Prijava

Da se vratim na Cyberpunk. Danas je samo na Steam-u (ovde ne ulaze GOG, Epic, konzole) u jednom trenutku više od milion ljudi igralo igru. Fantastična brojka za nešto što je single-player only.

https://steamdb.info/graph/

mislim da je "zastita" tolika da onaj ko nije kupio igricu dobije apdejt mesec dana pre nekog ko je piratizovao, koji mora to da skine pa da obrise, pa da instalira i statiznam.

Original igre toliko udobnosti pružaju u odnosu na piratsku verziju, da je to nemerljivo. Zapravo je za mnoge igre upravo tako kako si napisao. Poznajem 10 ljudi koji su u poslednjih godinu dana igrali neku piratsku igru, pa kasnije kupili original. Okej, ne za 60€ pocetne cene, ali za 15-20€ kasnije - bez problema.

iz mog primera, meni je neverovatno recimo da majkrosoft flajt simulator (majkorsoft), koji je igra od 120€, koji bukvalno strimuje realnost (svet, zgrade, planine) dozvoljava da piratizovana verzija radi.
a tu igru je prakticno nemoguce piratizovati, osim ako se to namerno dozvoli. zbog ovog, da se ambijent strimuje sa servera a ne downloaduje (posto bi bio jebem li ga koliko, 10TB igre). sama igra bi bila neuoptrebljiva, osim ako neko namerno nije dozvolio da to besplatno radi, pa te jos i placa, jer serveri skupi.

to ti je to. vise im odgovara da rus igra piratizovani msfs nego piratizovani flight simulator x.

Eh, Microsoft. Meni je bilo neverovatno da dozvoljavaju da mi Windows bude piratski (mada sam i tu počeo da kupujem one one-time aktivacije za po jedan računar kad sad već koštaju 3-4 USD na raznim marketplace-ima). Znači imaš piratski Windows, gomila procesa, stalno online, hiljade i hiljade načina da svake sekunde provere da li si genuine... ne, oni ti čak daju i Windows update, tehničku podršku, sve.

I verovatno je odgovor na pitanje isti kao i za MSFS.

A inače imaju odličan DRM za neke od svojih igara kad to hoće. Forza Horizon serijal, primera radi, kojeg je preteško krekovati, pa posle toga pečovati, pa još ako te novi Windows update ujebe moraš čekati neki novi krek. Imaju oni računicu za sve.

mikorsoft moze da dozvoli ili zabrani sta oce na win. mozes ti to mozda i da krekujes, al sto kazes to ces da uradis za sebe, al vrlo tesko za sve i prvim novim win apdejtom ode to u kurac.
win 10 pogotovo.

zaradjuju 95% svog novca od 5% korisnika (firmi uglavnom). ostalo je promocija da svi to koriste i ako bude nesto tu, dobro je.

meni toliko neprivlacno ovaj cyberpunk izgleda da ne mogu opisati
ova futuristicka sranja ne mogu ocima da gledam

Cyberpunk je prelep estetski ali osećam da je gejmplej suv kao barut. Lažna sloboda, lažno mnoštvo opcija i lažna nelinearnost. Osećam da je taj grad gde je smestena igrica, samo slika u kojoj mozes da uzivas ovako vizuelno, ali sad nesto da istrazujes i da svi imaju drugacije i personalizovano iskustvo... slabije bato.

Open world igrice... kletva njihova je u tome.

Što se prpaju svi sad da naprave jednu linearnu igricu sa misijama lepo i BOMBA pricom. Ne mora ni bomba prica ali da gejmplej kida i da imas sansu da postanes master igrice. Ne, sad svako mora da ima svoj skill tree, svoju klasu heroja, svoje neke unlockables. A, da, napravili su- igricu godine Doom Eternal.

ovo sto zapata kaze poprilicno tacno. moze da se ide do filozofije da sto je igrica realnija i vise lici na neki svet, pa makar bio i zamisljen, da je sve dosadnija, zato sto je generalno realnost dosadna.
ako hoces da ti stalno bude zanimljivo treba pratis neku pricu ili nesto tako, ovako je uglavnom nista dok ne naidjes na ponesto zanimljivo nasumicno. ukratko, realnost.

I meni se kenja od tog futurizma, lasera, letećih automobila, androida pičke materine kuraca. Ali, mora da ispoštujem brata Poljaka zbog Witcher serijala. Da ga ispoštujem tako što ću skinem igricu za džabe HEHE. Makar kad budem srao po njoj da ne radim to bez pokrića.

witcher mi nije futuristican koliko sam video po gejmpleju, mislim na ove bas u buducnosti igre

Zaoata, zato je na tu kartu igrao The Outer Worlds i pun je pogodak. Jeste open world, ali čak i sporedne misije se tiču glavnog questa. Zato je to i genijalna igra, ali je opet mnogima bila prekratka, falilo je sadržaja...

U Cyberpunk verujem samo zbog iskustva sa Witcher-om, jer ta igra kad pogledaš sad nije bila revolucionarna uopšte, ali je blistala po pitanju side questova i kako si napisani. Tu je ključ uspeha, baš zato mislim da je teško da će ista firma na takvom segmentu da sad podbaci.

Zasad su kritike uglavnom na račun lošeg osećaja vožnje, dosadnih prvih sat vremena igre i slabo izvedenog stealth moda. Ovo ostalo deluje da će ispuniti očekivanja.

Brt video sam klip kako izgleda melee borba u sajberpanku, ono je transfer blama

Voznja stvarno izgleda katastrofa, jbt koliko je tesko to da se odradi da ne izgleda ovako kruto. Gta 3 je imao bolji fizicki model. Plus vidim da je bas neoptimizovana. Ali opet do jaja izgleda, ja sam optimista

Moraju ljudi da shvate da su to IGRE a ne interaktivni filmovi. Ako je 50% igre vožnja gradom, a voznja je kurac odradjena, onda je to losa igrica. Lepo je sto mozes birati dal je kurac glavnog lika obrezan il ne al dzabe

Pa Bitcher trojka je bio 80% interaktivni film, cutscene player maltene, i opet je jedna od najboljih igara ikada. Priča je bitna, makar za mene, ali kapiram i to rezonovanje da su to IGRE a ne FILMOVI, i da treba da se igraju a ne gledaju.

mozda sam mator, al do sad niko nije prejebao mafiju 1 (mozda i 2) po balansu izmedju price, realnosti, nerealnosti i otvorenosti. nesto kao gta pre gta samo sa boljom pricom.

ono nije da sam igrao nove igrice, jedina nova koja nisu simulatori ili fudbal ili ksp je gta 5 al mogu da jedem govna.

btw, gta 5 je isto mnogo dobro odradjena igra.

serem igrao sam i nekog assasina sa piratima na xboxu, isto jebe kevu

Rimejk mafije 1 je realno igra godine...

skida se sajberpank sad ce da se proba