Prijava

Odma da kažem nisam ljubitelj takozvanog gejming novinarstva,graditi karijeru na nečim banalnim kao što su video igre je prilično debilno nemojte pogrešno da me razumete volim da ubijam slobodno vreme na ovaj način šta drugo raditi kući u 11 sati uveče a da na tv-u po dobrom starom običaju nema ama baš ništa.Evo na primer:Na času ste filozofije i u ekstremnoj dosadi crtate raznorazne gluposti (koje su korisni ko video igre).Da li vam je palo na pamet da gradite karijeru na tim besmislenim crtežima?
E sad zašto je Kuzma glavni junak ove teme možete i sami da pretpostavite on je oličenje gejming novinarstva kod nas.
Dosta o njemu i ova rečenica mu je previše.Šta mislite o ovoj vrsti novinarstva da li je smatrate korisnom ili mislite da je greota sa takvim govnetom i vatru ložiti.

Zašto da ne? Svako radi ono što voli.

Neka piše o čemu god hoće, dok god ima neko ko će to čitati.

Nisam upoznat sa njegovim radom, ali o kakvim se sve glupostima piše, i ovo je skroz na mestu.

Ја читао његове текстове, и стварно ми није јасно чему се људи ту одушевљавају. Има добрих фазона, али је углавном чист смор.

Kuzma je lik. Eto, ja najčešće prvo njegov tekst pročitam kad uzmem SK. I zanimljiv je. I volim prikaze igrica. Što je pisanje o video igricama banalnije od pisanja o zvezdicama i ostalim glupostima po raznim "ozbiljnim" novinama? Dajte, molim vas...

Ja sam zadnji svet kompjutera pročitao 2006. tad je Kuzma bio lik, a kako sam čovek koga izrazito nerviraju i tehnologija i automobilizam razbatalio sam to...

Evo na primer:Na času ste filozofije i u ekstremnoj dosadi crtate raznorazne gluposti (koje su korisni ko video igre).Da li vam je palo na pamet da gradite karijeru na tim besmislenim crtežima?

Kada se bude napravila čitava industrija oko crteža sa časova, biće i ljudi koji će graditi karijeru pišući o tome. Normalna stvar.

Što se Kuzmanovića tiče, okej su mi njegovi tekstovi. Nisu ništa spektakularno, ali su gotivni.

Tekstovi su mu ultra tupavi, a na momente jadni i bolesni. Kad čitam opis igre, on to pomeša sa svojom kolumnom i smara sa svojim tripovima koji zauzmu više od pola opisa, a najmanje saznaš o igri. Na sreću, ne opisuje žanrove koji me interesuju, tako da se ne susrećem sa njegovim tekstovima, a sada mnogo manje od kada ne kupujem sk. :)

A koliko je i dvoličan, sećam se i kolumne gde se žalio kako mu je Telekom poslao pismo gde kažu da će mu isključiti net ako ne prestane sa skidanjem filmova i kako je to napad na privatnost, da bi mu lik poslao mejl gde kaže kako ima isti problem jer je skidao Wolfenstein igru, na šta mu je ovaj odgovorio: "Ne mogu da ti pomognem jer si sam svestan da je to piraterija i kršenje zakona", tako nešto. Nije li to dvolično?

Čovek je debilčina, ali izuzetan novinar. I to je valjda za neko poštovanje.

A koliko je i dvoličan, sećam se i kolumne gde se žalio kako mu je Telekom poslao pismo gde kažu da će mu isključiti net ako ne prestane sa skidanjem filmova i kako je to napad na privatnost, da bi mu lik poslao mejl gde kaže kako ima isti problem jer je skidao Wolfenstein igru, na šta mu je ovaj odgovorio: "Ne mogu da ti pomognem jer si sam svestan da je to piraterija i kršenje zakona", tako nešto. Nije li to dvolično?

