Prijava

Kupujem bolje i kvalitetnije bez obzira na to koliko košta i odakle je.

Slogan kojim se ljudi manipulišu u smeru trošenja sopstvenih sredstava na manje kvalitetne stvari zarad patriotizma.

Патриотизма??? Није то патриотизам, то је ваљда улагање у домаћу привреду од које сви имамо користи.

Мени није битно да ли је нешто домаће или страно, све док је квалитетно. Не патим од имена, брендова и тако тога. А у ситуацији кад имам два производа истог квалитета, домаћи и страни, одаберем домаћи углавном.

Misliš da je zdravija? Nije, ako svinja kao svinja jede sve, onda si pojeo gomilu đubreština i pacova. Zato polako počinjem da češće spremam goveđe jer je jedino to meso čistije, jer goveče jede travu.

Ууууу.... Нетачно, нетачно. Велики данак неискуству!
Питај било ког ветеринара, сви ће ти рећи да је свињско месо најчистије. Мени је и човек који ради у прехрамбеној индустрији рекао да избегавам говедину, јер је пуна концентрата, хормона и разних отрова, као и све месо на тржишту и да би требало да га избегавам, а ако већ не могу без куповног меса, онда би требало да бирам свињетину, јер је најмање зло.

Из прве руке могу да вам кажем чиме хранимо свиње, бикове и пилиће :)

Мени није битно да ли је нешто домаће или страно, све док је квалитетно. Не патим од имена, брендова и тако тога. А у ситуацији кад имам два производа истог квалитета, домаћи и страни, одаберем домаћи углавном.

e, ovo je skroz moje mišljenje,

evo, ja sad kad sam kupovala pločice, svi su mi rekli da uzmem kanjižine, jer su milion puta bolje od onih italijanskih i španskih koje su š kvalitet. (ima i tih uvoznih odličnih ali su preeeeeskupe).

ovo za meso mi je užasno smešno! da li ljudi stvarno misle da meso koje jedemo dolazi sa velikih imanja, gde te životinje slobodno štaju? svašta. dolaze iz farmi za uzgajanje, gde SVE životinje (krave, svinje, kokoške, sveee) živi u ustim uslovima: u malim boksovima napred jedu, pozadi seru i pišaju, i ne pomeraju se dok ne dođe vreme za klanje. tako da, sve su jednako čiste, tj. prljave....

a da ne pričam o koncentratima kojim ih sve kljukaju....

Френкили, ја овде писала на ову тему:

http://vukajlija.com/forum/teme/16511-nacionalna-svijest?strana=2#post_762423

Eto Kaćijo. To je otprilike to što sam hteo reći. Samo nikako da sročim.

evo, ja sad kad sam kupovala pločice, svi su mi rekli da uzmem kanjižine, jer su milion puta bolje od onih italijanskih i španskih koje su š kvalitet.

Šibum! Španske ni slučajno, jer su golo govno. Kanjiža jebe, a mislim da ni Zorkine nisu loše. U svakom slučaju kada kupujete keramiku, ne žalite pare jer kad tad će vam se to vratiti.
I mislim da smo zaključili da je SVINJA kralj životinja. Vegeterijanci da se nosite i vi i vaše travke!

Шта паламудите ви туда, ја живим на селу...
Велике фарме ђе се узгајају те животиње су све исте, било да је прасе или теле, кркају га скоро истим говнима, према томе нема што причат' на ту тему.
Исто као и поврће, и воће, нпр да знате што је у јагодама оним што имају по кило једна, не би их ни погледали, а не давите се у њих...

Да би јагода опстала на пијаци знате ли колико мора да буде накркана хемикалијама?!
Јагода је мало воће које за дан иструне, дакле скроз поцрни и гњецава је, а видите наравно оне јагоде на пијаци стоје и по пар дана и ништа....

Дошао је лик из Зете на пијацу са потпуно зеленим парадајзом, само га попрскао неким говнетом, ујутру скроз црвен....

