Prijava

Odličan primer njegovog stava odgovornosti prema publici je činjenica da mu koncerti većinom ne traju ispod tri sata. Takođe, tu su njegovi poznati novogodišnji koncerti u Sava Centru, koji je imao običaj da zakupljuje na sedam dana, da bi svaki dan držao koncerte sa publikom na bini, dok su sedišta bila prazna, kako bi sa publikom ostvario što bolji kontakt. Niko ne može da porekne tu notu familijarnosti koju ima prema fanovima na koncertu. Prilikom svojih govora, naprimer, obraća se publici u drugom licu jednine , stvarajući tako prisniju atmosferu.

Pa toti zemka, zna zanat kada se radi o vrcenju publike oko malog prsta. A zna ga jer je na turneji 600 dana u godini. Mislim da je imao vise nastupa od bilo kog drugog balkanskog muzicara, mozda i svetskog.

E sad, s druge strane je lazni moralista, sve to sto on prica je sarena laza, isti je kao Bora Corba - kenja o politici, a realno ne zna nista vise nego neuki ti ili ja, (ili bilo ko drugi - mislim - ko stvarno zna nesto korisno da kaze o politici?), samo sto Bora to radi nekako simpaticno pijano i besmisleno, a Djoka mu ga daje po nekim jin-jeng Brahma-Siva-Visnu svemir-nemir, "povuk'o sam boga za bradu" produhovljenim proseravanjima, koja postanu providna kada polozis sa vrlo dobrim vecinu predmeta iz petog osnovne.

Po meni, najgori primer super-zvezda bivse Juge, kojima se trziste smanjilo 6 puta usled rata, pa sad lizu dupe svakome ko razume njihov jezik, jebi ga, kriza je, mora od neceg da se zivi, ja prvi necu da ga krivim, ali shvatam kako ljudi mogu da misle da je ljiga ona najgora.

Đole je legenda. Govori ono što bi masa govorila kad bi znala da govori.
Prvo je bio komunjara, pa antikomunjara , pa antiSlobista, pa demokrata, pa razočarani demokrata...
nema veze, ljubavne pesme su mu nenadjebive...

Po meni, najgori primer super-zvezda bivse Juge, kojima se trziste smanjilo 6 puta usled rata, pa sad lizu dupe svakome ko razume njihov jezik, jebi ga, kriza je, mora od neceg da se zivi, ja prvi necu da ga krivim, ali shvatam kako ljudi mogu da misle da je ljiga ona najgora.

U Hrvatskoj je 1000 kuna za njegov koncert, a u srbiji 1000 dinara, pa ti vidi! Pa liže Hrvatima buljsona i mrzi arenu, kad ima 10 puta više po ulaznici.

Edit: Samo da dodam, svi znate za pesmu "Neki novi klinci", e njegov deda nikad nije orao, već je za vreme drugog svetskog rata prodavao ugalj po Novom Sadu celog rata, a nekim divnim čudom je izbegao raciju i bacanje pod led. Poznavao sam jednog čoveka koji je za početka WW2 imao 12 godina i biJo sluga kod jednog Švabe novosadskog pa je igrom slučaja ipak ostao živ, ko onaj mali iz salaša u malome ritu. E taj čovek mi je ispričao to. Živeo je u Temerinskoj, blizu Jovana Cvijića.

http://www.youtube.com/watch?v=gT24HeaTkq0&feature=related
Kad uzmeš kliše i udahneš mu svežinu, onda znaš da si velik.

On ne treba da bude lojalan samo srpskoj publici, već i hrvatskoj, i bosanskoj, španskoj, eskimskoj... Zašto publiku treba deliti po nacionalnosti?
Setila sam se neke emisije u kojoj je govorio da se trudi da podjednako ispoštuje publiku i u nekom malom vojvođanskom selu, koliko i u Beogradu. Profesionalac je, znači. A šali se kako mu se digne. :)
Ne vidim u čemu se sastoji ta posledica ogrešenja o srpski narod...ogrešenja o srpstvo... Au, kako ovo zvuči!

Ma nije isto, niko ne napada Zvonka Bogdana kad na jekavici peva u Hrvatskoj, mislim ko da je neka razlika, al' nije isto uvlacenje i postovanje. Od svih srpskih grupa, hrvatska je pravila poklon koncert Kraljevu, i to je postovanje. Postovanje je kad Parni valjak uposli srpske izvodjace i srpsku decu da nastupaju sa njima, pa ne dodju samo da odrade, vec naprave koncert od 3+ sata, a ne kad Balasevic ode u Hrvatsku da 20 godine posle rata predstavlja Srbe kao izdajnike covecanstva, i kad ne ume da se zajebe da napravi koji koncert vise juzno od Beograda.

Dobar pesnik, loš čovek. Prokletstvo poltronstva ga je uvek pratilo i uvek će ga pratiti.
Jedna od mojih omiljenijih pesama...
http://www.youtube.com/watch?v=yF5aMcIjvq4

Врхунски музичар, лош човек. Него што се сви аутоматски хватају и за Бору на овој теми? Ваљда постоји тема и о њему и о Рибљој Чорби. А неко спомену и Јуру Стублића, а мени је он највећи педераш ту, а и он има неке добре песме. Толико. Поздрав.

А, ајде ми кажи што ти је Стублић педер? Мислим, ако хоћеш, баш ме занима.

