Prijava

jeste bora u pravu, ali eto, ja nisam tako veliki čovek kao on.....

On ne treba da bude lojalan samo srpskoj publici, već i hrvatskoj, i bosanskoj, španskoj, eskimskoj... Zašto publiku treba deliti po nacionalnosti?
Setila sam se neke emisije u kojoj je govorio da se trudi da podjednako ispoštuje publiku i u nekom malom vojvođanskom selu, koliko i u Beogradu. Profesionalac je, znači. A šali se kako mu se digne. :)
Ne vidim u čemu se sastoji ta posledica ogrešenja o srpski narod...ogrešenja o srpstvo... Au, kako ovo zvuči!

Cak i vise voli da ispostuje publiku u Vojvodjanskom selu nego u BGD ... a sto se tice toga "ispostovanjava" Sta fali Bori koji je 300 puta bolji nego Djoka...

Бора је неотесана сељачина коју треба ногама силовати. Ем што је самог себе попишао у политичким ставовима, ем у музичким. Некад сам га стварно поштовао, ал' он је руина од човека.

..Moja Braco Zagrebacka .. ja seljacina iz Cacka :) ! Reca Vama jednom Bora :)

I Koji su to Balasevicevi Stavovi molim te !? SRBI NE PRICAJU SRPSKIM NEGO ISKVARENIM HRVATSKIM A !?

Kolfilde, upravo jedna od pesama u kojoj se nalazi njegovo mišljenje o nacionalnim i verskim različitostima. Date su u kontrastu sa motivom ljubavi.

"Njenima nisam bio po volji,
važno im bilo odakle su moji.
Ma, šta to smeta, sa ovog su sveta,
hlebotvorci, čestit soj... "

Divna pesma, pritom. Ističem način na koji nas uvodi u priču (o, dobra noć, Banjaluko), ili ono njegovo "Reci, Zagrebe, da l' si grad, il' si praznik?"...Za njega je karakterističan taj blag i prijateljski manir u kom se obraća mestu u koje dolazi, kao da je na svom gde god da ode.

a i taj bora, msm stvarno, čovek ladno peva u zvezdama granda... ne znam, ali neke stvari su jednostavno... previše....
se sećate kad je tereza kesovija pevala u bg, kakvu su frku hrvati digli...

Da da secamo se :) Sve je poslo naopacke za drugove Zagrebacke :) !

Mrzim ga zato što :
-Glumi Lalu, a iz Hrvatske je!
-Priča isforsirani lalinski naglasak!
-Nema pojma da peva!
-Čepi se Hrvatima!
-Čepio se Titu!
- je arogantno govno!
-Zbog izjava tipa-ustaje u 5 ujutro da se prošeta, jer kasnije njegov grad smrdi na izbeglice!
-ima slab sfinkter na čmaru od previše naskakanja na tudje kurčeve i zbog toga nosi pelene za odrasle.
- kad bi ga šutnuo u dupe kad ne nosi pelene izgovnjavio bi mi cipelu.
- ga gotive sredovečne službenice i drndaju mindzu na njega u pauzi radnog vremena.
- sebe naziva kantautorom!
- je popularan u širokim narodnim masama, ja gotivim samo andergraund muziku, zato što sam hipster.

I jer mu je glava kao hemoroid na babunovoj guzici !

pa da, što ne peva na hrvatskom, a ne na ovom smrdljivom srpskom?

Kolko je ova partizanka mara iskomplekirana trandza... fora, trol u pokusaju. FAIL.
elem, sa ovim delom se slazem

Бора је неотесана сељачина коју треба ногама силовати. Ем што је самог себе попишао у политичким ставовима, ем у музичким. Некад сам га стварно поштовао, ал' он је руина од човека.

I dodajem da je Jura Stublic covek za razliku od ovog promuklog goveda Bore.

Pa jel iskompleksirana ili trol? odluči se!

Djole je muzicar za 10.Sto se tice njegovog politickog angazmana ne da ga ne volim vec ga ne podnosim.Samo ja sam naucio da razdvojim te dve stvari.kao sto mi se ne svidja sta lupa oliver ali njegove pesme su vrh.Samo voleo bih da znate jednu stvar.Bora se prodaje u hrvatskoj,Oliver se prodaje u Srbiji.Dakle oni mlate pare od toga,sada sto nemaju muda da pojedu sta su izasrali i izadju pred ljude i kazu jeo sam govna takvo bilo vreme oprostite mi bilo sam sludjen kao vecina vas to je drugo.balasevic je ista prica kao ova dvojica.Ne možemo nekom osporavati njegove umetničke radove zbog njegovog političkog angažmana u državi. I Bora I Djole iza sebe imaju mnogo sjajbih tekstova.. Ja sam Porastao uz Ringispil Djorjda Balasevica.I to je bila Omiljena pesma moje pokojne tetke i slusao sam je stalno na nekoj staroj kaseti kad je moj cale kupio golfa 1..Ne trolujem kazem ozbiljno.. od mene adio ;)

Mogu li modovi da premeste temu u ''politika i drustvo'' podforum. Mislim da je prikladnije.
Jebemti, posta ovo mesto gore od 4chana.
Ja sam cuo da je Bora uvek mrzeo Balasa jer mu ovaj skidao sve ribidzone. Bora se pravio mangup a hipi picke volele ove emotivce onomad u Suncokretima.

Jebi ga, meni je on ljigavac nevidjeni kao covek.
Ali, kao muzicara/muzikanta, ili kako je neko gore lepo c/p sa vikipedije - "kantautora", skidam mu kapu.

Pricao sa likom koji je radio obezbedjenje za njegov cert u Oklandu. Kaze da nikada u zivotu, (a ima skoro 50 godina), nije video da neko drzi publiku na ivici ekstaze 4 sata bez prestanka.

Posto sam zesci emos, rasplacu me poneke pesme, ali sam fejk maco, pa to obicno uspevam da prikrijem. Skoro uvek.

Plakao sam kada sam vozio kroz siromasno predgradje jednog grada, prelep letnji suncan dan, deca u dronjcima prave pizdarije po ulici. Na radiju "Samba pa ti" od Santane. Original.

Plakao sam kad sam slusao "Siberian khatru" od Yes-a, (uzivo verziju sa "Keys to Ascension" albuma), kada sam provalio esid po prvi put, zaprepascen muzickim umecem
i doslednoscu clanova ove grupe.

Plakao sam iz slicnih pobuda kada sam prvi put cuo album "Aenema" grupe "Tool", prilikom kulminacije na kraju pesme "Third eye". Dobro, tu sam bio zesce pregazen.

Jedini drugi put kada mi suza krene niz obraz bi bilo prilikom slusanja nekih od pesama ovog "ljigavca". Jebem mu prvi red na sahrani, mrzim ga iz dna duse, lazni moralista par ekselans, ali covek zna da te sjebe kad malo popijes, ili kad si cisto 'nako u bedaku.

Pesma "Bezdan" je jedna od onih pesama koje, kad ih cujes prvi put, imas utisak da si ih znao ceo zivot.