Prijava

Bilo bi lepo da padne i (k)obašnjenje.

зар ова тема већ не постоји? за. јер бога нема.

Nisam siguran Zmio, mislim da nema tema. Ja sam za, jer nema potrebe da se neko održava u životu očajnog kvaliteta na silu.

За. Сусретао сам се ситуацијама када је било време за то.

I men' se čini d'ima ova tema.
Sad ću da pročešljam.

Za.
Mislim da svako ima pravo da izabere šta će sa svojim životom usled bolesti i starosti. Zašto bi se neko mučio i patio. Ako odlučiš da uspavaš kuče jer ima 14, bolesno je i ne možeš da ga gledaš kako se pati. Šta misliš kako je čoveku u istoj situaciji.

Ovako zdrav prav sam protiv, ali kad bi' nedajbože bio neizlječivo bolestan i trpio velike bolove...Vjerovatno za.

ne, jer to je samoubistvo, a samoubistvo je neopsrostiv grjeh.... sve ima svoje zasto, pa i bol i bolest, ako je ti je Bog tako naumijo onda je to sa razlogom.

ne, jer to je samoubistvo, a samoubistvo je neopsrostiv grjeh.... sve ima svoje zasto, pa i bol i bolest, ako je ti je Bog tako naumijo onda je to sa razlogom.

Да ли би ти захвалила Богу ако би фасовала ракчину плућа, нпр?
Све се то с разлогом дешава, не?

ZA, pobij govna i gotova stvar.

За. Мој дека је умирао 4 месеца, намучио се и напатио а био је добар као 'леб. Само да смо могли да му скратмо муке, кад је већ било сигурно да му лека нема.

Да ли би ти захвалила Богу ако би фасовала ракчину плућа, нпр?
Све се то с разлогом дешава, не?

necu uopste da polemisem ni sa kim kad je ovo moje misljenje u pitanju, nisam rekla da treba zahvaliti bogu na raku pluca, al s obzirom da sam vjernik radije bi istrpila muke najvece nego bila osudjena na vjecno prokletstvo.... mozda ovo zvuci kao zatucano razmisljanje ali to je moje misljenje

necu uopste da polemisem ni sa kim kad je ovo moje misljenje u pitanju, nisam rekla da treba zahvaliti bogu na raku pluca, al s obzirom da sam vjernik radije bi istrpila muke najvece nego bila osudjena na vjecno prokletstvo.... mozda ovo zvuci kao zatucano razmisljanje ali to je moje misljenje

Ок, без расправе.
И ја мислим да чамуге смрде и да их треба поробити опет, можда звучи као говор мржње, али то је моје мишљење.

ne, jer to je samoubistvo, a samoubistvo je neopsrostiv grjeh....

Дозвољеност еутаназије је питање законске регулативе и у секуларној држави божја воља не би требало да се узима у обзир кад се доноси закон.

Невертхелесс, један породични пријатељ је умро од рака, у метастази. Имао је 39 кила. Не могу ни замислити те муке кроз које је пролазио. Ако нико не би хтео да ме успава, ја бих се сам рокнуо, аукурац.

radije bi istrpila muke najvece nego bila osudjena na vjecno prokletstvo

Еклипсо, ти не би то урадила и нико те на то не може натерати. Кад би еутаназија била дозвољена то на тебе не би имало никаквог утицаја. Проблем је што то не сме да уради неко ко жели јер ће доктор који му помогне да заглави творза.

radije bi istrpila muke najvece nego bila osudjena na vjecno prokletstvo

Шта фали? Бар ћеш имати Џену за друштво.

Еклипсо, ти не би то урадила и нико те на то не може натерати. Кад би еутаназија била дозвољена то на тебе не би имало никаквог утицаја. Проблем је што то не сме да уради неко ко жели јер ће доктор који му помогне да заглави творза.

Zmio znam sta je eutanazija, bilo je pitanje da li ste za ili protiv toga, ja sam napisala da nisam za jer je to samoubistvo i da je to neoprostiv grijeh i da je to nesto sto ne bi trebalo postojati, za sve sto nam bog naumi postoji razlog.... pa sam onda bila napadnuta zbog te izjave :)

Знам шта си хтела да кажеш, али због верника који сматрају да је то неопростив грех ми атеисти смо осуђени да трпимо пакао на земљи :)

radije bi istrpila muke najvece

А твоја породица? Замисли да те твоја деца и унуци гледају како умиреш у најгорим мукама 4, 5 месеци и знате сви да је крај али НЕ, забога, треба да се сви добро напате и истраумирају јер Бог је тако одредио. Јесте јебено уопште да се о овоме прича али јесам за, колико год било тешко - тужно - болно - противбоганедајбоже и све то.