Prijava

Otvaram temu jer me zanima me da li imate neke rituale koje svakodnevno ponavljate.Posebno mjesto gdje čitate, posebno vrijeme kad pijete kafu ili tako nešto.Neku malu stvar koja vam pričinjava zadovoljstvo.Evo ja svako jutro čitam defke na Vuki uz nes i petkom čitam Zabavnik u busu kad se vraćam kući.I tako...

У последње време имам ритуал да напрскавам даску на ВЦ шољи Асепсолом пре него што седнем на њу да бих се покењао. А то је зато што ми је буразер рекао да свакодневно кења у ВЦ-у на послу и седа на оне даске тамо, па после седа на ову нашу даску. И тако ја пре сваког срања понављам ритуал дезинфекције даске и то ми причињава задовољство.

Slabo, uglavnom navike, i to ne uvijek dobre. Nemam neki poseban ritual koji mi pričinjava zadovoljstvo.

У последње време имам ритуал да напрскавам даску на ВЦ шољи Асепсолом пре него што седнем на њу да бих се покењао. А то је зато што ми је буразер рекао да свакодневно кења у ВЦ-у на послу и седа на оне даске тамо, па после седа на ову нашу даску. И тако ја пре сваког срања понављам ритуал дезинфекције даске и то ми причињава задовољство.

Fino.Još ko? Drkate li vi ljudi? I to je ritual majku mu...

Ујутру кад устанем волим да чешкам мошнице једно петнаестак минута.

Podloga za mis mora da mi stoji tacno na cosku stola, znaci da se ivice poklapaju, izludim ako je iskrivljeno. Jeste malo OCD, ali sta ces. Takodje, sve na kompu mora da je sredjeno, da ima ime, folder, da je sve cakum-pakum, kategorisano itd.

Isto kao Ludi Čak što se tiče sređenog kompa. Verujem da bi vam bilo zanimljivo da šarate kroz moj dvesta pedeset peto gigabajtni muzički folder (samo se s mojom piratskom muzikom hvalim, zaista), jer svaki album mora da prođe kroz određeni broj pravila da bi uopšte ušao pod "Music", a onda kroz dalju žanrovsku kategorizaciju. Svaki album mora da počinje godinom izdavanja, razmak, crtica, razmak, naziv albuma. I da ima kover naravno. Prikaz je thumbnail, pa je sve onako fino, mogu da vam pokažem recimo folder Pink Floyd-a jer je ogroman. :) O tagovima ne bih ni da pričam, jer sam tu stvarno zahtevan, i previše pedantan (svaka reč u nazivu pesme mora da počinje velikim slovom, kover je integrisan u mp3 ili flac fajl, itd). I tako.. Ovim putem inače, pored potrebe da ovo podelim, tražim osobe slične sebi, jer ih u okolini nigde nema, ali nigde. :tužan:

E ja nisam toliko opsednut, ali volim da sve ima lep naziv i da je u svom folderu.

Ја немам раздвојену музику по жанровима. Само по извођачима, па унутар тих фолдера по албумима (пре имена албума обавезно година) и даље све лепо сређено. Гади ми се кад видим код некога неуредну плајлисту у Винампу или онако набацану музику по фолдерима, да се не зна где је шта.

, tražim osobe slične sebi, jer ih u okolini nigde nema, ali nigde. :tužan:

Ko bi reko.
U cemu je poenta trpanja muzike na komp kad postoji youtube kod koga je playlista sasvim lepo osmisljena i moze da se pravi vise komada za razlicitu vrstu muzike.

pre nego što serviram obavezno izvlačim gaće iz dupeta i nameštam pramenove kose iza ušiju

Džimi, nije ni bitno što je ne razdvajaš po žanrovima, važno da bar nekog smisla to ima, i da vodiš računa o njoj. Mislim, kad si me podsetio to sad za plejlistu u vinampu, aaaa, što je najgore, drže gomilu duplikata pesama u kompu, da to i ne znaju. A to su takvi ljudi, koji mi se posle žale da nemaju dovoljno prostora na svom malom hard disku. :p
A tek kad vidim foldere tipa "Leto 2010", ili New Folder, pa u njemu New Folder i New Folder (5) (ko zna kad ga je napravio i gde) pa u njemu "Jul 2010", "Avgust 2010", "2011 NOVO". "Od Pere, Mike i Žike" su posebna priča. Ah. Ljudi, zaboga.

Гади ми се кад видим код некога неуредну плајлисту у Винампу или онако набацану музику по фолдерима, да се не зна где је шта.

Сунце ти твоје, како људи живе с тобом? :)

A tek kad vidim foldere tipa "Leto 2010", ili New Folder, pa u njemu New Folder i New Folder (5) (ko zna kad ga je napravio i gde) pa u njemu "Jul 2010", "Avgust 2010", "2011 NOVO". "Od Pere, Mike i Žike" su posebna priča. Ah. Ljudi, zaboga.

Ja ponekad ostavim ovako, ali ne duze od nekoliko dana, to mora da se sredi kad tad.

U cemu je poenta trpanja muzike na komp kad postoji youtube kod koga je playlista sasvim lepo osmisljena i moze da se pravi vise komada za razlicitu vrstu muzike.

Zato sto nekad neces da usporavas net youtube-om, jer igras nesto na netu ili skidas nesto preko torrenta. A i Winamp je laksi za koristenje od Youtube-a.

Zato sto nekad neces da usporavas net youtube-om, jer igras nesto na netu ili skidas nesto preko torrenta. A i Winamp je laksi za koristenje od Youtube-a.

Ima logike.

Majmunovski, ha-ha. Poenta je kolekcionarstvo. Piratsko, kakvo, nažalost, sebi možemo da priuštimo. (Imam i kolekciju ploča baj d vej, koja je daleko manja, naravno) Uživam kad vidim sve sređeno, kad vidim kovere svih albuma na koje se ložim. Zapravo, kover bilo čega, jer je i on sastavni deo tog dela. Na youtube-u nema svega, daleko od toga. Ima sve više stvari, upload-ujem uostalom i ja muziku. :) Ali nikad ne može biti isti kvalitet zvuka s tube-a, ili kad recimo pustim svoje flac albume. No, nije to poenta priče, mogu da pustim i 128-bitne mp3-eve, zadovoljstvo je kad to pustiš, i znaš da je apsolutno sve doterano, da ti izlaze sve informacije o pesmi i izvođaču na ekranu, i možeš da se upustiš i prepustiš zvuku. Ne, ne, ne vredi dalje da objašnjavam..

Zato sto nekad neces da usporavas net youtube-om, jer igras nesto na netu ili skidas nesto preko torrenta. A i Winamp je laksi za koristenje od Youtube-a.

A и звук на Јутјубу је неретко ујебан и много слабијег квалитета од музике у компу.

Сунце ти твоје, како људи живе с тобом? :)

Ћути, буразер је још гори кад је музика у питању, треба да видиш његове оригиналне ЦД-ове сортиране по абецедном реду. :)

Кад пијем воду пијем увијек непаран број гутљаја. Најчешће је 7. Кад сам мање жедан, 5, а кад умирем натегнем и до 15-17. Али сам у неком трипу да мора да буде непаран број гутљаја.
Кад идем на факс, кроз парк запалим цигар. У повратку с факса, исто, кроз исти парк.

Imam običaj da brojim korake dok koračam, koliko mi treba do prodavnice ili faksa, pa onda pazim da kad hodam preskačem linije ili da mi tačno treba paran broj koraka da pređem ulicu... :)