padne...

+1892
Vic- Zašto su subotičkoj opštini nema kurvaluka a u svim drugim firmama ima?
Pa zato što bi bio incest jer rade samo Dulići........

Valdemar

Stara fora. Prvo donesu imbecilan zakon, pa onda puste ljude da ga krše, i time te automatski čine kriminalcem. E tako su namestili ventil koji po potrebi mogu da odvrću i zavrću, naprave te kriminalcem, tebi svejedno i ne buniš se jer te ne kažnjavaju, ali mogu kad hoće da te maltretiraju. Isto je sa poskupljenjem prevoza: dignu cenu, pa puste ljude da se švercuju, ti ne plaćaš, jer nemaš para, ne buniš se pošto te ne kontrolišu, ali malo-malo viriš kroz prozor i iskačeš napolje kad vidiš žuto prsluče. I naravno kazna ako te uhvate. Fuj, koliko ljudsko dostojanstvo može da padne...

Slažem se. Ali samo za deo o GSP-u, jer ti ne činiš krivično delo po ovome ako kupuješ alkohol, već ako prodaješ.

mada, kolko god mi izgledalo lose u pocetku, ovo je dobro. i svi koji dodju da zive ovde slazu se sa tim. vremenom (ako se cvrsto sprovodi i postuje), ucini da se ranije izlazi, i da nije upropascen dan nakon toga. drugim recima, i ako radis moz izadjes u toku nedelje i da se super provedes, u punom klubu.

Ova fora da se zabrani rad kafića posle ponoći mi je potpuno o.k. s obzirom da noćni prevoz (bar u Beogradu) funkcioniše katastrofalno i možeš da se vratiš kući autobusom jedino ako si izašao u centar grada ili ako istreseš gomilu para za taxi. Ako ti je cilj da se svaki put kada izađeš i olešiš, počni da piješ ranije.
A što se tiče ove zabrane prodaje alkohola, mislim da će se poštovati iako je potpuni idiotizam.

Isto je sa poskupljenjem prevoza: dignu cenu, pa puste ljude da se švercuju, ti ne plaćaš, jer nemaš para, ne buniš se pošto te ne kontrolišu, ali malo-malo viriš kroz prozor i iskačeš napolje kad vidiš žuto prsluče. I naravno kazna ako te uhvate. Fuj, koliko ljudsko dostojanstvo može da padne...

Не слажем се. Цена превоза је премала и то што поскупљује је сасвим рационалан потез. А за људе који се шверцују бих пооштрио казне.