Prijava

Сад гледам ЕУ има боље оцене, али да ли вреди скидати експанзије и да ли им Србије?

Ја само д' се упишем.
Нисам играо ниједну од те две, али ми делују занимљиво. Пробаћу их једног дана кад поправим комп...

Шта је боље, Еуропа 3 или Викторија 2? И да ли негде има Србије? Ајмо уз неки аргумент молим да видим шта да скинем.

Ja volim obe, ali mi se čini da je Europu nešto lakše savladati. U Viktoriji ti stiže jako mnogo informacija. Čak i ako kreneš sa Srbijom (igra počinje 1836) u kojoj su 95% populacije konzervativno nastrojeni i politički nesvesni seljaci poljoprivrednici, ima da se hvataš za glavu.

Srbiju imaš i u Europi, ali ne valja birati početni datum, u kome si u ratu sa Turcima, jer će ti partija trajati jedan minut. Inače moš da napraviš solidan rezultat.

http://i15.photobucket.com/albums/a385/donjova/eu3.jpg

Ekspanzije i pečevi ne da su potrebni, nego su obavezni. Sa njima su obe igre neuporedivo kvalitetnije. Važi za svaki Paradoxov naslov.

Ispravka, ako igraš EU3 sa ekspanzijom, igra ti počinje 1399, gde je Srbija vazal Turcima. To je zapravo dobar datum za start ako hoćeš sa Srbijom da igraš, jer postoje dobre šanse da Timur razbije Bajazita i da to iskoristiš. :)

Колико су стратешки тешке? И колико су обимне? Ваљда се не заснивају само на рату... Ја волим кацу огромне, кад имаш милијон ресурса и тих кураца које мораш пажљиво да трошиш...

Imaju baš dosta sadržaja, uglavnom su zato i teške, dok ne pohvataš sve stvari. AI ume da bude šuntav ponekad, što olakšava igranje, ali ponekad i on ima svetle trenutke. U EU 2 je recimo austrijski AI konstantno uspevao da lagano širi teritoriju čisto diplomatskim putem, sa vrlo malo ratovanja.

Је л' успео неко у Крусејдер Кингсу да сјебе Монголе без шифри?

Хвала на инфоу ево играм сад од 1399. освојио сам Црногорце саћу Босну

Је л' успео неко у Крусејдер Кингсу да сјебе Монголе без шифри?

Ja sam samo jednu partiju te igre odigrao, i u njoj su ih Rusi razjebali najopuštenije.

Хвала на инфоу ево играм сад од 1399. освојио сам Црногорце саћу Босну

Čuvaj se samo onih ugarskih kurvi na severu. :)

Унакажавају их Германи, не могу да се освасте :)

Ja poceo bio ponovo da igram al sa Portugalom i pravio fazon samo kolonije koje posle postaju provincije i opet me izjebe onaj bag necu vise ni da igram....

Ja sam samo jednu partiju te igre odigrao, i u njoj su ih Rusi razjebali najopuštenije.

Вероватно имаш печ? Са ориђиналом једва успеш и са шифрама.

Da, Deus Vult ekspanzija.

Јел има нешто средњовековно налик Јевропи да нису Витези и Крсташки краљеви? Ако нема оли има нешто у фазону данашњи дан?

Care skini ako nadjes Nemesis ja sam ga davno igrao i bio mi je kul ima dobru kampanju ovako izgleda http://pcmedia.ign.com/pc/image/nemesisrome_040604_000_640w.jpg
samo sto se uglavnom sve svodi na rat nema toliko o napretku i ekonomiji kao u Juropu ali kampanja jebe kevu

Хвала на инфоу ево играм сад од 1399. освојио сам Црногорце саћу Босну

То је најглупље што си мого да урадиш, изгубио си једина два потенцијална савезника у игри.

Бојане, мени треба нешто комплексно, ако ме разумеш.

mozda imaju i noviji ja imam III original mozda ti i prodam ako ponudis neke novce

Бојане децхко први разлог што сам ја узео Европу јесте што имају српске земље у њој.