Prijava

Stoka izdebilizovana!

Lji, promeni naziv u "Milos Obilic". :) O tome je tekst.
A da, pare svasta mogu, pa i da menjaju istoriju.

А знам бреате, него изнервирао сам се !!! Нека Модератори промене име теме у Обилић!

To je apsurd majke mi.Izgleda da Albanci narod koji nema nikakvu istoriju pa mora da prisvaja tudju!!!!Sad cu ovo da definisem i obajvim na svim internet stranicama

Албанци имају историју, исту колико и Американци.

Ljudi imaju dobru ideju, u svoju korist. Tužno je što su Srbi večito žrtve...
Na ovom sajtu možete potpisati peticiju da podržavate činjenicu da je Miloš Obilić Srbin: http://www.petitionspot.com/petitions/milosobilic

Cilj je 100.000 potpisa, a trenutno ima 657, tako da bi bilo lepo da se ovo što više širi. Ovi sa dinamičkim IP-om mogu da glasaju i više puta.

A na ovu adresu možete uputiti protestno pismo:
http://www.ibtauris.com/contact_us.asp?TAG=&CID

Ja sam na svoja 4 dobila ovakav odgovor:

We are distributing The Battle of Kosovo 1389 on behalf of the Centre for Albanian Studies. The book consists of a new translation of the Albanian-language 'Songs of the Battle of Kosovo' by the internationally acclaimed expert on Albanian Studies, Robert Elsie, with notes and an introduction by Anna Di Lellio (Lecturer at New School University, New York). This is an academic work which has been rigorously assessed by independent non-partisan experts (some academic reports are attached) and in no way can be construed as a political statement. It is, instead, an academic exploration of variant folk traditions on the Balkan region. It is not an attempt to re-write history as anyone who reads the book will immediately realize – and, indeed, we would urge you to read the book to verify this point.

No comment.

Сад их је 659 :)
Нећу ни да читам ово албанско... само ми се дигне притисак.

Ovaj text je iz Londona (iz ambasade valjda, šta li...). Ja sam se zgranula. Posebno za: "... This is an academic work...".

It is not an attempt to re-write history as anyone who reads the book will immediately realize - ма јооок.

A da... I to im je baš dubokoumno.
Što je najgore, kontam da svima šalju isti odgovor, a primljena pisma i ne čitaju. Al' opet, ništa ne košta da se malo širi. Bar da dignemo uzbunu.

Ја сам слала мејлом на познате адресе, оно за петицију.
Треба, то је наша дужност према прецима.

Но цоммент...

Zašto mi lepo njima ne dignemo pritisak objavom knjige "Skenderberg, kako je jedan Srbin postao otac Albanske nacije"

Možemo mi ovde da šiljimo patku koliko god hoćemo i tim peticijama i komentarima i sličnim zajebancijama, ali ako neko od zvaničnih ljudi ne istupi javno, na tvu, ili da tuži izdavačku kuću ili slično, postaće Obilić Kopiliq (Kopilić, nekako prikladno Albancima, iskreno)
A čisto sumnjam da neko od naših u vladi ima muda.

Gubljenje vremena, k'o da nekog zabole za peticije.