Дакле једина чиста храна је она коју произведете ви, а то да је свињско чистије од говеђег и обратно, мачку о реп.

to je malo diskutabilno šta je to domaće što treba kupiti... ja mislim da "domaće" možemo kupiti jedino na zelenoj pijaci od seljaka koji je tu izašo da proda svoj sir, luk, čvarak il šta god što je sam proizveo, bez posrednika jelte, to bi mogo da shvatim kao kupovinu "domaćeg". Inače, što se proizvoda tiče, ne znam čije kupujemo, ali znam da "domaći" sigurno nisu

E a ja sam se razočarao kad sam čuo da Zlatiborac koristi meso iz Argentine. A bili su kul.

kako god bilo, cela ova prica sa "kupujmo domace" je glupa. ma ne moz ti nikakvom silom a kamoli reklamom da nateras nekog da kupi nesto domace, ako je uvezeno jeftinije ili kvalitetnije...

sve manje zemlje imaju ovaj problem (sve evropske), ne samo Srbija, jebi ga, to se dobija oslobadjanjem trzista... sad sto su ovi nasi sto nas vode nesposobni da podstaknu i potpomognu malo da proizvodimo i izvozimo ono sto mozemo jeftino, i kome mozemo jeftino, pa da pokrijemo taj uvoz, to je vec potpuno druga prica. nego mi kenjaju tu sa "kupujmo domace". kuš!

al jebi ga, nikad nisi mogo da se "ugradis" u izvoz, a u uvoz je lako...

ja mislim da "domaće" možemo kupiti jedino na zelenoj pijaci od seljaka koji je tu izašo da proda svoj sir, luk, čvarak

И то је понекад дискутабилно... Мада ове производе не можеш купити а да су покварени или слично, дакле чисти су... лук расте лаганице, без хемикалија и икаквих проблема..

Alo Crnogorac gde ima farma svinja u Crnoj Gori? Kakav Njeguški pršut, kad je svinja uvezena iz Srbije ili Bosne, nebitno.

al jebi ga, nikad nisi mogo da se "ugradis" u izvoz, a u uvoz je lako

mislim da gresis znas da je drzava pre neku godinu napravila haos sa onim malinama...tj ona je odredjivala cenu otkupa pa dalje preprodaje u eu :)

Alo Crnogorac gde ima farma svinja u Crnoj Gori? Kakav Njeguški pršut, kad je svinja uvezena iz Srbije ili Bosne, nebitno.

Па и причам о вама, немам појма за нас бре, јер кажем ти ја под НАШЕ подразумијевам МОЈЕ, тј из мог дворишта...

Никад ми неће бит јасна та прича за његушки пршут, сад ја понесем тамо пршуту из пичке материне и то је његушки, трте мрте...

smarko, pa to sam i ja rekla... ono za iste uslove... nisu bre to zdrave kravice i svinjčad koja švrljaju po livadama....

kako god bilo, cela ova prica sa "kupujmo domace" je glupa. ma ne moz ti nikakvom silom a kamoli reklamom da nateras nekog da kupi nesto domace, ako je uvezeno jeftinije...

Шта ако је домаће једноставно боље?

Чоколада Најлепше жеље је једноставно боља од најкомерцијалније чоколаде код нас - Милке, да се разумемо. Не знам какве су сад цене, али једно време је Милка, која је увозна, коштала 80-90 динара, док су НЖ коштале 110-120. Да се запиташ од ког ђавола праве ту Милку кад је тако јефтина.

smarko, pa to sam i ja rekla... ono za iste uslove... nisu bre to zdrave kravice i svinjčad koja švrljaju po livadama....

Виђех сад да си то исто написала...

Опште срање, знам кад смо ми имали краву, бре шета тамо по ливади као госпођа, па треба да се доведе да пије, па да се превеже на друго мјесто, па сијено, па трава, ма бре.....
Овамо хемије укркају, прекрупу, мекиње и ето крава.