Prijava

Sta ga znam. Ja sam ceo zivot po moru, camci, motori i miris dvotaktola ujutru, grebeni puste plaze i potopljeni gradovi u kojima caruje dobro i zlo (Tarzan), ali UVECE volim da imam svu mogucu udobnost. Uopste, veci broj ljudi duze vreme na malom prostoru je zajebano.

Meni je velika prednost jedrilice što ima kobilicu, pa ne đipa po valovima kao motornjaci. Mnogo lepše se spava. I veća je sloboda - mnogo dalje možeš da odeš, (oko sveta, realno), nego na gliseru slične veličine. Da ne pričamo o otvorenom moru.

Plus ako znaš da pratiš prognozu i planiraš put, ne moraš da slušaš motor kako drnda i smrdi, nego ideš na vetar i uživaš.

Ali u svakom slučaju - uvek bolje barka bilo koje vrste i otoci nego sirotilja i obala.

https://youtu.be/zRT5e_9w1UU

kako nerealno izgleda ovo što če vu piše nama sirotinji srbima koji nemamo izlaz na more....doduše ja kao bosanac imam u neumu lol

Ma kakvo spavanje, (jeste jedrilica bolja), uzmes pilothouse Janneu, mercury 250 ks pustis muziku, nagazis ga do odredista, ronis, jebes i vratis se na vreme za veceru. I to te je sa gorivom kostalo 200 e gg wp, (i bolja je fora od separea u budjavom trokaderu) i pokazao si da si iskusni baja nauticar (pod uslovom da nisi nabo stenu).
Ko da jedri oko sveta?
Ako sam za nekog imao manjak saosecanja u filmovima to su lednicki alpinisti i jedrilicari brodolomnici, ALO BRE gde ces covece Bozji!?!
Nema ga nestao, pa morao je da nestane, znas ti sta je okean jebem ti sunce, onaj se peo ostavio muda na planini, niko nece ni da ga snese da ga zakopaju. To, i ono kad otmu avion pa mrcvare taoce, odma bi skocio na bradonju nek poginem odma, nemam ja zivaca da cekam pregovore i ta sranja.

Glavni - kad kažem "sirotinja" ne mislim na finansijsko, već duhovno stanje. Ja daleko od toga da sam neki buržuj, samo sam odrastao uz jedrilice i uvek sam znao da cenim taj pristup. Vozim auto od 5-10 soma, preko 10 godina star. Brod - malo skuplji hehe
Jebi ga, za iste pare za koje mi kupimo ića i pića za 3-4 nedelje na brodu za nas i dvoje dece, neki drugi ljudi plate sobičak kraj jedne prepune,
štrokave plaže pored koje prolaze automobili i autobusi i plaćaju svaki dan pedaline, skutere i sladolede... more prljavo, pogled uvek isti a deca ne nauče ništa novo.

Čak i na reci - uvek je bolje ako imaš čamac nego ako nemaš. Horizonti su odmah hiljadu puta veći.

@torazulu - brt za 200 jevreja goriva ja letujem dve godine lol
Baš prošle godine mi stali na dok da sipamo dizel i vodu, ja krenem da izbacim đubre, a pored nas stoji neka fak-of gliserčina od 50 stopa, neka hipi vonabi baba počne da mi kenja kako to ne odvajam staklo od običnog đubara, a sipa 2 puta po hiljadu dolary u ono svoje čudo, samo masti za sobom...
Ok ja na motor idem 7-8 čvorova dok oni idu 40 opušteno... po mirnom moru.
Po vetru i valovima oboje u proseku 12, samo što njima otpadaju bubrezi, a mi na jedra gospodski :)

Glavni ima camac garant i pentu (bez papira).

Glavni ima camac garant i pentu (bez papira)

Samo napred, bolje i to nego registrovan auto i letovanje u CG :)

Che, 100 je za rentiranje, 100 za gorivo (ali ne bi bio problem da potrosi i 300 lol).
To sto ti radis je OK, sa porodicom, i posto znas da jedris i posto zivis uz okean.
95 % ljudi koji rentira jedrilicu u evropi su klasicni debili koji ce i onako da je voze samo na motor od marine do marine, i ostalih pet posto je u fazonu jao jedrenje, a pojma nemaju. Ja prvi nemam pojma, ali makar i ne serem da znam.
Imati svoj brod i znati jedriti i jos sa porodicom je skroz drugo iskustvo nego rentirati neku trabakulu sa jos sedam degenerika od kojih su trojica napaljeni da su vrhunski jedrilicari.

95 % ljudi koji rentira jedrilicu u evropi su klasicni debili koji ce i onako da je voze samo na motor

U svetu!
Osim na NZ, ovi su stvarno ludaci, oko 90% ko ima brod zna znanje. Njima to kao nama basket, to pikaju ispred zgrade dok su klinci :)

21. vek srbi i dalje gledaju u nebo da l ce im prinos na 2.37 hektara izakuce biti dobar ili jopet susa. Dal ce jedriti ili ostati u čanju

Samo GMO i V12 motor!

Realno dalmatinske obala jebe i CG i severnu Grčku uzduž i popreko

+10000

Jebeš jedrenje imam trip da kad bi se otisnuo tamo gde se usidrim cim skocim da bi me pojela ajkula

Od tih sranja samn gliser
Mada oni što iznajmljuju se ljute posle kad se vratim i kurac

Jebeš jedrenje imam trip da kad bi se otisnuo tamo gde se usidrim cim skocim da bi me pojela ajkula

Statistički je veća šansa da te spuca grom.
O da, ili da zgineš u saobraćajnoj.
Ajkule ne vole ljudetinu. Samo ako uplivaš tamo gde one kolektivno rokaju morske krave recimo, pa te slučajno zagrizu i ispljunu jer si im bljak, ali jbg ode noga sry brt

Ma pusti ti to
I čuj glavni nema čamac haha pa čime naftu švercuje jbt

Glavni ne da ima camac nego ga je podigao na 4 barske stolice!

Ne voli ni staford ljudetinu pa to ne znaci da mi je skroz kul kad se zaleti na mene.
Inace, sta je jace divlja svinja ili neki borbeni ker? Dogo argentino na primer?

Mislim da ker ima jaci ugriz

Ide li neko ove sezone u CG?

Ja bio prošle u Budvi, bolje od Grčke ako smem da primetim.