Prijava

E 'vako, pošto nas na sajtu ima odasvuda, štono kažu, od Vardara do Triglava, zanima me mišljenje o ovoj državi koja je jednom postojala a danas je više nema.

Gde smo? Gde bismo bili da se nije desilo što se desilo? Dal' bi bilo bolje? Dal' bismo poklelkli pod "Titovim dugovima" i propali toliko da bi se izvinili Rusiji kako bi nam dali lovu?

Molim bez spema i bez nacionalističkih ispada...

СФРЈ - Једина права шанса која је пропуштена...

Јеби га, ми Балканци смо стока грдна...

Набијем ја на курац и Маркса и Енгелса и њихов марксизам и комунизам , то је највећи промашај у историји Српског народа ......... што су уопште на првом месту ујединили сву "братију" , није нам то требало , да вучемо ту беду на врату ...

Da li neko zna šta je OZNA????

Понекад је живот људи важнији од тзв. ''националног поноса''.

Да смо остали у заједничкој држави неупоредиво би смо боље живели, просечна плата би нам била 3 сома евра ко у Швабији, не би цркавали од глади као сад.

Наравно да јесам за своју Нацију, али ништа нам не би фалило да мало погнемо главу и радимо, радимо и подигнемо стабилну државу !

Nismo nigde. Bilo bi bolje. SFRJ se zaduživala, ali i danas smo zaduženi i uzimamo kredite. Tada si barem imao neku proizvodnju. Negde sam čuo da današnje banana državice nastale raspadom su svaka posebno isto zadužene, možda pijaci... Jugoslavija je bila i biće opet

Да смо се још 20-30 година кретали у правцу у коме смо били до Титове смрти и распада СФРЈ били би сада у рангу Француске, најмање !

Ми смо били поштовани, велики, постојао је систем !

А сада ? Сада смо етнички ''чисти'' (што је најгоре сад смо још више етнички прљави ал' нема везе) па смо сиромашни...По систему ''нисмо лепи ал' смо зато глупи''

Е да, подсети ме Камиказа - Шта мислите о могућем поновном уједињењу у некој даљој будућности?

kakva bre sfrj to je bila komedija od zemlje,to je samo tito mogao da odrzi da se ne rascepa jer je on ljudima bio bog,nekima i bukvalno je bio,,gde moze vise naroda da deli jednu drzavu i da to bude super

Увек сам за !

Јесте да су нас клали, да смо их клали, али хајде да се све то превазиђе. Ја сам за помирење ! Докле ћемо више да се осврћемо на прошлост ?

Јако тешко ( немогуће ) да ће бити Југославије...Што је штета...

A misli li neko da vrati nacionalizovanu imovinu?

Реституција је један од важнијих услова за улазак у ЕУ..Ја сам за враћање, пошто више Комунизма нема.

Ajd da zanemarimo izvrtanje istorije, prikrivanje masovnih grobnica, oduzimanje imovine, propagandu, ograničenu sloboda govora, proterivanje nemaca iz vojvodine, ubijanje "izdajnika" bez sudjenja, ustav 74...Ono što mene zanima je-odakle ljudima ideja da su svi lepo živeli i radili u Jugi? Deset posto ljudi je bilo nezaposleno, ako me sećanje ne vara (pokušaću da se setim gde sam to čuo). Šta mislite, zašto su koji kurac toliko bežali odavde na zapad da gastarbajterišu? Jer je ovde med i mleko teklo?

A ovo kažem kao potomak komunjara koji su se gnezdili u tudjim stanovima i muzli državnu dojku dok su nekima drugima kosti grejale zmije dva metra pod zemljom. Nije bilo sve bajno i sjajno kao što se čini.

Набијем ја на курац и Маркса и Енгелса и њихов марксизам и комунизам , то је највећи промашај у историји Српског народа ......... што су уопште на првом месту ујединили сву "братију" , није нам то требало , да вучемо ту беду на врату ...

Заправо, СФРЈ је била једина творевина која је омогућавала да жгадиа на Балкану живи нормално. Само чврста рука је за људе, нарочито за Балканце.

Nije bilo sve bajno i sjajno kao što se čini.

Ја и не мислим да је било бајно...Али ако се пореди са данашњицом, не можеш рећи да није било боље.

Реституција је један од важнијих услова за улазак у ЕУ..Ја сам за враћање, пошто више Комунизма нема.

Kako ćeš da vratiš plac na kome je sada Beograđanka????

Mislim da je najbolje da svi uđemo u EU, onoga trenutka kad budemo izašli iz nje da izađemo kao Jugoslavija. Inače da li znate da je Slovenija zemlja koja u zadnjih par godina beleži najveći porast Jugonostalgije, a u eu je
Zašto nekim ljudima nije jasno da je postojala i Jugoslovenska nacija?

Али ако се пореди са данашњицом, не можеш рећи да није било боље.

Zavisi. Oni što su bili dovoljno pametni da stoje sa strane i ćute dok su neki drugi patili, onda da. Recimo da je njima bilo dobro.

Onim drugima-mislim da bi radije izabrali da teško žive nego da ne žive uopšte. Samo što je njima umesto izbora dat metak u čelo.

edit:Da li bi hteo da tvoja deca u takvoj zemlji žive?

Kako ćeš da vratiš plac na kome je sada Beograđanka????

Пре свега мислим на куће отете обичним људима...

Тај плац не би ни враћао јер је он од вишег интереса за Београд...

Пре свега мислим на куће отете обичним људима...

Тај плац не би ни враћао јер је он од вишег интереса за Београд...

Kad je taj plac oduzed, tu je bila vila. Istoj porodici su oduzeli još nekoliko vila u Kneza Miloša. Onda fabrike tekstila u Paraćinu, Leskovcu i Vučiju. A Porodična kuća u Leskovcu im je srušena. A vlasnik je osuđen na 40 godina robije!