On stalno o tome piše, ali ja mislim da ne sme to da piše zbog sponzora ili tako nečega, što je praksa u svim časopisima.
Čak ima i vebsajtova koji govore o emulatorima za PS2, znači, igraš samo piratske igre na tom emulatoru, ali ne mogu da ti kazu gde da nabavis DOS od PS2, jer je to piraterija.

Дебилчина.

Odma da kažem nisam ljubitelj takozvanog gejming novinarstva,graditi karijeru na nečim banalnim kao što su video igre je prilično debilno nemojte pogrešno da me razumete volim da ubijam slobodno vreme na ovaj način šta drugo raditi kući u 11 sati uveče a da na tv-u po dobrom starom običaju nema ama baš ništa.

Postoji mnogo vrsta novinara, ako odes na mondo ukapiraces da je to sve copy/paste. Zuta stampa je isto lep primer. Nije sve tako jednostavno kao sto zamisljas, svako ima normu koju mora da ispostuje, npr napisi po stranu o 3 igrice za koje se ispostavi da je sranje, i mora da ih odigra i trosi vreme na nesto sto je djubre ali u svetu kompjutera za razliku od screenfuna na prvo mesto stavljaju koliko je igra dobra a ne na grafiku i kazu ti lepo sta ne valja.

Ја читао његове текстове, и стварно ми није јасно чему се људи ту одушевљавају. Има добрих фазона, али је углавном чист смор

Isto mogu da kazem za elitne odrede i jelenu karleusu i mnoge druge stvari, zato ih ne slusam/citam/gledam. Sto isto tako ne znaci da su ljudi koji ih slusaju debili, svako ima svoj ukus.

Tekstovi su mu ultra tupavi, a na momente jadni i bolesni. Kad čitam opis igre, on to pomeša sa svojom kolumnom i smara sa svojim tripovima koji zauzmu više od pola opisa, a najmanje saznaš o igri. Na sreću, ne opisuje žanrove koji me interesuju, tako da se ne susrećem sa njegovim tekstovima, a sada mnogo manje od kada ne kupujem sk. :)

To je njegov stil, ako pljuje nesto ceo clanak znaci da i nije nesto sta mislis o tome?
Ako ne saznas dovoljno o igrici ne znam sta da ti kazem, sta ocekujes od opisa igre? Imas i drugih casopisa, screenfun na primer samo sto su oni isti ko Kulundzic koji komentarise smart kao da ga prodaje i kaze da je udoban za duge voznje i da nema mali gepek.

A koliko je i dvoličan, sećam se i kolumne gde se žalio kako mu je Telekom poslao pismo gde kažu da će mu isključiti net ako ne prestane sa skidanjem filmova i kako je to napad na privatnost, da bi mu lik poslao mejl gde kaže kako ima isti problem jer je skidao Wolfenstein igru, na šta mu je ovaj odgovorio: "Ne mogu da ti pomognem jer si sam svestan da je to piraterija i kršenje zakona", tako nešto. Nije li to dvolično?

Nije napisao da mu je telekom poslao pismo (a ubr to moze da se desi samo ako imas staticnu ip adresu mi smo slobodni) vec je bilo reci o nekom drugom, inace oni igrice dobijaju za dz tako da ne vidim razlog zbog kojeg bi on to pisao. Takodje je napisao da piraterija nikad nece biti iskorenjena u svetu a kamoli u srbiji gde oni zaduzeni za istu najcesce znaju da rade samo u officu. Omasio si znacenje clanka, i da te pitam onako da razmislis ako on dobija igrice za dz od EA sta bi oni rekli kad bi on svima objasnjavao kako da skidaju igrice/filmove/muziku za dz u casopisu, em bi se EA odrekao njih a ne bi imali ni jedan oslobadjajuci dokaz u svoju korist posto je to zaista piraterija i krsenje zakona.
Ja mislim da je jedan od boljih novinara Srbijice. Gotivim njegov stil (jedan od retkih ovde koji ga imaju). I da odgovorim na pitanje iz prvog posta, da mislim da je ta vrsta novinarstva korisna, zamisli da covek kupi na slepo igru 50 evra (sto nije mala para), i ispostavi se da je govno, ta vrsta novinarstva je jako korisna jer ne zelim da trosim ono malo slobodnog vremena i novca sto imam na djubre ili preporuke nekoga koga ne poznajem a jos manje da sam istrazujem, skup je to sport, postoje druge vrste novinarstva koje bih ukinuo ali necu da spemujem temu.

