Prijava

Moj deda umire već 3 godine, prababa već... šta znam, četres. Da je to mene pobio bih ih oboje, ali kontam, naljutiće se ćale. Glupo mi.

:))))) budalo

Za. Mom dedi je umro stari prijatelj, dobio valjda rak jednjaka, i znao je da nema šanse da preživi, već da će mu samo produžiti život operacijom. Unosio je hranu direktno u želudac i umro u mukama nepune 2 sedmice kasnije. Ovako se makar ne bi mučio, i ne bi živeo na aparatima.

Inače, ako je klinička smrt u pitanju ( tako se to valjda zove, kad je mozak u stalnoj komi) i tu bih dozvolio eutanaziju, i još bih donirao organe nekome, ako je moguće. A za ovaj slučaj sa bebama, naravno da je moralnije da sačuvaš jedan život, nego da ugasiš dva.
Ti doktori bi bili u mojim očima ubice.

Ето вам верници, Господ Бог је рек'о своје.

Ето вам верници, Господ Бог је рек'о своје.

:)

"Svi ljudi koji misle su ateisti" - Ernest Hemingvej

Tako je. Nema većeg zločina oduzeti nečiji život, niti boljeg dela nego da spasiš nekome život. Jebala ih etika da ih jebala.

То је смешно, да овакве ствари буду етички проблем а цео свет функционише на "етичкој некоректности" или шта већ, овде је као питање одакле човеку право да узима у своје руке божја посла а цела цивилизација почива на томе да човек то ради.

Да ли те је Прачетова ситуација мотивисала да покренес ову тему? Ја сам за, милсим ако је већ нешто неизљечиво, јебига, што да не. Ово се треба свугдје легализовати.

"Men never commit evil so fully and joyfully as when they do it for religious convictions." - Blaise Pascal

Ништа ме не орасположи тако добро као здрава доза ироније после обилног ручка.

@ GM

Pa tako je... Pogledaj samo unazad: islamski eksremisti (11.09), masovna samoubistva nekih sekti zbog smaka sveta, spaljivanje "vestica", spalivanje i drugi zlocini nad intelektualcima, krstaski ratovi itd...

To ne znači da je religija loša, već da su loši ljudi koji su to pogrešno tumačili. No to nije za ovu temu.

Требао си још написати да су сви ратови вођени ради вјероисповјести, то си прескочио. Знаш ли ти због чега су вођени крсташки ратови_

To ne znači da je religija loša, već da su loši ljudi koji su to pogrešno tumačili. No to nije za ovu temu.

Nije za ovu temu, ali pisacu ovde dok se ne otvori zasebna. Inace religija jeste losa, to je zatvor za um.

"Faith means not wanting to know what is true." - Friedrich Nietzsche

Иако мислим да је питање еутаназије искључиво религиозно питање ово ми се чини као претерани офтопик :)

Циљао сам на религијска уверења г. Паскала.
Мислим, кад већ свршаваш на цитате, бар имај у виду кога цитираш.
Да не идемо даље у оф.

Против еутаназије. Иако сам се поколебао, док сам волонтирао у болници, видјевши гадне ствари, вратио сам се на стару позицију по питању еутаназије.

Зашто: вјерујем да је то играње Бога. А ја нисам за варијанту да радим оно што је искључиво Божији посао. Дакле, вјерујем да човјек није властан над својим животом. Живот му је само повјерен (од стране Бога) на неко вријеме, да се види хоће ли човјек бити плодно или бесплодно дрво. Тј. хоће ли живјети у складу са замислима Творца или против њих. Бог на крају, кад се своди рачун, узима само оно што је повјерио човјеку на чување. Као што рече праведни Јов, кад је све изгубио: Господ даде, Господ узе.
Дакле, човјек НИЈЕ у позицији да приговара и замјери Богу око нечије тешке болести или смрти, јер је Бог суверени господар свачијег живота .. најзад и смрти. Занимљиво је да многи не захваљују Богу за давање живота, јер је наравно "глупост" и помисао о Божјем постојању, али су зато ти исти први у реду кад треба попљувати Бога који се изненада "врати у постојање" када, по истеку времена узима живот који је повјерио човјеку.
У хришћанству и смрт има смисао, у нихилизму ни живот нема смисла.

Hoochie, da je Bog hteo da ljudi lete, dao bi im krila. Dakle, svi koji su ikad ušli u avion su sotone istanbulske.

Taj neki fazon, a?

Добро, а пази сад : Како је могао мени, на пример, ''бог'' да подари живот, ако ја знам како сам зачет и како сам настао и ако смо сви учили из генетике у најситније детаље како он и настаје ?

Ето - питање није дубокоумно, на нижем је интелектуалном нивоу, јер за расправу са верником даље продубљивање није потребно.

@ Hoochie Coochie Man

Covek je stvorio Boga, a ne obrnuto. Tako da covek treba da odluci o eutanaziji, i ja kazem ZA. A

. Занимљиво је да многи не захваљује Богу за давање живота, јер је наравно "глупост" и помисао о Божјем постојању, али су зато ти исти први у реду кад треба попљувати Бога који се изненада "врати у постојање" када, по истеку времена узима живот који је повјерио човјеку.
У хришћанству и смрт има смисао, у нихилизму ни живот нема смисла.

Dokazano je da osnovni genetski materijali proteini, RNK i DNK mogu da nastanu reagovanjem osnovnih materijala na Zemlji, vuklanskih gasova, vode, elementa iz kore itd. A Stiven Hoking je dokazao da su materija i svemir nastali ni iz cega. Ako je Biblija pogresila u vezi sa nasim nastankom zasto joj verovati u vezi bilo cega drugoga?

Jos jednom ponavljam: Religija znaci da ne zelite da znate ono sto je istina. - Nice

@ Huči Kuči Men
Matori,reci to roditeljima beba koje su obe umrle a jedna je mogla da nastavi život.

Videću kako će se njima svideti ta tvoja filozofsko-teološka net tirada.