Prijava

Чоколада Најлепше жеље је једноставно боља од најкомерцијалније чоколаде код нас - Милке, да се разумемо.

Потпис.
Милку никако не волим, тј слабо волим чоколаде уопште, али кад је ријеч о овима, онда је НЖ испред Милке ихахаааа...

mislim da gresis znas da je drzava pre neku godinu napravila haos sa onim malinama...tj ona je odredjivala cenu otkupa pa dalje preprodaje u eu :)

kako god, ne moz se tu ugradis kao sto mozes kod uvoza gde ti "uvoznik" uvek ponudi procent da mu dozvolis da uveze iz neke picke materine, umesto da zastitis proizvodjaca... cak ponekad, za tehniku (ne znam bas za poljoprivrerdu, al ovo je provereno), i namerno ubijaju nekog ko bi pokusao da proizvodi nesto, iako im ponudi isto podmazivanje kao i ovaj sto uvozi, samo zato sto ne moze odma. sacekajte pa ce da budu za jedno 5-6 god afere strujomeri, al onda kasno...
a za hranu, ako imamo sa evropom ugovore, nemamo sa argentinama i kazahstanima, tu moze da se malo planira.

Шта ако је домаће једноставно боље?

Чоколада Најлепше жеље је једноставно боља од најкомерцијалније чоколаде код нас - Милке, да се разумемо. Не знам какве су сад цене, али једно време је Милка, која је увозна, коштала 80-90 динара, док су НЖ коштале 110-120. Да се запиташ од ког ђавола праве ту Милку кад је тако јефтина.

opet, trziste (ti) bira sta mu je bolje da kupi, a ne reklama "kupujmo domace".
masis malo poentu posta.

Ali bitno je ime, kako ne kapirate. Njeguški pršut će imati cenu od recimo 1500 dinara za kilogram, iako je pravljen od obične mršave svinje koju je pokupio neki turski šleper na Ibarskoj magistrali kad je domaćinu izletela iz dvorišta.

Чоколада Најлепше жеље је једноставно боља од најкомерцијалније чоколаде код нас - Милке, да се разумемо. Не знам какве су сад цене, али једно време је Милка, која је увозна, коштала 80-90 динара, док су НЖ коштале 110-120. Да се запиташ од ког ђавола праве ту Милку кад је тако јефтина.

Slažem se. Ta Milka koja se plasira na naše tržište nije ni blizu po kvalitetu onoj koja se plasira u EU. Pročitao sam negde da ih dele na 3 neke klase kvaliteta pa vi vidite koja nama zapadne. Najlepše želje je mnogo kvalitetnija mlečna čokolada pa nije ni čudo da je skuplja.

po meni stvari ovako stoje, proizvod koji se prodaje danas mora da sadrzi 50% kvalitet,20% dostupnost,20% pakovanje i 10% reklama....

domaci proizvodi imaju ovaku sitaciju 80%kvalitet,10%dostupnost,8% reklama i ono sto osta ide na pakovanje...a zna se sta prodaje robu ona roza masnica od 5 para na kutiji

Ali mi nismo Jevropa

ali hocemo da izvozimo

Pa izvozimo maline, kajsije, jagode...mozgove što je najbitnije.

Kokta je prejebala Koka Kolu za svetlosnu godinu. Ja sam izvalio da u grčkoj kafići koriste Chipsy, znači naš Čips, iako imaju veliku ponudu i tamo. Naši mlečni proizvodi su jednostavno neprejebivi, sirevi, jogurti, mleka. Dalje, ne vidim ni neku potrebu za uvoženjem paradajza, krastavca i ostalog povrća. Najlepše želje je za klasu ispred Milke, i ne samo naše nego i one u Italiji. Mesa izgleda nema dovoljno, jer recimo Zlatiborac nema veze sa domaćim mesom, to jest imao je do pre par godina, sad meso uvozi iz Argentine, Brazila ili tako neke pičke materine. I da, kad je približno ista cena i kvalitet, biram domaće. A recimo isto je interesantna i Zastava, Zastava je, naime, u Ameriku izvezla, najbolji i najgori proizvod po nekim njihovim istraživanjima. Najgori je, pogađajte, Jugo, a najbolji je neka Zastavina puška, jebem li ga koja. Krivo mi je što je Sloboda Čačak mrtva jer su oni usisivači bili nenadjebivi, Samsung nam je crk'o za godinu i po dana, a Slobodin usisivač traje, pa recimo dvadeset, trideset godina. Ei Niš je isto do jaja bila.

Zlatiborac je prevara, previše je skup, što i ne bi bio problem da ga onaj čiča stvarno pravi u svojoj pušnici. A što je nemoguće ako se planira izvoz, tj. masovna proizvodnja.

Zastava je sklopila ugovor sa Remingtonom, roba je bila spremna, sad šta se na kraju desilo ne znam. Mada imaju ovi naši potencijala, samo im nedostaju novčana sredstva i mašine.

Ei Niš je isto do jaja bila.

Компанија Marshall је деценијама уграђивала ЕИ Ниш лампе у своја појачала. И даље су те лампе на цени у свету. Наравно, оно што је остало по магацинима, не знам да ли се још увек производе.

Kokta je prejebala Koka Kolu za svetlosnu godinu.

Али БИП-ов квас јебе и кокаколу и кокту у чмар. :) Волео бих да пробам и оригинални руски.

Ja sam izvalio da u grčkoj kafići koriste Chipsy, znači naš Čips, iako imaju veliku ponudu i tamo.

Пробао сам неколицину страних чипсева, морам да признам да је Чипси један од најбољих у својој категорији. Нећу да га поредим са Pringles-oм, ипак нису исти тип, али добар је.

http://vukajlija.com/forum/teme/28534-kupujmo-domace?strana=3#post_1389788

A Džimi al si me ovde izvuko iz konteksta k'o novinar. :p

Zlatiborac je prevara, previše je skup, što i ne bi bio problem da ga onaj čiča stvarno pravi u svojoj pušnici. A što je nemoguće ako se planira izvoz, tj. masovna proizvodnja.

Ovo mogu da potpišem.

Jebeš ti čips gde ima gomila onih pojačivača ukusa koji izazivaju zavisnost i uništavaju organizam. Odličan je čips ispržen kod kuće, samo posoliš i krkaš uz domaći kajmak.

Kilo sapunjare, domaća pogača iz smederevca, hladan paradajz i flaša rakje = Nirvana

Ja se pitam šta bi bilo sa onom firmom Agrokomerc iz Kladuše, u slučaju da nije bilo ovog sranja devedesetih. Fikret Abdić je razvio proizvodnju samo tako, čak je i krenuo u jedan novi biznis koji bi doneo pare. Naime napravio je farmu kunića kojima bi hranio zmije otrovnice na drugoj farmi. Od ovih zmija bi se uzimao otrov i pravio bi se serum za lečenje.

A Džimi al si me ovde izvuko iz konteksta k'o novinar. :p

Кажи што сам зајебат! :))

Кажи што сам зајебат! :))

Nemam lepe reči. :p

Zastava je sklopila ugovor sa Remingtonom, roba je bila spremna, sad šta se na kraju desilo ne znam. Mada imaju ovi naši potencijala, samo im nedostaju novčana sredstva i mašine.

A Zastava je posebna priča, ali kao da neko namerno hoće da uništi tu firmu. Pa najpoznatija američka privatna vojska koja operiše po Iraku i Avganistanu, Blackwater, furaju Zastavina oružja. Posebno vole M92 i M70.