Kuzmo, lepotane, ti li si? :)

Zar sam toliko ocigledan?

o 3 igrice za koje se ispostavi da je sranje, i mora da ih odigra i trosi vreme na nesto sto je djubre ali u svetu kompjutera

Fino sad mi reci kakav je to posao koji može da radi i dete starije od 10 godina
Profesija mu je da igra igrice mož misliti

zamisli da covek kupi na slepo igru 50 evra (sto nije mala para), i ispostavi se da je govno, ta vrsta novinarstva je jako korisna jer ne zelim da trosim ono malo slobodnog vremena i novca sto imam na djubre ili preporuke nekoga koga ne poznajem a jos manje da sam istrazujem

Zato postoji demo a i ne znam koja budala kupuje original igru jedino recimo za pes i nba zbog igre preko neta
Pored toga sam si rekao da svako ima svoj ukus mogu da ti nađem kolko hoćeš solidnih igara koji su ocenjene loše na sajtu sk-a i gomilo užasnih igara koje su ocenjene preko 80
Objasni mi kako jedno relativno ok igra popu ove http://www.sk.rs/2010/09/siop04.html koja doduše jeste razočarala posle odličnog prvog dela može da bude lošije ocenjena od ovog govneta sa kojim ne bi ni dupe obrisao
http://www.sk.rs/2010/11/siop02.html

Ako ne saznas dovoljno o igrici ne znam sta da ti kazem, sta ocekujes od opisa igre? Imas i drugih casopisa, screenfun na primer samo sto su oni isti ko Kulundzic koji komentarise smart kao da ga prodaje i kaze da je udoban za duge voznje i da nema mali gepek.

Šta očekujem? Očekujem da piše o čemu se radi u igri, kakva je grafika/zvuk/gameplay i tako dalje. Koga još interesuje pasus gde kaže da je Call of Duty 2 savršen kao kad ste balerina, a baletan vas baca visoko u vis i dočeka vas bezbezdno na ruke, šta koji kurac? Često se dešava da pročitam kompletan opis i da nemam blagog pojma šta je pisac hteo da kaže. Sve nešto izvrće, neke kerefeke izvodi, umesto da kaže šta je dobro u igri, a šta ne.

I uvek napiše za koliko je on prešao igru, samo što treba te njegove sate pomnožiti sa 100 i dobićeš broj sati za koliko će trebati tebi da je pređeš.

A i što se tiče ScreenFun-a, to je, evidentno, časopis za klinčijadu, ali je SK postao takva smaračina da je to jedno zlo. A i samim tim što je časopis za klince, tamo ne nailaziš na Qzma-trip-kolumna usred opisa igre.

A ko je uopste ovaj covek i cime se bavi?

Ne, on igra igre i komentarise ih, beta testeri ih igraju. Daj detetu da pise clanke, i igra igrice koje ne podnosi/razume igrace ih pola sata a clanci bi bili tipa juce sam igrao kanter najbolja igrica ikada, razumes? I zasto si zapeo za igrice kad ima ljudi koji to isto rade za filmove i restorane? (iliti sto bi ti rekao placen je da jede/gleda filmove)
A demoe dele za dzabe na redovnoj bazi po ulicama? Inace opste je poznato da demoi sluze da pokazu samo dobre strane igre. Pitao si za tu vrstu novinarstva, u Srbiji mozes da skidas sve preko neta, nije slucaj svuda a nisu svi upuceni u blazenstvo torenta.
Jel trolujes ili stvarno hoces da ti objasnim ocene? I btw presao si drugu?