Prijava

Zašto nekim ljudima nije jasno da je postojala i Jugoslovenska nacija

Može li se uopšte izjasniti kao Jugosloven na sledećem popisu? Pročitao sam negde da neće moći...S čim se ne slažem, naravno...

Može li se uopšte izjasniti kao Jugosloven na sledećem popisu? Pročitao sam negde da neće moći...S čim se ne slažem, naravno...

Колико знам, можеш и као Марсовац да се изјасниш. Тако је макар било досад.

postojala je zato sto je rekao drug tito da smo svi jednaki itd.ja kazem ,to je samo tito mogao da izvede jer je on ljudima bio bog.tada su ljudi imali vladara koga su slepo slusali,sto je naravno bila velika greska

Ne, ne, ne, čuo sam dve Cece da nešto cvile oko toga pre par meseci...Pokušaću da nadjem link.

Može li se uopšte izjasniti kao Jugosloven na sledećem popisu?

Mora da može, ako možeš da se izjasniš kao Rom možeš i kao Jugosloven, cigani takođe nemaju svoju državu pa se vode kao narod

postojala je zato sto je rekao drug tito da smo svi jednaki itd.ja kazem ,to je samo tito mogao da izvede jer je on ljudima bio bog.tada su ljudi imali vladara koga su slepo slusali,sto je naravno bila velika greska

Tito je prvo uništio (što ubio, što zatvorio) pametne ljude, a ostavio poltrone... i tako je mogao da im bude Bog.

Evo ga.

http://www.pescanik.net/content/view/6043/177/

U Srbiji će od 1. do 15. aprila sledeće godine biti održan popis stanovništva, na kojem niko neće moći da se izjasni kao Jugoslovenka ili Jugosloven. Naš ministar za ljudska i manjinska prava, Svetozar Čiplić, odlučio je da Jugosloveni ne mogu imati status nacionalne manjine, niti dobiti svoj nacionalni savet, „jer im nedostaju jezik, pismo i književnost“.

pa normalno,nisi smeo da mislis drugacije,samo kako tito kaze.zato smo i bili ujedinjeni.

pa normalno,nisi smeo da mislis drugacije,samo kako tito kaze.zato smo i bili ujedinjeni.

Upravo tako.

Mora da može, ako možeš da se izjasniš kao Rom možeš i kao Jugosloven, cigani takođe nemaju svoju državu pa se vode kao narod

Pročitaj moj post iznad. Izgleda da ne seru.

Ladno se slažem po ovom pitanju s Cecama.

Čuj ovog "ministra"
EDIT: Kako nema jezika i pisma ? Onda ne bi trebalo da bude dozvoljeno Amerikancima da se izjasne kao manjina, jer je njihov jezik engleski, pismo isto.

jer je njihov jezik engleski, pismo isto.

Imaju svoju književnost, kulturu. Kao.

Mada i Jugosloveni imaju. Andrić je bio Jugosloven (crtica Srbin, ako je suditi po poslednjim podacima), toj književnosti pripada.

Da ne bude ikakve zabune, drago mi je da je Jugoslavija kao takva propala, ali mislim da je čiplić ispao konjina kao mlogo puta dosad. Ima dosta ljudi koji potiču iz mešovitih brakova i neće/ne žele/ne mogu da se izjasne kao direktni potomci nemanjića, kralja zvonimira, aleksandra makedonskog i valkira. Treba ostaviti tu mogućnost ljudima.

U Srbiji će od 1. do 15. aprila sledeće godine biti održan popis stanovništva, na kojem niko neće moći da se izjasni kao Jugoslovenka ili Jugosloven.

Naš ministar za ljudska i manjinska prava, Svetozar Čiplić, odlučio je da Jugosloveni ne mogu imati status NACIONALNE MANJINE, niti dobiti svoj nacionalni savet, „jer im nedostaju jezik, pismo i književnost“.

Оно што је он рекао нема везе са оним што је Цеца рекла. (Ако је тај цитат уопште тачан.)

Nisam čuo njegovu izjavu, ali citat koje su stavile nije potpun tako da ima prostora za mahinacije. Ajd okači link šta je on prvobitno rekao.

Мислио сам на овај други део цитата. Зато сам их одвојио.
Он каже да не могу имати статус националне мањине, а она да је он изјавио да нико неће моћи да се изјасни као Југословен/ка. (Мислим ван памети... ко може да ти забрани да се изјасниш како год хоћеш...)

Дуле неће доћи до враћања имовине зато што овим муфљузима са власти то одговара, не враћају оно што је узето, али то продају... Зато је закон о национализацији имовине и даље не снази, како би за мале паре продали ову државу, без потребе да враћају паре прошлим власницима.

Реално, ја им не бих вратио имовину, али је не бих ни продавао, уопште читав процес приватизације је чисто говно, и само уништава ову земљу...

А за ово што нам не дају да се изјаснимо као Југословени, то је највећа брука која је задесила ову земљу, па не знам од кад! У Југи је било дозвољено изјаснити се као Србин, као Хрват, као Муслиман, а нама сада и данас у овој "демократској" земљи не дају да се изјаснимо као нација која је постојала пре ове садашње државе!

Хрвати су наша браћа!

уопште читав процес приватизације је чисто говно, и само уништава ову земљу...

Иначе је било до јаја пре него што је почела приватизација? :)