Prijava

Takodje Sk je pohvalio Legend of Grimrock a Screen fun mu je dao jako lošu ocenu.

Шта, 4+ је јако лоша оцена? СцреенФун је постао прилично занимљивији него што је пре био. Добро се зајебавају они њихови новинари у описима игара(специјали су друга ствар, то изгледа увек раде преко курца) а почели су и да се занимају за нашу сцену, интервјуисали су оне што су направили Топ Елевен менаџер, Eipix games и још неке...
Мада ми се у СК јако свиђа што пуно пажње поклањају инди играма.

Dal' sam ja jedini retard koji SK kupuje zbog svega osim zbog opisa igara?

Ја купујем због комплетног СК-а. Добро, мало смара онај део где тестирају хардвер. А она колумна од оног другог лика на почетку је по мени боља, лик не хејтује него је реалан.

@ Dusan 1001

Izvinjavam se zbog mozda malo tezih reci, bilo je u afektu, ali si me mnogo potsetio na klasicnu pricu kako su igre samo za gubljenje vremena, koju imam prilike cesto da cujem, a cesto od ljudi koji su u stanju da Zikinu dinastiju gledaju tri dana za redom i da se valjaju od smeha.

Ali ne slazem se nikako da ne mozes porediti filmove i video igre jer su jako slicne pojave (fiktivna radnja, likovi, uzimaju se pravi glumci da daju glasove likovima) samo sto su imerzivnije. Ako cemo realno, 90 posto filmova (opet po nekom mom shvatanju) nema veze sa umetnoscu, isto je i sa video igrama. Ali evo pade mi na pamet jedan primer:

Sportisti i sportski komentatori!!! Sta oni drustveno korisno rade a zaradjuju? Zasto ne bi onda zaradjivali i oni koji se bave video igrama?

Sto se tice igara, imas igara poput Darksiders (ja sam skoro odigrao, igra ima i zagonetki i bezumnog tabanja, malo razmisljanja, ali generalno glupavu pricu, pandan filmu ,,Konstantin") ali jeste zabavna. Sa druge strane imas igre poput Bioshock, nad kojima se covek stvarno moze zamisliti (mislim na pricu), kao i Witcher serijal, koji po meni nije nista manje ,,umetnicki" od nekih filmova pa i knjiga (podloga za igru i jeste roman, ako se ne varam). Zaboravljas da se i za video igre pise scenario, koji u velikoj meri utice i na kvalitet same igre.

A sto se tice samog posla gaming novinara, ja bih dao zdraviji bubreg da se time bavim (samo kad bih znao kako da se uguram tamo i kad bih imao talenta da razvucem opis igre na jednu stranu a da to bude kvalitetno i interesantno citaocima). Po meni je to posao kao i svaki drugi novinarski posao (izuzimajuci Scandal, Kurir i slicne novinare ciji je posao da pisu o jebacinama na estradi, politici etc. ali oni imaju svoju publiku)

E super... Svidjalo se to nekom ili ne (pazi sad cu da dam kompliment), novosadisticka skola novinarstva je ipak najbolja sto imamo u domacoj stampi. Pri tom prvenstveno mislim na Kuzmanovica (a ja sam kupovao SK dok je tu rubriku uredjivao Emin Smajic, a SK citam od prvog broja, a jos sam pre njega citao NjihovMikro), i delimicno na Borockog i Milinovica iz CKM (mada umeju da budu ljigavo-liberalni).
Jebiga, ja sam pisao za jedan savrsen list koji je ugasen, a posle su me poceli bojkotuju u jednom drzavnom za koji sam submittovao tekstove, zbog prilicno kritickih stavova prema drzavi i njenom nakaradnom zakonodavstvu. Ja sam bio faca koja NIJE htala da cuti, ali realno moglo mi se jer sam imao druge izvore prihoda, a i vise volim da prkosim nego leba da jedem.
Sa druge strane Kuzmanovic vec godinama uspeva da nekaznjeno maze govnima kojekoga i to iz POLITIKINOG lista! Rispekt.
Tekstovi ko tekstovi su mu relativno zabavni, opisi igara su mu SRANJE, i to zesce, a po odgovorima u I/O portu je od samog starta bio nula za Smaju.
Nije ni principijelan, ko ga pazljivo prati godinama primetice da je cesto bio prinudjen "da pojede sva govna koja je prethodno izasrao", pljujuci konzole, pa ih kupujuci, velicajuci WOW pa ga pljujuci, ali cak i to mu daje dozu iskrenosti.
Da je harizmatican-jeste.
Znaci radi u drzavnom mediju, sere po drzavi (i po tom mediju), prima platu zato sto igra igrice, putuje kojegde o trosku firme... Od mene rispekt, toliko, ja ceo vek rmbam kao konj ali to je opet moj izbor.
I za kraj: Duvaj ga KUZMANOVICU!!!:)
Ako je covek, javice se...

Ja sam dugo kupovao Sk pa sam batalio jedno dve tri godine a u poslednje vreme ga opet kupujem i sta znam, u pocetku mi Kuzma isao na kurac(sto se kolumne tice) al kasnije mi je bio ok. A dobar je novinar tu nema zbora i nisu mu losi opisi igara(uvek ume da ubaci par dobrih recenica i poredjenja i nije mu suvaparan tekst) i uglavnom on radi opise najzvucnijih igara.

Отишло све у курац...

Iscimao se on oko te priče mnogo. Meni je OK.

Hehehe, tek sad vidim temu... Meni je lik postao super, sad cu da vidim sta ste se sve nalupali... U zadnjem broju je napravio clanak gde tvrdi da on ni ne postoji vec je izmisljen lik od strane redakciej SK... xD

Da, gotivna prvoaprilska šala je to da je izmišljen lik. Kul je, zajebant, možeš da se ne slažeš sa njim, ali je zabavan kad piše. Opisao je i par igraja u poslednjem broju, ali su potpisnici tekstova Novak Nešto, Neko-ime Torbica (tu se sprda sa poznatijim Tviterašima...).

Ono što je bedak, to je da je pre nekoliko dana preminuo jedan od najuticajnijih ljudi u SK, Voja Mihailović - http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=88008

Ja bas kad kupio sk citao prvo to i videh kao da ne postoji a znao da je zajebancija, mada mi nije palo na pamet da je za prvi april. A u nekom davnom broju su za prvi april napisali recenziju za neku nepostojecu igru i ocenu 99. Mnogo ljudi se bilo popalilo i zvalo ih da im nabave.

Хахххахахахахаха како ме изложио лик

Bog da mu Dusu prosti. Zaista je bio velicina kompjuterskog novinarstva.

Да, жао ми је Воје. Сјајан новинар је био.

SK je smeće, BUG jebe.