Prijava

naravno...a zabranjivati nekome da mu se skrate muke je cisto...mucenje

naravno...a zabranjivati nekome da mu se skrate muke je cisto...mucenje

Upravo tako. Ti ljudi bi ionako umrli posle nekoliko dana... Smatram da je eutanazija u takvim situacijama potrebna, naravno, ako sam pacijent tako želi.

Za. Pametan čovek živi dokle hoće, budala dokle može.

Zajebana je to tema, jedna od najvećih tabua današnjice, jbg.
Moja je mater čitav život govorila ako se šlogira k'o njena mater da će se ubiti. Kurac. Kad je spičio moždani tražila je ipak tabletu, ne za ubijanje nego za snižavanje visokog pritiska. To je ono što valjda čoveka tera na opstanak. S druge strane imaš situaciju da je lečenje po svim mogućim dijagnozama uzaludno a patnja ogromna. Što da ne u tim situacijama?
Evo, pričala mi drugarica, med.seka-stigli joj u ratu ranjenici, trčala da da infuziju pa na operaciju ženu. Krene za ruku, nema ruke, drugu-nema ruke, na nogu-nema nijedne noge žena. Sve otkinula granata.Koji će joj kurac život? Ali eto, i njoj takvoj možda drago živeti, može još koju progovoriti sa svojima, ali ono patnja, bolovi, neizdživi bolovi...Pa kome to treba? Da si teret svima. Najviše ljudima kojim ne želiš biti teret. Ionako te krhaju morfijumom i samo trošiš džaba budžet. Zato- za. Pravo na izbor, što da ne? E, sad...zloupotrebe su već pipave stvari...

Слажем се са већином претходних постова.

Не разумем зашто неко мисли да има право да мени одреди колико ћу живети и на који начин ћу живот окончати.

Зато што је Бог

Зато што је Бог

I ime mu je Sudbina. A na nju imaš pravo uticati. Zakonom. Ako ga izboriš.

Па ако је Бог, то не значи да нема саосећања и срца.

А јесте, и чвабало има сигурно.

Не знам за Бога, ал' теби би једно чвабало требало.

:) јбг, кад нисмо установили како треба да буде

Ja sam protiv, reci brate ono umreš, a Šiptari proglase nezavisnost Kosova. Šit.

За! Боље да умрем него то да дочекам!

Pa i da se ne izglasa taj zakon. To opet neće sprečiti čoveka da umre ako hoće. Istina, lekar neće smeti da mu pomogne. Ukoliko može da koristi ruke, samo treba da dosegne do najbližeg vatrenog, ili još bolje (časnije) hladnog oružja i da završi sa mučenjem.

јесте, ватрено оружје обично стоји у болничком ормарићу с газом

da, a i bazuka obično stoji u frižideru.

Па зато се зове асистирано самоубиство! Доктор асистира тако што убаци пиштољ у слободан простор, пацијент у трчи и постигне згодитак у главу.

Trazis da budes otpusten kuci i onda ti je svo oruzje koje posedujes na raspolaganju.