Елем, о чему је оно тема? И даље о оном Балашевићу, певачу?
Није неки политичар, сепаратиста, издајник у питању? Хоуп нот.
Прво и нисам неки фан његов, какве знам.
Човек је феноменалан текстописац, и то ми једино битно.
Да је којим случај изабрао да само записује песме, без да их и вокално интерпретира, данас би га средњошколци имали као обавезну лектиру.
Ова ми је посебно драга, ето мало ме подсети на нека времена
http://www.youtube.com/watch?v=dHzmkfWrSUQ
''Дал гром одабира храст, или се то пак храст муњама наметне...''

Koliko je god dobar muzicar, toliko je gori covjek.

Ја њега сматрам рецитатором, а не певачем. Он пева минимално, акценат његових песама је на текстовима, док је музика гурнута у други план.

Najjača mi je gospođa koja ga ne voli zato što ovaj ima problema u braku. Ili ovi što i su i dalje ubeđeni da u Vojvođani (tj. Mađari i Hrvati, pošto niko drugi tu ne živi) svaki čas mogu da se otcepe, pa zato ne vole autonomaše. Šta reći za one koji zameraju talentovanom dečku koji je napisao pesmu za Tita koja mu je bila naručena, pa vi biste mu svi dupe lizali, samo da je Tile namignuo.

I to da se Balašević menja kako vetar duva...tek je to glupo i licemerno. Pa koliko vaših roditelja je imalo partijske knjižice, zatim bili odani Slobi, a onda protiv njega? Sa tom razlikom da Balašević nikad nije bio odan Slobi. Zadnjih 20 godina je protiv vlasti, sa tim da je poslednjih 10 opušteno mogao da se uvali u nju, s obzirom kolike je zasluge imao za rušenje Slobe (videti pod Bora Đorđević).

Uvlači se publici...istina. A ko se to ne uvlači? Možda Koja iz Discipline kičme. Malo se na glup način našalio (iako čovek ima stvarno vrhunske fore, pogledajte snimke sa koncerta, ne brinite Beograđani i južnjaci, nisu sve fore vezane za Vojvodinu) sa činjenicom da mu je majka Hrvatica (hrvatski - maternji) što je naravno bilo dovoljno da se svi silno uvredite. pa ne možete ni sliku da mu pogledate.

"pričaće ti o plovidbi, ti što nisu sidro digli...šta sam za njih neg ukleta šajka..."

henry chinaski
Najjača mi je gospođa koja ga ne voli zato što ovaj ima problema u braku. Ili ovi što i su i dalje ubeđeni da u Vojvođani (tj. Mađari i Hrvati, pošto niko drugi tu ne živi) svaki čas mogu da se otcepe, pa zato ne vole autonomaše. Šta reći za one koji zameraju talentovanom dečku koji je napisao pesmu za Tita koja mu je bila naručena, pa vi biste mu svi dupe lizali, samo da je Tile namignuo.

I to da se Balašević menja kako vetar duva...tek je to glupo i licemerno. Pa koliko vaših roditelja je imalo partijske knjižice, zatim bili odani Slobi, a onda protiv njega? Sa tom razlikom da Balašević nikad nije bio odan Slobi. Zadnjih 20 godina je protiv vlasti, sa tim da je poslednjih 10 opušteno mogao da se uvali u nju, s obzirom kolike je zasluge imao za rušenje Slobe (videti pod Bora Đorđević).

Uvlači se publici...istina. A ko se to ne uvlači? Možda Koja iz Discipline kičme. Malo se na glup način našalio (iako čovek ima stvarno vrhunske fore, pogledajte snimke sa koncerta, ne brinite Beograđani i južnjaci, nisu sve fore vezane za Vojvodinu) sa činjenicom da mu je majka Hrvatica (hrvatski - maternji) što je naravno bilo dovoljno da se svi silno uvredite. pa ne možete ni sliku da mu pogledate.

"pričaće ti o plovidbi, ti što nisu sidro digli...šta sam za njih neg ukleta šajka..."

Đorđe nisi morao ovolko da se trudiš, ima onih koji te vole ima onih koji te ne vole, šta god ti sad napisao dzabe je jer se mišljenje i jednih i drugih prema tebi neće promeniti.

Hahahhaha, veruješ li mi da sam upravo to pomislio... lajkujem ti komentar :)

Mislim da se na Balaševića ne treba preterano ljutiti zbog političke prevrtljivosti. Kao i svaki ubogi (ne u materijalnom smislu naravno) lakrdijaš i zabavljač on se povijao kako vetar duva. Pokažite mi prstom pevača/kantautora/grupu koji nije to radio.

- da nije pevao "Računajte na nas" sjebali bi ga komunisti
- da nije pevao "Ne lomite mi bagrenje" sjebali bi ga slobisti
- da nije pevao "Jebite se devedesete" sjebale bi ga dosmanlije
- i tako redom.

Nisam siguran ali verujem da bi on za dobru pinku otpevao i "Džamedani via, via, e Kosoves o Šćipnija" i na kraju pesme dreknuo "Urime pavarisia!!!"

pandanski mornar dupelizac

Najgore od svega, ja i dalje volim neke njegove pesme...

Najgore se piše sa dva J: najjgore, najjbolje, najjače itd...

ja stvarno ne volim njegovu muziku jer ne volim nesto pretjerano balade
ali sam skoro dobila onu knjigu sa njegovim pjesmama i uzivamda ih citam, stvarno su prelijepe, ali slusanje mi ne ide, ne mogu se natjerati da saslusam ni jednu njegovu pjesmu do kraja.... sem Mirke, ta pjesma budi neke lude osjecaje i vibracije u meni i cesto ju pjevam dok se tusiram :)))