Prijava

Sako Polumenta posle pesme “disem za tebe” snima pesmu i “disem ti za vratom”, spot totalna ludnica, on obucen ka doktor luta ulicama pirota..

I tako lutajući dobije metak u glavu ☺️ Mnogo smo prijateljski nastrojeni, naročito u disanju za vratom.

disem ti za vratom
totalna ludnica
ulicama Pirota
obucen kao doktor

to nešto na moj račun? uvredio bih se da ijedna od ovih stavki ima veze sa mnom… nikad nisam bio u Pirotu, nisam lud i ne preferiram da dišem ljudima za vrat osim u prevozu kada nema mesta, jer ono jebiga gužva :)

I da znaš – sultan je slab na pare i na muško dupe, a mi para nemamo da ti damo

Jednom sam pokušavajuću bratu da opravdam to što sam ostao u vezi sa ludom ženom izjavio:

''Sve žene su lude.''

Kaže mi da često to citira.

"Toliko je bilo u životu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je živeti."
Ovo je napisao Ivo Andrić, a ja imam utisak da je to rekla ili napisala Ana Nikolić jer se njena muzika uklapa u ovakvu filozofiju.

"To je vaš problem"
Miloševićev odgovor sudiji Haškog tribunala na pitanje da li želi da čuje optužnicu.

"jebem ti mamu irelevante" - mesni narezak

"ja sam (ne)bitan i to me tera da razmišljam o tome da li loše mislim o sebi u pravo ili pogrešno vreme"
mesni narezak

"Ono si što želiš drugima."
Marina Tucaković

Voditeljka: "Opišite omiljenog kolegu u tri reči."
Stoja: "Može jednom rečju?"
Voditeljka: "Može."
Stoja: "Kolega koji zna da radi svoj posao."

Život je nekad toliko dobar da se neke stvari ne mogu lako opisati.

"Little knowledge is a dangerous thing."
Britney Spears

"Ne želiš da budeš najpametnija osoba u prostoriji. Želiš da budeš najgluplja osoba u prostoriji. Želiš da budeš okrenut mislećim ljudima koji će reći nešto što će te naterati da pomisliš: O, bože, to je super ideja! Zašto ja nisam pomislio na to?"
Madonna

"Ko kontroliše prošlost, kontroliše sadašnjost. Ko kontroliše sadašnjost, kontroliše budućnost."
Orvel

“Kod Srba se ne može ništa učiniti mitom. Ne zato što su Srbi podmitljivi, već zbog mnogih suprotnih gledišta. Nije nesreća što mi imamo suprotna gledišta, jer kad je reč o nečemu mora se stvar sagledati sa više strana, ali često kod nas dolazi do onoga što nije više razlika u mišljenju već zločin. “
Patrijarh Pavle

"Šta nam vredi to što imamo ono što drugi nemaju kad oni sve to više vole od nas."
Dušan Radović

"Sva moja matematika je u brojanju para!"
Vesna Zmijanac

"Svet je poludeo, vreme je čudno, a ja sam komplikovana!"
Goga Sekulić

"Ja nisam čovek, ja sam situacija. Ja se ljudima naprosto dogodim."
Marčelo

“Today is the first day of the rest of your life.”
Iz filma American beauty

"Neki ljudi nas ponižavaju svojom dobrotom. Odvikli smo se od dobrote. Ne razumemo zašto nam neko nešto čini ako ne traži nikakvu protivuslugu. Dobrota se ne može vratiti jer se i ne daje. Dobri ljudi su dobri zbog sebe, a ne zbog drugih."
Duško Radović

"Za velike i teške promene svog života, čovek ne bi mogao nikad da kaže tačno kad su počele. Čas izgleda da su oduvek bile tu, čas opet kao da su se malopre pojavile i otkrile njegovim očima. Zatim, to je podmuklo i varljivo.Ta muka izgleda ponekad teška, opipljiva, jedina i velika, kao crna planina koja zaklanja svet i neće se nikad promeniti ni pomeriti s mesta. A zatim dođu dani i čitave nedelje kad izgleda da "planine" i nema, da nije nikad ni bila, da ne može uopšte biti. Dok jednog dana, jednog trena, ne iskrsne opet i ne ispreči se pred nama, stvarna, ogromna, veća i crnja nego što je bila pre tog kratkog i varljivog zatišja."
Andrić

