Prijava

Peki, ja mislim da oni idu dalje. Evo recimo ovde. Gde god da se okrenem ljudi pozuteli. Zovu grad Hongkuver.

Замисли уписујеш факс, и погледаш листу, ти испао из буџета за једно место, а испред тебе Донг Ксију-Ли.

znam primer, iz pančeva, gde porodica, odn majka, jedne moje drugarice, čuva kinešče za kintu jer su njegovi u kini, a fazon imaju već jedno dete tamo ili šta već.

Е, да, ово многи раде. Знам и за пример чувања малих Румуна док родитељи шљакају на буџи.

А мени треба мишљење ове дечурлије, моје годиште, '95, '96 дал их је било по основној, или су им наши отворили Кинеске школе где уче на кинеском?

Kod nas u Bosni Kinezi rade mješalici a ovi mali istovaraju šljunak.

Ja u ovoj mojoj selendrijoš kineskog đeteta ne viđeh. Al' zato Kineza kol'ko o'š. Vjerovatno ih tamo šalju babama i đedovina na čuvanje, al' tako neka fora.

mene vise zanima de su kineskinje od 18, 19 god.

Ја не пријетим ал буде ли још неко оставио пост да не зна ђе су - поломићу нешто!

videla par.mada je pre misterija gde se porađaju,moja majka radi na neonatologiji i nijedno ne vide.verovatno kod kuće.

Кинез, засхто се не рађасх децхко?!?!?

Ја гледао једном прилог о првом Кинешчету што је кренуло у ОШ код нас. Пре две године меншчини. После тога....ништа.

Molim?? Pre dve godine??? Zaista?

Jedna moja poznanica udade se za Čajnamena. Veća od njega jedno metar i teža jedno metar. Rodila mu malo, žuto nešto.

kuda idu rođeni kineščići,da li se ponekad dragi pitaš?

Molim?? Pre dve godine??? Zaista?

Ја ме не бих држао за реч, али мислим да је било тако нешто. Мада мож бити и три, јебемлига.

e vako, sa ću ja da vi kažem.

ima malih kineza u bg, ali ne u toliko broju u kolikom biste ih očekivali, zbog sledećeg:
kinezi svoju decu, čim prestanu da sisaju, ili pred polazak u školu, momentalno šibaju nazad u kinu da ih babe i dede čuvaju, jer oni ne mogu da se bakću sa decom. takođe, smatraju da je obrazovni sistem u kini bolji. osim toga, na taj način im lepo usade ljubav prema domovini, korenima i precima, te tako kad završe školu i odu tamo gde su im roditelji, oni su i dalje kinezi koji rade za "kinesku stvar".
generalno, kineskinje nisu preterano privržene majke, ni kinezi privrženi očevi, te im ovo odvajanje od dece ne predstavlja preveliki problem, šta više. delimično, to je tako zato što su kinezi prosto takvi ljudi, a delimično zato što se kod njih neguje kult predaka a ne kult potomstva. za njih, deca su tu da bi ih pomagali i pazili kad ostare, a ne da oni njih pate dok su mali. tako je već milenijumima...
(neću da grešim dušu, čast izuzecima, ali njih je malo)

lemajo, ti s' beše "kineskinja"?
realno, jedina si kompetantna da odgovoriš (sem ako nema još "kineza" i kineza na sajtu :D)

Slazem se sa Lemajom, upoznah par njih i uklapa se razmisljanje u tu pricu.
Dvajt, to je bas uvrnuto, oni su ovde ipak znatno, znatno duze.

Ramštajn u tom stilu - refren je Wo sind die Kinder (Gde su deca), a pesma je vrhčina jebena.

http://www.youtube.com/watch?v=6jRklZatZjg