A posle tih nekoliko teških i neobičnih dana odjednom je nastala svuda i u svemu čudna tišina, kao posle jakog praska. To nije bilo obično odsustvo šumova, bučnih i uzbudljivih događaja i glasnih pokreta mase. To je bila neka aktivna tišina u kojoj ljudi napregnuto slute, očekujući nove lomove, dok im u ušima još nije potpuno zamro odjek onih tek minulih. To je bila dirigovana tišina koja je nekom bila potrebna, a kojoj niko nije potpuno verovao, nego je svak osluškivao, nastojeći da po nečujnom zvuku koji se krije negde ispod nje pogodi "na što će ovo okrenuti".
Andrić

"Srećni smo samo onda kada od sutrašnjeg dana ništa ne tražimo, a od današnjega sa zahvalnošću primamo ono što nam nosi."
Herman Hese

"Život svakog čoveka je put ka samome sebi, pokušaj jednog puta, nagoveštaj jedne staze. Nijedan čovek nikada nije on sam, ali svaki teži da to postane, poneko potmulo, poneko jasnije, svako kako ume. Svako nosi do konca ostatke svog rođenja, sluz i ljušturu jednog prasveta. Poneko ne postane čovek nikada, već ostaje žaba, ostaje gušter, ostaje mrav. Poneko je gore čovek, a dole riba. Ali svaki je hitac prirode uperen ka čoveku. Svima nam je zajedinčko poreklo, majke naše, svi mi potičemo iz istog ždrela, ali svako, kao pokušaj i hitac iz dubina, teži vlastitoj svrsi. Mi možemo razumeti jedan drugog, ali svako od nas može da protumači samo sebe samog."
Herman Hesse

"Poveruj onima koji skupo plaćaju svoju nedoslednost.
Ne veruj onima koji svoju nedoslednost skupo naplaćuju."
Danilo Kiš

"Moraš me posavetovati", piše, "kako treba da se ponašam kada se sretnem sa njim. Treba li da budem ozbiljna ili vesela? Da li ću mu se više dopasti ako ispadnem pametna ili glupa? Da li je bolje da sve vreme pričam o njemu ili o sebi?..." Na pitanja sam joj odgovorila usmeno prilikom našeg sledećeg susreta. Mislim da nije neophodno da unapred pravi plan svog ponašanja. Zašto se u tom trenutku ne bi ponašala onako kakva zaista jeste i kako se oseća? Ona me je ubeđivala da to nije i ne može biti tako, i veoma opširno mi je mi je obrazlagala zašto je nužno da bude onakva kakva se dopada drugima i kakva drugi žele da ona bude. Samo tada možemo biti sigurni da ćemo dobiti njihovu ljubav. Ubeđivala me je i da ne bi mogla da živi ako je ovaj dečak ne bi voleo.
Uskoro posle toga ova pacijentkinja mi opisuje jedan san koji na neki način predstavlja smak sveta. Kako bi bilo kada bi svi ljudi morali nestati? Ona nabraja svoje prijatelje i rođake, sve dok u mislima nije videla da je na zemlji ostala ona sama. Iz glasa, tona i opisa detalja jasno je da se radi o zamislima koje predstavljaju njene želje. Dok priča, vesela je, ne oseća strah.
U tom trenutku podsetila sam je na njenu veoma izraženu želju da bude voljena. Već i sama pomisao da se neće dopasti nekom od svojih prijatelja i da će izgubiti njihovu ljubav bacala ju je u očajanje samo nekoliko dana ranije. A ko će je voleti ako ostane sama na svetu? Mirno je odbacila ovu opomenu u kojoj sam je podsetila na to zbog čega je bila zabrinuta prethodnog dana.
"Onda ću voleti samu sebe", rekla je kao da se konačno oslobodila svih strahova, uz dubok uzdah olakšanja."
Popularna psihologija

,,Ne smemo da prestanemo da istražujemo. I na kraju svih naših istraživanja, stići ćemo tamo odakle smo počeli i znaćemo da se tu nalazimo po prvi put."
T.S. Eliot

"Čoveka ne možete ničemu naučiti; možete samo da mu pomognete da to pronađe u sebi."
Galilej

"- Rođen?
- Jesam!"
Siniša Pavić

“If you can’t handle me at my worst then leave, I don’t have a best!”
Marie Antoinette

"radije cu da zapnem sama kao magarac i sto mogu i sto ne mogu. nego da mi sutra neko kaze ucinio sam ti...nemoj da mi cinis molim te. SAMA CU SVE!"
-ejb linkoln 2000 p.n.e.

Covek samo srcem dobro vidi.

-Antoan de Sent Egziperi, Mali princ